Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Pitilache, stau in Cote Saint Luc si tre sa nasc la inceputul lui iulie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Accacia spune:

stefany, e normal sa iti fie frica, tuturor ne-a fost, eu imi repetam tot timpul ca tuturor mamicilor le-a fost frica si cu toate astea, toate au trecut peste nastere si trebuie sa trec si eu; daca faci epidurala e f. bine, nu simti nimic.
am descoperit un magazin de produse biologice: fructe, legume, carne, lapte, brinza; e undeva pe frontenac, nu stiu exact ca a fost tatal meu; daca va intereseaza va voi scrie.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

unde e magazinul???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Stefany, imi aduc aminte cum eram anul trecut pe vremea asta cand citesc ce scrii tu :). Cum ziceau fetele, odihneste-te mult, mult, mult, ai nevoie ca sa creasca bebe frumos in burtica, si sa iti incarci bateriile pt ce urmeaza. Nu iti fie frica de nastere, daca vrei sa nasti cu epidurala, cere-le si nu vei simti nimic. Nu te lasa sa suferi decat daca tu insisti sa nasti natural, fara anestezie... e alegerea ta. Parerea mea e ca sarcina e mai grea decat nasterea, pt ca nasterea dureaza o zi acolo, si dupa aia uiti si te alegi si cu un bot mic in brate, asa ca merita.

Lilidana, cand ai inceput sa ii dai lactate lui David?Noi deocamdata papam legume, fructe, pui si cereale si alaptat la cerere. Dar de vreo saptamana e in greva, scuipa tot, in afara de crereale si san :( scuipa cand ma apropii cu lingurita... or fi dintii...

pupici

Sori mami de Alexia 7 luni
http://www.facebook.com/album.php?aid=68961&l=cf170&id=665330245 (Alexia 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Sori,eu am inceput destul de devreme diversificarea ca David e tare mancacios.Iaurt si branzica ii dau de la 6 luni,dar abia acum mananca cu adevarat,la inceput ii dadeam doar un sfert de portie,restul lapte.Acum papa un iaurt intreg cu 2 biscuiti sau cu 3 lingurite de cereale,un mar ras cu o lingura de branzica si un biscuite sau cereale,depinde.Dar nu-i prea tin de foame,el urla pentru completare la maxim o ora jumatate si atunci bea lapte cam 180 ml.Pe zi,per total bea cam 900-1000ml lapte,adica foarte mult,plus 4-5 mese solide .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Accacia spune:

stefany, magazinul se numeste CLUB ORGANIC si e la 4341 , Frontenac, H2H 2M4, Montreal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Wow, Lilidana, intr-adevar mananca mult David, dar e si baiat si e mai maricel. Nu ti-a zis pediatrul nimic? Eu am o prietena, care are un baietel mancacios, si e mai solid, desi parerea mea ca nu e gras, arata bine, dar pediatrul l-a pus la cura de slabire, papita din 4 in 4 ore si deloc noaptea, mi-e mila de el. Asa o fi dupa standardele canadiene. Alexia e mofturoasa. Incerc sa ii fac un program de masa mai la 3-4 ore, dar nu pot, pt ca unele zile mananca mult si altele mai deloc ( si atunci cere alaptata la doua ore, de ma termina). Ea ne face programul.

Pupici
Sori1980

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

ce mai fac mamicile si gravidele de Canada? cum se impaca copiii mici cu vremea rece?
eu merg sa ma programez maine la testul din saptamana 12, ala urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Sori,pediatra ne-a spus ca David este pe curba de crestere,in partea superioara,dar e foarte bine,nu e gras,adica nu e pufos,doar greu,iar ca mananca si noaptea iarasi nu e o tragedie,unii copii renunta la masa de noapte abia in jur de 1 an.
Eu as vrea sa-l dezvat,dar nu merge cu pacaleli gen ceai,apa,urla de se trezesc vecinii,asa ca mai sper sa renunte singur,in curand...

Ce bine ca ai laptic si o alaptezi pe Alexia si acum,felicitari pentru perseverenta!

Stefany,lui David ii place afara,daca-l scot...dezbracat!Nu reusesc sa-l imbrac fara scandal,asa ca la sfarsitul operatiunii suntem amandoi transpirati .
Prin urmare il scot mai mult cand e si tati sa ne ajute,adica mai mult in week-end,din pacate!
In rest,aerisesc bine in casa si...privim pe geam.
Burtica ta ce face,dar samburelul?
Nu-ti fie frica de test,fii pozitiva,o sa fie totul bine,ai sa vezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

ce-am ras ...are personalitate David///eu mai cu greata, mai un junghi, merg ianinte..ne place cand e lume multa, cand se vorbeste, drept urmare e o placere sa stam la scoala..cand e liniste ma ia greata, durerea, toate alea

Mergi la inceput