Colectia de toamna iarna 2005(139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Hola si de la noi, de la marea romaneasca!

Imi pare tare rau ca citesc de bebei bolnavori (Ilincutza, Sarah, Miruna, Bogdanel, Cristian) ii pup pe toti si pe mamici si sper sa se faca bine rapid. Ce ma umple insa de spume e sistemul asta de doctori plictisiti si loviti in cap de soare cu care mamicile trebuie sa se confrunte, ca si cum numai asta le-ar mai lipsi!
M-am enervat de la ce a povestit Feli, mai ales ca nu e primul caz, mai degraba e un stil tot mai inatalnit de tratament al copiilor!


Eu sper sa scapam de boli, macar in concediu, ca de nervi nu am scapat. Asta e, dupa vacanta de anul trecut la bulgari, cele 4 stele din mamaia sunt prafuite rau si generatoare de stres.. Intai, am stat cu totii sa ne cazam mai bine de 3 ore in receptie, ca nu aveau camerele gata. Noi eram veniti de pe drum, ajunsi la 1:30 pm, cu un Che marait de somn, pe care nu aveam unde sa-l culcam. Pe la 5 fara un sfert am primit o camera (eu facusem deja o criza de isterie la receptie). Ca sa vezi, hotelul de 4 stele, tocmai primise a 4-a stea dar nu terminasera ei amenajarile, asa ca tot mai veneau, ba sa puna un covor, ba o piesa de mobilier, ba sa bage frigiderul in priza, ba sa instaleze telefonul etc. Mai mult, langa balconul nostru, o echipa de 4 muncitori lucrau de zor la o aripa aflata inca in amenajari, iar sub balcon (eram la et I) un mirific peisaj cu containere de gunoi. DIn nou - skandal la receptie, in cele din urma avem o alta camera, normala si ne-am mai linistit. Dar serviciile.....muuuuuuuuuuuuuuuuuuuult de tot in urma bulgarilor. Idem la terase (care sunt caM VARZA) si la restaurante, unde numai preturile se compara cu Bulgaria.


Asa....scuze de intermezzo-ul cam lung.

CUm povestea si Maria, si noi suntem in etapa in care Che scoate unt de cea mai buna calitate din ambii sai parinti! S-a nazdravanit cum nu se poate, ne provoaca la tot pasul si e pus pe actiune in orice moment . Iar cireasa de pe tort:
daca vreti sa cunoasteti stilul "racheta" de intrat in mare trebuie sa-l vedeti pe Che, care nu poate fi tinut pe mal! Isi ia avant de pe plaja si intra ca ghiuleaua in apa cat de adanca, il prinde taica-sau si il duce pe mal, dar abia apuca sa-l lase pe nisip ca tasneste din nou in apa. SI o tine asa....pana se plictisesc toti privitorii. Ce jocuri cu forme, ce nisip...alergari si balaceala, cam asta e - toate condimentate cu niste fitze de zile mari pe la mese, de-ti vine sa-l tii flamand! Burtoiul meu deocamdata e OK, cam atrage privirile (niste femei mai de vasrta a II-a ma compatimeau vizibil cu Che langa mine) dar tati facefatza eroic si nu eu resimt greul. In schimb el zice ca concediul lui va fii cand se va intoarce la serviciu .

Cam asta cu reportajul de vacanta. Sper ca nu v-am plictisit de tot.

Corapinoooo unde ai comandat wrapul ala? Pe net? cum se procedeaza?

Va pupacim pe toti cu drag!

Tania 26+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania pupam racheta!
Vacanta placuta in continuare!

Incurajare tuturor! :
Noua cel mai solicitant ni s-a parut la mare cand avea sturlubatica de Silvia 1 an si 4 luni. La 2 ani si 4 luni a fost mult mai bine, era deja mai potolita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Aoleu, ce epidemie de copii bolnaviori, herpagina, enterocolite, stari de voma si altele. Ce s-o fi intamplat?Ma bucur totusi ca situatia parca s-a imbunatatit. Io la febra mare am facut impachetari cu apa la temperatura camerei , dar i-am infasurat numai piciorusele si i-am pus supozitor Novocalmin. Daca ii dadeam altceva febra nu ii cobora deloc.

Am citit din experientele voastre din spitalele noastre dragi si m-am adus aminte si eu cu tristete de zilele cand am fost internat cu Kriszti in Cluj. Am ramas cu un gust amar, poti sa dai peste tot felul de medici aiurea care mai mult te incurca decat te descurca.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

sanatate multa tuturor copilasilor bolnavi, si un munte de putere mamicilor care ii ingrijesc!
desi va citesc zilnic si mai sunt si in vacanta nu reusesc sa scriu decat foarte rar... despre noi, multumesc lui Dumnezeu, suntem bine, Serban vorbeste muuuuult, intelege mult, aproape tot, si de un timp e tare darnic cu imbratisarile, si ce imi place cel mai mult, daca il imbratiseaza pe unul din noi, merge si la celalalt... incepe sa fie mai curajos afara, in general evita copiii mai mari acum ii mai priveste uneori cu interes.
nu l-a invatat nimeni , dar ne zice mama bibi si tata ali(vali), uneori chiar ne striga pe nume... sper sa raman mama...asa as vrea, depinde acum ce vrea el...
inca o data va trimitem ganduri bune si va pupam cu drag...
sper sa intru mai des...

Bianca, mama lui Serban
poze

10 decembrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

BUNA!

Ma bucur sa aud vesti mai bune despre copii bolnaviori! -am Chiti si Mirunici!

Noki, imi pare rau sa aud de Sarah ca se simte rau! Sper sa nu fie nimic grav!

Cami mami & Daria (02.01.2006)
Poze ....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Un an plin de amintiri minunate! (filmulet aniversar)
Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

corap "racoroase" poze! Abia astept sa se faca Ili bine, ca o intindem rapid din bucale.

Noki imi pare rau ca Sarah a luat boala! Of, tu te bucurai ca ai scapat de examene si uite beleaua

Lavi diaree are de ieri abia, dar e urat mirositoare. Era nevoie de antibiotic deja.

Maria_alexia super iesire
Nici eu nu stiu ce sa fac cu Negramul asta, ca mi l-a dat ptr 5 zile, dar am vb cu Mirabilis care zice ca distrue flora. Mi-e frica sa i-l scot ca de la el a cedat febra. Pe de alta parte, scrie ca are o groaza de efecte si nu e indicat ptr copii sub 5 ani

Hildegard inca il mai alaptezi pe Stef? Bravo tie, ii intareste imunitatea. Chiar daca ii dai numai noaptea, nu conteaza.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

tania, las' ca-ti dau amanunte cand veniti de la mare. ca vreau sa vaz poze cu burta :)). oricum, sacoteiul pt. bb merita banii, e suuuuper si fetita sora-mii chiar s-a linistit vizibil dupa 2 saptamani de purtat aproape de mami
vacanta minunata si sa ne mai scrii (sa nu-mi para rau ca nu merg la mare! - glumesc)

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tania, super relatare
Asa ziceam si noi, o sa ne odihnim cand revenim la serviciu .
Sa rezistati eroic si sa va bucurati cat mai mult de mare & soare [plaja].

Feli, n-as fi indraznit sa-ti spun, dar daca spune si Mirabilis... sustin si eu: scoate-i negramul, e suficient cat a luat. Iar daca o tineti la o temperatura de 38 atunci e chiar ok, nu vad motive de ingrijorare... Asa am citit si eu, e ff puternic negram-ul si are si o groaza de efecte secundare. Sper sa va mearga tot mai bine de-acum incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Tania mortal Che! Sa aveti o vacanta placuta
La ce hotel stai? In ce statiune? Of, cand s-or trezi si ei de pe litoralul nostru ca asa nu mai merge?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Acum am citit din urma ca si VLADUTZ de Joy si TUDOR de Leea sunt bolnaviori. Un maaare pt fiecare!

FELI stam la hotel Amiral, in partea dinspre Navodari a statiunii Mamaia. Bine macar ca avem net in camera!



Tania 26+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput