Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

ce mai fac mamicile, burticile si bebeii de Canada?
noi facem maine 8 saptamani si ma lupt cu un gust ciudat in gura si cu greata uneori, dar cred ca pe ansamblu e bine...
despre branza, eu stiam ca se face din lapte pe care-l pui la fiert si "strici" cu pastile de calciu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Stephany_p eu am nascut la Lakeshore anul asta in februarie. Este ok spitalul, nu este aglomerat, rezervele sunt de un singur pat si cu toaleta + chiuveta aferenta. Dusurile pe hol. Personalul ok. Daca mai ai intrebari, spune-mi!

Salutari la toata lumea,
Roxana

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

doare rau??te lasa sa suferi? cum ai nascut? tare mi-e frica sa nasc normal..ce doctor ai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

elamia,eu pun intr-un vas cam jumatate de litru de lapte dulce,pe foc mediu,iar cand e gata sa fiarba pun cateva linguri bune de iaurt.Amestec bine si aproape imediat se coaguleaza.Inchid focul si mai las cam 5 minute,apoi strecor.
E simplu de facut si gustul foarte bun,lui David ii place.
Pofta buna lui Dylan!

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 8 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Lilidana, am vazut pozele cu pustiul tau...e SUPERB...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

stefany p,,multumim,fa o fetita,poate ne incuscrim .
Starile astea ciudate nu tin mult,apropo de ce simti tu acum,totul trece repede,ai sa vezi.
Odihneste-te mult acum,cand poti,ca mai tarziu o sa ai un/o frumusel/frumusica,care o sa te solicite la maxim si adio somn/odihna/liniste/plimbari romantice cu sotu' si altele de genul asta.
Iti spune o "patita" care mai viseaza sa doarma cu sotu' in pat,nu cu copilu',care ar vrea sa plece intr-un concediu,fara copii,fireste...

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 8 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

off..daca ma odihnesc mai mult de-atat dau in nesimtire..practic, nu fac mai nimic..nu e rau, dar nici nu-s prea obisnuita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

quote:
doare rau??te lasa sa suferi? cum ai nascut? tare mi-e frica sa nasc normal..ce doctor ai avut?


Nu doare mai mult ca la alt spital! Ca sa facem putin haz si noi! Stai linistita ca-i un spital bun si nu te lasa sa suferi! Eu am nascut prin cezariana pentru ca si prima data am facut cezariana de urgenta si de data asta nu am vrut sa mai ajung tot acolo, asa ca am planificat de la inceput cezariana. Pe dra mea o cheama Hassan. O fost super ok, iar ca anestezist am avut un dr roman, nu-mi mai aduc acum aminte numele.

Cum iti spunea si lilanda, bucura-te de clipele de liniste pe care le ai acum. Vine bebe si o sa intrii intr-un iures de nu o sa mai stii de tine, cel putin o perioada, asa ca este tare bine sa ai bateriile incarcate atunci.

Tu pe unde stai? cand ai dpn?



"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Stefany, imi pare bine ca ai ajuns la doctor si te-ai linistit! Daca vrei, poti intra si la Odissea sarcinii - la Mamici de mai-iunie, acolo suntem toate in aceeasi perioada ca si tine, aproximativ.
Fetelor, ca bine ziceti sa ne odihnim acum , tare bine ar fi daca am putea inmagazina somnul si odihna si sa le mai scoatem atunci, la nevoie! Eu insa, dupa cum va mai ziceam, nu prea pot dormi, am insomnie, desi sunt obosita toata ziua. In week-end cand as putea si eu sa dorm mai mult, la 5.30 sunt in picioare
Stefany, dar de ce platesti ecografia de la 12 saptamani? Dupa cate am inteles eu, la Royal Victoria, unde merg eu sa o fac, e gratuita. Cred ca aceasta e ecografia in care iti masoara translucenta nucala, si unde vezi riscul de sindrom Down. Intr-adevar, daca o faci la un cabinet particular, cred ca te costa, insa daca e la spital e gratuit. Am sa mai intreb si eu doctorul meu, ca eu am r-v lunea viitoare. Poate ma insel si sunt doua chestii diferite, cea de depistare a sindromului Down si cea pe care o fac eu.
Aveti grija de voi!

Doloress 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Pitilache...eu nu stiu cum doare la alt spital mey...is jale cu durerea...
Dolores, eu am facut deja o eco la spital, la 7 sapt ca nu se stia exact varsta lui bb, mai am o eco prin luna a4a..io stiu ca 2 sunt gratuite..pt ce ade la 12 sapt m-a trimis la ovoclinic sau la procrea, care sunt clinici private..zicea ca e optional la femeile sub 35 de ani...

Mergi la inceput