Gravidute prin FIV (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Am cumparat deja caruciorul pentru ei. Este marca Bertoni, este destul de incomad si greu dar toate carucioarele de gemeni sunt asa. L-am luat de la Cora.
http://www.bertoni-bg.com/Twin.html, este cel verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Andicu tinem pumnii sa fie totul bine!
Pussi nu te mai stresa cu cerclajul. Las' ca poate e mai bine sa-l faci, asa stai mai linistita pe urma si cand o fi sarcina mai mare, daca te apasa pe col macar te gandesti ca sunt "incuiati" acolo si trebuie sa stea cumintei pana le vine timpul!
First_Carmen ma bucur ca te revad aici, nu mai stiam nimic de tine. La ce spital vei naste? Cezariana? Ma gandeam ca si tu, si Lachi aveti bb maricei. Cred ca are legatura si cu inaltimea, nu? Ca eu, la 1,63 m ai mei nu ma pot astepta sa fac bb-lusi de 3 kg!
Dream ma rog pentru tine sa fie totul bine si sa te poti bucura de sarcina!
Ciarli, asa cum spunea si Pussi, cred ca nu are importanta cum sunt asezati bb-lusii. De exemplu ai mei sunt unul langa celalalt si a fost nevoie de cerclaj, dar cred ca asta nu este o regula.
Aurel_Cris cu gravibinonul si repaus la pat se rezolva si cu petele maronii. BetaHCG-ul e OK.
Cellu se pare ca repausul la pat da rezultate. Hai ca esti pe drumul cel bun!
Delfi bafta la eco!
pentru gravidute!

Teodora
31+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

S-a nascut bebe Filip la ora 10.50 am, 3.530gr, 50 cm, apgar 10. suntem bine amandoi si va pupam.SMS andicu



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Dream, sa dea DD sa fie totul bine, dar eu nu am nici un dubiu ca totul va fi ok. Simpla masuratoare de pliu nu inseamna nimic, asa cum nici BHcG mare al meu nu a insemnat nimic pana la urma. Nu e normal sa fie diferenta asa mare intre 2 masuratori, 1 mm e esential. Oricum amnio sa nu faci pana la 18 sapt, chiar daca ei te trimit de la 16 sapt, pentru ca riscul de avort este mai mic mai tarziu. Si repeta o eco in alta parte, recomand Herghelegiu (NU Iosup!). Da-mi te rog un mesaj dupa ce mai vb cu medicul sa stiu ce e cu tine, ca aici am intrat acum special sa vad ce faci.

Sarcina usoara tuturor fetelor de aici si BBi sanatosi!

Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Sa cresti mare FILIP si sa ai parte numai de bucurii in viata! FELICITARI mami Andicu, sa ai laptic mult sa ii ajunga lui Filip si sa te refaci repede! Asteptam povestea voastra!

Teodora
31+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

sa traiasca Filip SI MAMICA,deci avem prima mamica care isi tine odorul in brate de la acest subiect,ce fericireeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

FELICITARI MAMICO! . Sa-ti traiasca flacaul, sa creasca mare si voinic, iar voi sa va bucurati de el.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Andicu felicitari!!!!!!!!!!!! Sa-ti traiasca Filip si sa fiti niste parinti fericiti de o asa mandrete de baiat. Filip bine ai venit printe noi, sa cresti mare si sanatos si sa ai o viata presarata numai cu bucurii!!!!!!!!!!!!!!

Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Roxana ti-am trimis PM

Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Felicitari Andreea sa-ti traiasca baiatul , sa fie sanatos , cuminte si sa aiba parte doar de lucruri frumoase in viata pe amindoi.

Mergi la inceput