Gravidute prin FIV (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna fetelor!

Va pupam si noi pe toate, adica eu si bulinutele din burtica.

First carmen, tu cum ai gemenii dispusi, sunt suprapusi ca la Pussi sau unul langa altul. Din sondajele personale, nu am apucat sa vb cu dr, fetele care ii au suspendati au fost predispuse la cerclaj.

Voi ce ziceti? Asa e cand stai cu ochii pe pereti, incepi sa emiti terorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Ciarli eu i-am avut pe amindoi pina in saptamina 26 paraleli cu solul. Si acum unul (cel de la etaj este in aceiasi pozitie) iar cel de-al doilea este pe diagonala cu capsorul mai aproape de iesire.Probabil ca el vroia sa se pozitioneze cum trebuie, cu capsorul in jos, dar nu poate de fra-su care se pare ca-i plac costele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Deci nu sta in picioare teoria mea .

Ai mei sunt unul langa altul si ma gandeam ca voi fi scutita pt ca am niste examene destul de nasoale si foarte importante la care e musai sa ajung.

Da, ma ajuta Dumnezeu si trec si prin asta cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Buna fetelor,

Andicu mult curaj la intalnirea cu Filip. Doamne ajuta sa fie totul bine!

Pussi poate ca e mai in siguranta cu cerclajul. Poate devii mai "mobila". Verifica bine insa daca e chiar nevoie sau nu. Sper sa ai un dr bun. Cateodata de asta depinde totul. sa fie bine. Te asteptam cu vesti bune!

Cellu si eu am avut o perioada acele scurgeri. Chiar am intrebat pe site de ele... Eu zic sa nu-ti faci probleme. In rest cum esti? Mai sangerezi?

First Carmen bine ai venit printre noi. Stai linistita in pat ca nu mai e mult si iti vei tine puii in brate.

Ciarli, Mada, Anaist, Sheri, Adina si toate celelalte -ute

Moniland te asteptam la noi!

Eu inca fierb... Nu m-a sunat dr inca. Are consultatii pana la 19.00 si sper s-o faca dupa. Azi am avut iar pete maronii si ceva dureri...Offf

Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Se pare ca riscul a ramas la fel si dupa dublu test. 1/50...O sa sun vineri ca sa stabilim cum sa procedam mai departe...Maine ma duc la dr. de familie sa-si mai dea cu parerea. Poate obtin o contraexpertiza....

O seara buna tuturor.



Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

DREAM, nu ma pricep deloc sa-mi dau cu parerea, iti tin pumnii sa fie bine, sa te ajute dr. sa rezolvi si sa scapi mai repede de temeri.

Eu ma simt mai bine, nu ca nu as mai avea ceva dureri, dar nu asa de intense. Nu mai sangerez.

toate [gavi]

Cellu 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andicu&bebe Filip



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

first-carmen, multumesc frumos! azi se da verdictul si la mine, daca fac sau nu cerclajulCu caruciorul te-ai hotarat ..ca eu cu Thea m tot studiem piata
ciarlicerclajul nu tine de asezarea puiutilor, ci de col si uter. Daca uterul se contracta, colul se scurteaza
dream1971 sti ca toate cifrele sunt niste statistici, nimic mai mult...eu zic sa ai incredere in DD ca e cu tine!
cellunu mai fi asa suparata cu statul in pat...rezultatul final conteaza!

sa ne tineti pumniii pt. diseara la eco! Sa faca dr. cum e mai bine pt. Titicii mei



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Dream, am intrat la voi la subiect pentru ca mi-a scris Andreea. Nu cred ca la noi sa fi fost cineva cu pliu nucal mare care a renuntat la sarcina, a fost o problema cu malformatii la inima. Cel mai mare pliu nucal l-a avut bebelinul meu, adica 4 mm. Ma rog, si asta discutabil, pentru ca unii ziceau ca e 2 mm, altii ca e 4 mm. Nu mai reiau povestea, ideea e ca a iesit si TT prost. Pana la urma am facut amnio si totul este ok, BB este absolut normal.

Nu te agita din pricina pliului nucal, el este relevant numai intre 12s si 13 s di 5 zile. Atata exista baza de date, restul nu mai au relevanta. Mie imi iesise cel de 4 mm la 16 saptamani. In plus conteaza mult dexteritatea ecografului, pozitia lui BB, cum este cordonul. Crede-ma ca am citit pe putin 10 articole despre asta, intrucat a fost ceea ce m-a dat peste cap mai rau decat TT despre care stiam ca e o porcarie.

Nu stiu ce iti poate spune mediicul, el se va baza strict pe eco. Poate ca e bine sa faci amnio. Eu am fost cea mai inversunata adversara a amniocentezei, o luna am amanat si am plans, pana la urma am decis sa o fac. Procedura a fost simpla, nu am avut probleme dupa, si mi-a dat linistea in final dupa luni de zbucium si stres.

Pupici, tin pumnii sa fie totul bine, si dc vrei sa mai vorbim astept PM. Sarcina usoara si BB sanatos!

Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna dragele mele eu sunt binisor azi parca au mai incetat petele pana acum nu au fost,incep sa mai respir usurata.Deasemenea am repetat BETA HCG care este de 4919,reamintesc ca acum o saptamana era 270,4,voi ce parere aveti??M-am mai linistit putin si sper ca va merge bine de aici inainte,abia astept saptamana viitoare sa merg la echo.
DREAM iti tin pumnii sa iasa totul bine
PUSII ma bucur ca sunteti ok
ANDICU
MADALINA tu cum te mai simti??
CELLU cum te descurci cu statul in pat ca eu turbez
CARMEN bine ai venit la noi
CIARLI
la toate mamicile si ingerasi lor

Mergi la inceput