Bebei de Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Accacia spune:

stefany ma bucur ca ai gasit doctor si vei vedea ca va fi totul bine; din tot ce am auzit eu despre conditii la nastere, lumea e multumita si de personal si de toate; dupa ce ajungi la doctorita vei primi trimitere la spital si acolo iti vor da rendez-vous pt a vizita spitalul, sectia de obstetrica, vei putea merge in CLSC sa te inscrii sa faci cursuri prenatale daca vrei, care sint utile; putin cite putin te vei linisti, si mie mi-a fost frica, dar toata perioada asta e asa de superba si sa te bucuri de fiecare clipa; sa vezi ce minune at. cind iti va pune doctorita sa ii asculti inimioara, urmeaza apoi ecografia; numai minunatii!!!
multa sanatate la amindoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

stefany, eu am nascut tot la Juif acum 5 luni si am fost f multumita atat de conditiile din spital cat si de medic. De regula, medicul cu care am nascut eu, primeste paciente noi. Poti merge personal acolo (et 6) si poate reusesti sa obtii un rv. Pe medic il cheama clive ziegler.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Elamia,felicitari pentru progresele lui Dylan.
Davidu' meu merge in 4 labe,dar nu se ridica in picioare,poate e prea greu(are aproape 10 kg) sau poate e lenes.
Deja are 8 dintzi si muuusca,de-adevaratelea,adica daca te prinde iti dau lacrimile .

L-am pus in premergator si alearga toata casa,ma rog pe unde incape cu titi-ul .

Nu mai intri pe la albinute?
Pupici de la noi .

aaa,sa nu uit: tu i-ai facut vaccinul antigripal?

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 7 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

valen, multumesc f mult pentru raspuns. deocamdata am gasit o doctorita, e putin cam departe de mine si merg miercuri la ea. despre conditiile din spital eu am auzit numai lucruri de bine, uite ca Dolores nu a avut parte chiar de tot ce-i mai bun..noi ne simtitm bine, ne place cu lumea, cand ramenm singuri mai ma inteapa undeva, mai ma intinde in alta parte..nahhh
p.s..la 4 luni un bb poate sta in picioare??wow...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by stefany_p
valen, multumesc f mult pentru raspuns. deocamdata am gasit o doctorita, e putin cam departe de mine si merg miercuri la ea. despre conditiile din spital eu am auzit numai lucruri de bine, uite ca Dolores nu a avut parte chiar de tot ce-i mai bun..noi ne simtitm bine, ne place cu lumea, cand ramenm singuri mai ma inteapa undeva, mai ma intinde in alta parte..nahhhp.s..la 4 luni un bb poate sta in picioare??wow...
sa ai bafta la dr!!cat despre ultima intrebare... sunt copii si copii; este adevarat insa ca la 3 luni ea isi sustinea f bine propria greutate, ca dovada fotografiile de la semnatura, dar nu sunt toti bebelusii asa, fiecare are ritmul sau de dezvoltare.elamia, ce baiat mare ai! parca mai ieri asteptai sa nasti...mai, ce trece timpul asta!!www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

mi-e greata..si iar mi-e greata..si tot mi- greata dar nu pot sa vomit...nici nu stiu daca m-as simti mai bine daca as reusi sa vomit..asa ca mi-e greata
am o intrebare..iar :D..cu ce v-ati dat pe burta contra vergeturilor? este vreo crema buna in comert? putem preveni cu ceva??
Dolores, tu ce mai faci cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Stefany, eu mi-am cumparat crema cu unt de cacao de la Palmers. Este foarte buna. Pana acum nu am nimic... sa ma feresca DD in continuare.

Am vazut si o emisiune la WNetwork in care au pus la test diferite creme de diferite preturi, pe femei care deja aveau stretch marks. Se pare ca Palmers a fost singura care a atenuat aceste semne mai mult decat altele. Nu este foarte scumpa. O gasesti la Walmart. Eu mi-am cumparat un tub pe la vreo 2 luni si inca am din ea.
O mai gasesti si la magazinele Motherhood (daca sunt in Quebec, ca nu stiu).

Monica-Matz 27+ Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Buna dimineata fetelor!
Stefany sa stii ca ma simt binisor, mai am asa niste dureri abdominale dar imi zic ca e normal. Abia astept ecografia de la 12 saptamani, poate aflu ce este. Am asa un feeling ca e baietel. In rest ma lupt numai cu insomniile, nu am greturi aproape deloc, in schimb nu se lipeste somnul deloc de mine si apoi sunt obosita toata ziua. Uite azi m-am trezit la 5.30 si aseara ma culcasem la 11.30, daca asa o fi bebelu si cand se naste, e de jale!
In legatura cu spitalele, sa nu te sperii, eu cred ca daca mergi in Pointe-Claire la o doctorita si daca ramai acolo vei naste la un spital anglofon, ceea ce am inteles ca e mai bine decat la unul francofon (un management mai de calitate).
matgravidut, deci asa este si in Toronto pe la urgente, mereu aveam impresia ca e mai bine pus la punct decat in Montreal! Eu am fost multumita la Royal Victoria cat de repede s-au miscat, m-au bagat in fata multora, problema a fost ca nu ma asteptam sa ma descurajeze atat de tare. Dar asta e sistemul american, am inteles mai apoi, cand ti se zice ce este mai rau in fata, ca sa te pregateasca. Normal ca iti zice ca sunt si sanse, dar in momentele alea nu auzi decat ce e mai rau. Asta spre deosebire de sistemul francez unde pacientul e mai menajat.
O duminica placuta!
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

mat..cum se numeste mai exact crema despre care vorbesti? mi-e groaza cand intru la sectorul creme si incep sa ma uit..si ma uit..si nush unde sa ma mai uit..eu am momentam ulei de masline, am inceput sa ma dau pt ca am predispozitie la vergeturi..deja le am, sper sa nu ma umpu acum
dolores..ma bucur sa aud vesti bune..eu sunt invers..am greata dar in schimb dorm mult..azi am reusit s amananc ceva mai consistent..speram sa fie bine
sanatate maxima la burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Fetele gravidute, dati-va cu crema Derma E, Vitamin E, 12,000 IU, se mai gaseste la Shoppers (Pharmaprix) sau la farmacii mai naturiste. Mi-a recomandat-o o doctorita prietena la inceputul sarcinii. E o crema foarte buna, si eu m-am dat in fiecare seara (mi-a facut sotul masaj la burtic cu crema asta zilnic, devenise un ritual zilnic, masaj la burtic inainte de culcare, si vorbit cu bebita mica). Am ajuns la sfarsitul sarcinii, de mi-a admirat obstetricianul burtica frumoasa, pielea arata super. Eu de altfel sunt predispusa la vergeturi, am facut multe in adolescenta. Aaa, si nu uitati sa va dati si pe spate, pe solduri ca si pe acolo apar.

Pupici la toata lumea si sarcini usoare!

Sori1980 si Alexia 7 luni

Mergi la inceput