Gravidute prin FIV (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

first_carmenfrumos carucior! Are si landouri? ce vitamine ai luat??
thea_meu stiu ca marimea abdomenului e direct proportionala cu inaltimea, cu cat esti mai inalta cu atat ai sanse sa duci sarcina mai mult! Iar faza cu greutatea BB-ilor, depinde normal si de abdomen, dar si vitaminele luate in sarcina! de la vitamine ies mai mari si mai lungi! Cu cerclajul..ma calmez eu, cand?? nu se stie




PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

FELICITARI ANDICU, SA VA TRAIASCA BAIATUL!!!

Ai spart gheata!
Mr. ANDICU cred ca e in al 9-lea cer si se cinsteste acum



Cellu 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Felicitari Andicule, dupa lupte seculare care n-au durat nici 40 sapt a iesit minunea afara la mami, sa creasca mare si frumos si sa te refaci cat mai iute!

Noi am venit de la eco, totule bine, maimutica are 25 cm, 480gr, capul in jjos si in sus.

Va pup pe toate!

Pusi, again multa bafta maine si decizie inteleapta!

Shery 21+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

DREAM, iti tin pumnii in continuare si ma bucur ca sunt fete sufletiste, care au intrat pe forum si stiu cum sa te ajute cu sfaturile lor.
PUSSI, iti urez curaj, dar nu cred ca-ti lipseste.
Si ai dreptate BB-le conteaza. Dar ma mai apuca si pe mine depresia.

Vreau sa fiu si eu ca FIRST-CARMEN in 34de sapt.

AUREL-CRIS, ai venit cu vesti bune, deci petele sunt de la implantare. Asa cum ziceai, n-ai scapat insa de griji.
Cu statul in pat i-am zis lui Mr Cellu, ca ar fi o solutie sa ma lege de pat. Ca stau singura de la 8 dimineata pana pe la 7-8 seara. Cand vine, abia apuca sa puna masa, ca e obosit. Curat, face numai in wk, (daca nu lucreaza)
Si de-asta ma vait, ca nu vreau sa stau chiar toata sarcina asa.
Fetelor marturisesc, ca daca ma simt bine, nu stau numai in pat, mai merg de colo-colo, mai fac cate ceva. Ata e.
DELFI, MADA, THEA, CIARLI ... si toate burticile

P.S. Pussi, cand ai timp, te rog, modifica pe listuta anul de la data ET-lui meu, 2007.

Cellu 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

shericut multumim
cellu scuze, n-am vrut!



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Cellu este intr-adevar minunat sa vad atatea fete sufletiste care ma sprijina si sunt alaturi de mine. Ma ajuta tare mult asta. Mai ales moral.
Vreau sa-ti dau un sfat. Eu am avut la inceput o mica sangerare. Intr-o ora era deja maro si a mai ramas asa cateva zile si gata. Nu am mai avut nimic....Vazand asta am neglijat usoarele dureri pe care le mai aveam considerand ca sunt de la ligamente si am inceput sa ma mai misc prin casa (nu am facut curat propriu-zis dar am mai aranjat una alta prin bucatarie, m-am epilat cu aparat si alte chestii pe care eu le-am considerat minore). Nu mult dar a fost destul se pare fiindca exact cand am implinit 12 saptamani am avut acea hemoragie groaznica. Asa ca sfatul meu este sa mai ai rabdare putin si stai in pat. Acum regret dar e tardiv...

Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Andicu felicitari!!!!Sa-ti traiasca bb Filip sa se faca mare si sanatos.Recuperare rapida si mult laptic!!!
Noi suntem cat de cat bine,azi este prima zi in care nu mai fac progesteron injectabil,am trecut pe 6 utrogestan/zi.Am zis cat de cat bine pt ca bunica mea cea care m-a crescut de cand m-a adus mama din maternitate este grav bonlava si dr nu-i prea dau mari sperante,daca se va intampla ceva rau sper din tot sufletul sa trecem cu bine peste asta.Ce ciudata este viata asta Dumnezeu iti da ceva dar trebuie sa platesti cu altceva.....
toate FIV-oase

Madalina 7+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

DREAM, chiar m-ai pus pe ganduri, durerile astea sunt ele un semnal de la ceva. Oare de nu tin eu cont de ele si astep efectul lor?!
Am sa-mi bag mintile in cap.

Cellu 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

colul meu e de 4.8 cm, inchis, deci scap de cerclaj...si am 2 fetite in burtica



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Pussi bravo pentru col! Si, surpriza...vad ca baietelul s-a transformat in fetita. Dar cat de sigur este asta? Poate la eco morfologica ajunge iarasi baiat .Si va fi Constantina?

Teodora
31+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput