Colectia de toamna iarna 2005(139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap merci! Faina camera si pret bun!
Eu planuiesc Barcelona la anul de 1 Mai. Daca avem banii si nu avem alte prioritati.

In septembrie mergem insa in sud, in Andalucia. Iar septembrie e cam varf de sezon, e mai scump decat iulie & august pt ca in iulie-august sunt aproape 50 grade si nu prea sta nimeni ziua pe afara. (Pe malul marii insa, chiar in sud, e invers)

Eu pe dos, caut cazari in centrul vechi, la walking distance de tot ce se poate. Ati prins pret bun si din cauza anotimpului.
Se gaasesc preturi si conditii bune si in centrul vechi dar camerele sunt mai mici si trebuie sa cauti ceva la ele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Feli, cum intreba si Lavi: Ilincuta are si diaree? Cum se mai simte?
Din cate cunosc eu, ultimul tratament primit de voi e ff puternic, identic a primit si Cristi in iarna, cand cu enterocolita aia super-urata. (Cristi a luat atunci doar 4 doze de negram si apoi a ramas la tratament mai usor, deja trecuse momentul critic si n-a mai fost nevoie sa-l bombardam cu atatea medicamente).
Sper ca la voi sa fie totusi o situatie mai usoara, sa scapati cat mai repede de medicamente... Mergeti azi si la pediatra voastra sa o mai vada?
Idei de deschis pofta de mancare/baut: ceva sarat (sticksuri, covrigei), astia fac si sete. Hipp ors iarasi a fost bine primit de majoritatea piticilor de aici. Si a fost foarte entuziasmat de mar ras/copt. Cam asta am reusit noi sa-i dam atunci lui Cristi vreo 2 zile. In rest, idem: ceai cu seringa, la 15 minute faceam cate un show

Am mai incercat sa citesc din urma dar n-am gasit: pana la urma a mai avut loc mini-intalnirea cu Gandacel? Ceva relatari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

la barcelona sunt chiar nasoale cazarile in partea veche, si camere sufocant de mici. in plus, eu nu suport mirosul de vechi, asa ca prefer sa fac 10 min cu metroul pana in centru decat sa stau la walking distance... si la barcelona nu le ai pe toate grupate, ca sa merite.
noi cand am fost in februarie am prins un congres international, erau camerele in general mai scumpe decat in varf de sezon. am avut ceva noroc, ca facuzem inainte rezervari la hotel cu 110 eur/noapte, cel mai ieftin. la 1* in centrul vechi cu baie pe hol era in jur de 80 de eur.
oricum, in spania citadina e asa o pauza in iulie, august, cam pana pe 10 septembrie sunt toate cele inchise, lumea e disparuta din oras si o pustietateeeee... numai turisti habauciti de caldura se gasesc.
in mai cred ca e frumos la barcelona... eu zic ca-i frumos oricand

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitic-03 spune:

Buna fetele!
Suntem bine (dar in viteza ca trebe sa rasucim casa invers pina se trezeste piticania)
Madau:am cautat de mi-a venit rau da am gasit:sper sa nu fie tirziu!vrem tricou !Unde trimitem banutii de tricouri?Marimea cum crezi (sa nu fie mai mic)avem 86 cm
Pupam dulce toti bb bolnaviori sa faca bine si pe cei sanatosi sa nu se imbolnaveasca!!
Ce stiti de AFTE??Au vreo 2 fetite in parcul unde mergem noi si n-am vrea sa ne "contaminam"?
Saru`mina de intelegere!!!Pupam si mamici care cu burtici care fara!!
pitic25

PITIC si PUIdePITIC(31-X-2005)Tudor+PUIUTAdePITIC(DPN=10-X-2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

corapici la Barcelona daca ajungem la anul planuim sa stam aici:
http://www.hostalgoya.com/
chiar langa Placa de Catalunia; are review-uri foarte bune pe tripadvisor. De acolo cred ca poti ajunge pe jos n multe locuri de interes. Bine, normal ca nu in toate ca Barcelona am vazut ca e foarte "imprastiata".
Recunoaste ca-i fainut!

Noi pe 12 septembrie plecam
In sud am gasit si rezervat cazari acceptabile spre faine intre 40 si 87 de euro, cu baie in camera toate. Pe aia de 87 inca n-am rezervat-o.

Tu pe unde ai mai fost prin Spania?

maria n-a mai avut loc intalneala din cauze de boli etc.

Noki ce-a facut mama ta la ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

frumoooooooooooos. eu n-am fost decat la barcelona si pe coastele din jur. si in andorra, da' nu e tocmai spania.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna,

Pupam pe toti copilasii bolnaviori!Sa se faca bine!

stefan de 1 sapt doarme foarte bine noaptea, adica nu se mai fataie, nu cere lapte, bea ceai de sete si doarme mai departe....nici piept n-a cerut....el mai suge noaptea de sete...ei, cine mai e ca noi!!!!



de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ce ma mai framanta pe mine: unde sa-mi mut pozele de pe yahoo?
Oricum nu-mi placea prea mult, caci le micsora prea tare de nu mai vedeai nimic in ele, dar... ma obisnuisem cu el. Acum se va inchide.

Caut un site pe care pozele sa nu fie prea micsorate (evtl sa existe si optiunea sa le vezi full size daca e nevoie), sa nu puna limita de trafic si... sa poti pune si filmulete tot acolo. Si sa le poti referi de pe blog (deocamdata nu reusesc deloc sa tin pasul cu asa ceva, dar pe viitor... )
Inca sunt in cautari & comparari. Am pe lista asa: flickr, photobucket, picassa, snapfish, shutterfly, dropshots, snapshots.
Prost e ca la majoritatea trebuie sa-ti faci cont si sa lucrezi cu ele ca sa vezi ce limitari au, nu ti le spune nimeni din prima...

Chiar, albumele din contul comun incotro sa le migram? Altfel, la toamna pierdem tot ce-i acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Madau am vazut ca n-ai mai intrat pe mess, chiar ma speriasem nu stiam ca ati mai facut. Noroc, ca te-am gasit pe la alte subiecte Ma bucur ca Miruna e mai bine si a inceput sa bea lichide. Noi mai avem de tras.
De radiografie nu a mai fost cazul, deja 3 dr au zis ca nu e nimic la plamani.
Leea eu nu-i pun ochelari de soare.
Gandacel of, poate fi enteroviroza, zic eu, ca a avut si varsaturi. E mai bine? Ai grija sa nu ia si Stefania. Sper sa te fi ajutat sora ta, ca e greu cu 2 copii mici.

Novocalmin: am folosit, ca la febra 39 chiar nu stiam ce sa-i mai fac. La impachetari urla, ciorapii cu otet nu i-a suportat.

Pischi mie mi-e frica, ca ei acum invata astfel de gesturi. In parc la oi este o fetita de 2 ani mai bataioasa, le ia jucariile din mana celor mai mici decat ea. Maica-sa povestea ca abia de cateva luni e mai agresiva, ca e ceva specific varstei.
Ilinca a fost trasa de par RAU e o fetita mai mare decat ea (nu mai puteam sa-i scot fetei mainile din parul lui chiti) si de atunci i-e frica de copii. Mama, da si cand o incepe ea sa dea sa vezi ce mor de rusine

BB_alinus cu placere vin acolo, ca m-am saturat de caldura pana peste cap

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Salutare fetele,

In primul rand, sanatate multa, multa puilor bolnaviori!

In al doilea rand, vedeti maine pe unde umblati ca e avertizare (in Buc. cel putin) de 40 gr. Mi-a suflat un prieten de la meteo.

Cu drag

Mergi la inceput