Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Intrat repejor, repejor sa va salut inainte de plecare. Noi, adica eu , suntem in focurile bagajelor. Caci maine o tulim inspre .

Ma rog, daca-s toate suportabile si ne permite forma. Caci saptamana asta parca toata familia a avut abonament la doctor. Matei mi-a facut o viroza uracioasa, cu tuse rea si secretii la plamani, stomac stricat, stare proasta, febra moderata, etc., etc. Deocamdata am scapat fara antibiotic, doar cu o gramada de puf-uri si siropuri. Si regim.

Eu in schimb m-am trezit cu cotul umflat, inflamat si dureros. Curat durut in cot . Ieri am fugit si eu la dr, care mi-a pus un diagnostic estimativ.. in lipsa altor investigatii necesare. Ma rog, azi suntem mai dezumflati..

Si tot asa..


Dia, va tinem pumnii sa iasa totul super la botez. Nu te ingrijora, nu pateste nimic Oana daca-i in maneca scurta. Si pe Grigore l-am tinut asa la botez si era racoare si ploua in acea zi.

Diana, multa sanatate la pui mici.

De Ralumat mai stiti ceva? C-a fost ziua ei si n-am reusit sa dau de ea.




Va pe toate si o sa-mi fie dor de voi. Poate reusesc sa intru si de pe-acolo..


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

salut,

Dianarus, noi suntem la fel.DImineata am avut asa show,ca nu putea adormi de muci si era frant.O ora jumate a plans.
Pt nas:
- Calgol 1%- gasesti la farmaciile care prepara retete- 1pic/3 ori pe zi -dupa ce e aspirat si numai 4 zile
-Sterimar la greu
-Vibrocil e voie tot 1 pic/3 ori /zi -cu grija ca da dependenta

Pt tuse:
-Eurespal - e groaznic- 5 ml de 3ori pe zi.Eu abia reusesc sa-i bag pe gat 2,5 ml de 2 ori

-asa ca am suplimentat cu Panadol de 2 ori pe zi ca se mai linistesc mucii

Multa sanatate!

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
multumesc celor care mi-au rasp la intrebari.
dianarus multa sanatate si off-topic.....habar n-am.
ruxandra multa sanatate si distractie placuta!
dia e 16.00, a trecut botezul, deci sa fie intr-un ceas bun! distracie placuta! a stat ploaia?
noi am dormit ok azi noapte, cu toate ca aseara l-am alaptat. e drept ca nici eu nu am mai avut probleme cu burta.... deci de la asta i se tragea. azi a fost cam apatic, un pic caldut, nu i-am pus termometru.... asa mi s-a parut la mana/buze. sper sa nu faca febra, ca ne sacaie dintii la greu!
noi suntem in curatenie, am terminat un dormitor, baie, bucatarie si hol, asteptam sa se trezeasca juniorul sa bagam aspiratorul in restul casei.
pupici si week-end placut!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Tot incerc de pe 20 sa va zic...... s-a trezit Dani, a inceput sa maraie, m-am dus langa patutul lui, s-a uitat la mine luuuung, a zis ma-ma si a inceput sa ma certe! eu, LOGIC, am inceput sa plang!!! nu s-a mai repetat de atunci, asa ca s-ar putea sa fi fost doar o intamplare. dar eu nu vreau sa cred!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

...ce slaba activitate pi la noi....

Ruxandra, drum bun si sanatate familionului! ...te asteptam cu poze si cu net functionabil!
Laura, bine ca au trecut crampele si Dani nu mai are nici el probleme...Nenea Spock zice ca de la dinti nu se face febra...febra e de la altceva cu siguranta...sper sa nu fie cazul la voi!

Copchilu' doarme si io ma duc sa-mi fac un dush ca imediat ne sosesc prietenii si noi suntem cu toate-n plop...da' un ochi p-aci tot mai bag...

Byeeee...


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



Sara are nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am aparut si noi...chiar bine la inceput de capitol....!
Am fost ieri plecati toata ziua...am depus dosarul pentru pasaportul lui Mark....s-a comportat bine cu bunicii...dar mi-a dus lipsa tare!
Aseara dupa ce am ajuns acasa am mers la banchetul lui Marius....termina facultatea...a fost super...am si dansat...noroc ca mi-am mai amintit...ca nu mai m-am antrenat de mult....
LA MULTI ANI MARK......nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 7 luni....!Te iubesc enorm si ii multumesc lui D-zeu pentru copilul care mi l-a dat...pentru fericirea pe care ne-a adus-o si pentru ca ne-a umplut viata de fericire......!!!!
Dandusa...felicitari pentru dintisorul Crinutzei...tare imi e dor sa vad poze cu ea...si cred ca acum e asa de scumpa cu dintisorul ala!am ajuns si la poze....doamne ca nu ma mai satur...cat e de dulcica...
Madaluta.....ce bine sta Darius in picioare!ehe..vad ca vrei sa-l faci aviator...ce avion v-ati tras!
Nici Mark nu merge de-a busilea...nici el nu s-a ridicat singur inca...nici noua nu ne-a iesit nici un dintisor...si de aceea nu ne impacientam....unii sunt mai activi...altii mai lenesi...nu exista 2 la fel...!
Dianocica...bestial Dmic in piscina...vad ca v-am molipsit!....
Dianarus...hai ca ne-ai batut la piscine!...a voastra e super tare....!
Donia....ma bucur ca ti-ai mai revenit....sa stii ca Mark nu a cazut....sper sa nici nu se intample...dar acum la cat sunt de activi banuiesc ca e inevitabil!
Lavinia_p....multa sanatate lui Mihatita...sa se faca bine...
Dia...stiu ca e cu intarziere...sa fie intr-un ceas bun crestinarea Oanei!
Ruxandra...concediu placut!
Laura13...felicitari pentru ma-ma...si eu am plans cand a zis Mark prima data!
Va doresc un weekend placut!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna dimineata!
Vad ca iar avem fulguleti bolnaviori si mamici suparate, le doresc sanatate micutilor si curaj mamicilor!
dandusa, daca si diseara va fi tot maraita Crinuta, incearca sa-i dai o doza de Paracetamol sau de Nurofen, n-are sens sa va chinuiti toata noaptea daca micuta sufera din cauza dintisorilor.
Dia, sper ca v-a fost bine la botez, sa va traiasca micuta crestina!
Dianarus, pe la noi au aparut anul trecut niste studii care au aratat ca siropurile de tuse care se pot cumpara fara reteta sunt cam apa de ploaie la copii, pentru ca doza care nu le face rau e prea mica si nu mai are nici o actiune terapeutica. De altfel Roxanei nu i-a trecut niciodata tusea cu siropurile astea obisnuite, ci doar cu Codeina (pt. tuse uscata), iar mai tarziu Stodal (homeopat, ptr. orice fel de tuse).
Eu am spalat pilota in masina de spalat, am pus-o si in uscator si totul a fost bine.
anateo, sper sa fie bine Teo si tin pumnii sa nu se imbolnaveasca si Seba. A fost si Roxana racita la un moment dat, dar Cristi a scapat, sper sa fie OK si la voi!
alexandra, La multi ani lui Mark, sa creasca mare si tot razaret sa fie toata viata!
ruxandra, distractie placuta in vacanta si sa fiti sanatosi sa va bucurati de deplasare!
Laura, felicitari pentru mama! Si nu mai plange, ca o sa te tot certe de acum inainte

Na, ca am intrat sa scriu doua vorbe si m-a luat valul... fug ca mergem iar la balene si delfini, o zi buna la toata lumea!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mei care v_ati introdus calul troian la mine in ograda >>>>e varza laptopul !!!!! NU POT SA II DAU DE CAP LA VIRUS!

donia, data viitoare sa suflam pe rand ceva ploaie pe romanica, ca uite daca am suflat impreuna am starnit furtuna la cluj si timisoara...
revin cand oi putea si oi scapa de calu troian .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

donia , n-am plans ca m-a certat. ca ma tot cearta zilnic... pe bune acum... se precipita cu saliva si incepe sa bolboroseasca si sta asa incruntat si se uita urat la mine. pe bune zici ca ma cearta. si oricum, sa nu mai plang, ca o sa imi tot zica mama toata viata, nu? dar pt prima data...... a fost un feeling SUPER!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Facut dush si hranit copilu'......

Ahaaa...Ktrinel, pai de-aia zici c-a fost furtuna...ca suflarati amandoua deodata catre Romania!!!! Ia lasati-o voi usor ca mie nu-mi plac furtunile......Pup...si scapa urgent de calu' ala...
Laura, cu siguranta trebuie sa ai un sentiment minunat cand ti se spune pentru prima data ma-ma...
Donia, sa veniti cu pooozeee...asa cum ne-ai obisnuit...

Alex, sa-ti traiasca coconu'!


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



Sara are nevoie de noi!

Mergi la inceput