Gravidute prin FIV (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

la raport, mai greu ca pana ma ridic din pat, pana vin la calculator, greu... Nu prea am vesti noi, stau numai in pat cuminte. Maine ma duc iar la eco sa vad ce mai este cu placenta.
ANDICU
PUSSI bafta la eco
In legatura cu TT voi in ce saptamina l-ati facut pt ca eu merg la Bucuresti pe 15 iulie si voi fi in saptamina 15. Oare nu e tirziu sa-l fac dupa aia? Noua doctorul ne-a zis ca e totul bine desi pliul nucal ni l-a masurat la 11 saptamini si nu la 12-13 cum am citit pe aici. Oricum cred ca daca mai citim despre atitea teste o sa cam treaca sarcina pe linga noi si nu prea o sa ne bucuram din plin de ea. Eu sunt tot timpul in alerta, daca se intimpla ceva si as merge la eco in fiecare zi. Poate e normal la cat ne-am dorit bebeii dar as vrea si eu sa nu ma mai gandesc atata la toate ce se pot intimpla. Hai ca m-am intins cam mult cu temerile mele mai mult sau mai putin fondate la toate gravidutele.

mona 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andicu, tin pumnii
Pussi,l-ai facut? Cum esti?
Aurel_Cris, eu zic ca e bine.
Dream,

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

RoxanaG iti mutumesc mult pentru mesaj. Nu mi-am putut imagina niciodata ca pot da peste niste fete atat de sufletiste si saritoare ca voi. Imi ridicati moralul foarte mult si sunt fericita ca existati.

Ti-am citit povestea la odisee si m-am cutremurat prin cate ai trecut. Am fost asa de fericita cand am vazut ca tot zbuciumul si supararea ta au avut un final fericit. Nici nu stii cata incredere imi da asta sa merg mai departe. La mine a fost de fapt ceva dubios. Eu eram internata in spital cu sangerari (dezlipire de placenta) si intr-o seara (pe la ora 21.00) dr m-a pus in caruciorul cu role si a zis ca mergem sa facem o eco...Nu a masurat prea mult decat pe bebe care in doua zile crescuse cu mai mult de 1 cm (ciudat nu!!!) si pliul nucal. Intr-o pozitie pliul a fost de 4.5 cm dar cand s-a intors putin a ramas numai de 3.5 cm. Doctorul a zis ca se ia valoarea de 4.5 si ca riscul este de 1/50 (aveam 12 saptamani si 2 zile dar la eco au iesit 13 sapt si 2 zile). La insistentele mele dupa doua zile mi-a luat si sange pentru dublu test. Ieri am sunat pentru rezultate si mi-a spus ca riscul ramane ca la pliul nucal fiindca sangele a fost sub threshold....Atat am aflat...Vineri sun din nou si incerc sa obtin mai multe iar in seara asta ma duc la dr. de familie sa vad daca pot face o contra-expertiza. Datorita sangerarilor acum stau numai in pat si nu fac altceva decat sa citesc si sa ma documentez dar sunt cu moralul la pamant. Cred ca voi face aminocentenza cu toate ca se pare ca riscul e mai mare la mine din cauza sangerariulor....Nu stiu. E tare greu!

O sa-ti scriu de indata ce am mai multe vesti. Iti multumesc mult de tot si iti doresc o sarcina cat mai usoara pana la final si un bebe sanatos si frumos.

Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ANDICU si bbFILIP

tuturor !


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Pussi mult success si sa iei decizia cea mai buna pentru puiutii tai. Noi ne rugam sa fie bine . Da-ne si noua de veste de indata ce poti. Stam cu pumnii stransi.

Andicu mult success!!!!

Cellusi eu mai am dureri. Doctorul a zis ca atata timp cat sunt suportabile e ok...Stai cat mai linistita in pat. Se pare ca nu avem alta sansa. Te inteleg perfect ce simti ca sunt in aceeasi situatie ca si tine. Doar la toaleta am voie ca de mancat, mananc tot in pat...

Aurel rezultatul tau arata foarte bine. Eu zic sa stai linistita ca e bine

Delfi eu am facut dublu test in saptamana 12-13. Pentru TT e ok saptamana 15. Parerea mea este ca cu cat faci mai putine teste cu atat e mai bine...Am citit in mai multe articole ca statisticile arata ca sansa de a obtine teste fals pozitive este mult mai mare la persoanele care au facut FIV. Bafta!

Anaist multumesc mult ca ai vorbit cu RoxanaG

toate -utele so toate FIV-oasele

Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

delfi multumim! E ok TT la 15 sapt. eu inca nu l-am facut, il fac sapt. viitoare ..cred!
monimaine cred ca-l fac....
aurel_cris si eu zic ca-i bine! .
dream1971 multumim!!! Sheri o sa va spuna ce si cum



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

,am intrat si eu, desi INCA nu mi-e locul pe aici, pt. a o incuraja pe dream: in urma cu 2-3 ani, niste colegi ai mei,sot si sotie, au aflat pe la 3-4 luni, in urma investigatiilor, ca fetita lor este suspecta de sdr. down. imi amintesc cata disperare era in sufletul lor atunci! mai ales ca l-au avuit si destul de tarziu. i s-a recomandat amniocenteza, a facut-o, verdictul fiind ca riscul ramane. erau intr-o mare dilema, in final au decis sa pastreze copilul iar acum au o mandrete de fata, isteata si frumoasa. nici urma de sdr. down! am tinut sa scriu povestea lor pt. a sublinia ca medicina nu e matematica! daca te vei simti mai linistita, fa amniocenteza si, in functie de asta vei lua o decizie. ai incredere in dd!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MONILAND,DREAM,PUSSI va multumesc fetelor ca v-ati dat cu parerea,m-am mai linistit,mi-a revenit zimbetul pe buze,fetelor dupa un rezultat pozitiv cred ca incepe greul.
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by aurel_cris

MONILAND,DREAM,PUSSI va multumesc fetelor ca v-ati dat cu parerea,m-am mai linistit,mi-a revenit zimbetul pe buze,fetelor dupa un rezultat pozitiv cred ca incepe greul.
la toate



se pare ca asa e



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Chiara iti multumesc mult . Este intr-adevar un moment dificil si sper cu voia DD sa iau decizia cea mai buna. Offf testele astea sunt ingrozitoare. De multe ori ma gandesc ca poate stressul lor si toate celelalte influenteaza de fapt si rezultatele si de multe ori se iau decizii pripite.

si iti doresc si tie numai bine! Sa ai copii frumosi si sanatosi si sa nu treci nisiodata prin astfel de incercari dure.


Dream 13+

Mergi la inceput