Piticodromul de sept-oct 2005 (182)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Am uitat esentialul.Sa va povestesc cum a decurs "operatiunea baia"
Am incercat toate variantele:cu tati si cu mami in cada, nu a vrut sa faca dus, am revenit la cadita ei si am pus in ea multe jucari, nici nu a vrut sa le vada.Am luat o papusa si am spalat-o, atunci s-a pus pe urlat ca i-am udat papusa.
Apoi mi-am amintit ce a zis Ioana, parca, si am scos la vedere lopeticile si formele de nisip.A inceput sa toarne apa in forme, dar de afara, stand in genunchi, pe masa.Dupa o jumatate de ora era prinsa deja de vraja jocului si a acceptat sa intre in cadita.S-a mai jucat 1 ora, timp in care am spalat-o.Bineinteles ca a urlat cand am spalat-o pe cap dar i-a trecut repede.Apoi alta problema, nu mai vroia sa iasa, ce a mai urlat cand am scos-o.Acum mereu ma intreaba"baie"?
Cred ca o sa o spal pe masa in bucatarie pana s-o marita.
De fapt cred ca problema ei a inceput cand am hotarat sa o spal in cada normala.Din cauza unor dureri de spate mai nasoale(ale mele)am amanat sa o spal in cada ca sa nu stau aplecata, imi era mai comod in cadita ei, pe masa.Si cum am tecut la cada s-a suparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Casiana, ma bucur ca ai reusit sa o bagi in cada, imi pare rau ca n-ai reusit sa o mai scoti. Si iti iese bretonul drept cind o culci prin somn? Poate imi fac curaj sa incerc si eu.
Deea, cum e luni la serviciu?
Ruxandra, ti-a trecut durerea?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Salutare fetele..

Ioana, pana acum bine..in sensul ca am avut multe de facut (tre sa organizez o conferinta cu niste bulgari) si asa a trecut timpul,nu m-am mai plictisit. Dar tot numar zilele pana la concediu :D si mi-e somn ca aseara m-am culcat cam tarziu si la 6 mi-a dat Alex trezirea (in loc de 7, ra la care ma trezesc de obicei)

Casiana, tot e un progres...

Anka si Gina, ma bucur sa aud ca sunt micutii mai bine.

Deea si Alex
http://new.photos.yahoo.com/andreeatitza/album/576460762365304991

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ioanasa o culc in somn?

Uite aici un ex.
http://new.photos.yahoo.com/alexuta_elenuta/photo/294928804365635606/7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

neatza...

Ioana . Inca 4 zile ca azi deja nu se mai pune .

Vladut e plin de bubite de caldura... Data trecuta i-au trecut in 24 de h cum a iesit din tara . In rest e ok... in WE a fost la strabunica... si a mancat cirese ca oamenii mari, isi scoate singur samburii din gurita .

Casiana tot e ceva... dupa asta muti cadita in hol, apoi in baie... si intr-un final pui cadita in cada si apoi poate sta direct in cada.

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna fetelor

Ioana, multumesc de intrebare, e ceva mai bine capul desi nu am plecat nicaieri. Dar w/e avem de gand sa fugim de-acasa.

Azi si maine nu vine bona, asa ca suntem cu schimbul. Dimineata a iesit sotul cu copilul sa pot lucra ceva, acum el a plecat la munca, eu am hranit si culcat copilul si cica ar fi bine sa mai lucrez, dar mi-e un somn de nu vad bine.

De ieri a inceput sa-si bage iar mainile in gura, azi noapte a dormit prost, oare ies maselele alea din spate? Ca pas sa ma lase sa vad. Mi-e groaza. Chiar, sunt copii cu toti dintii iesiti?

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Alex are toti dintii si un rand de masele..adica 4 masele. Eu cred ca nu tre sa-i mai iasa altele la varsta asta, nu? Parca mai incolo mai ies alte masele.

Deea si Alex
http://new.photos.yahoo.com/andreeatitza/album/576460762365304991

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ruxandra, si la noi sta copilul cu miinile in gura, mai exact pe partea dreapta; si s-a trezit plingind de citeva ori .. pina la urma citi dinti + masele trebuie sa aiba acum? Parca stiam ca ies toti astia "de lapte" pina la 2 ani jumate.
Casiana, am vrut sa zici ca o tunzi, dar eu tot cu gindul la culcat .. .

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Scuze, cand am zis dinti ma gandeam la dinti + masele. Eu stiu ca sunt 3 randuri de dinti (2 incisivi + canini) si 2 de masele, doar ca ultimul rand de masele iese mai tarziu, dupa 2 ani. De-aia speram sa am cateva luni linistite, dar acum nu mai stiu ce sa zic, parca prea isi baga mainile in gura.

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Cam linistita lumea in zona :) eu ca de obicei ma duk sa citesc la odisee,sunt la zi ca fetele alea scriu nu gluma si cum Vlad doarme cu tasu doar nu o sa ma puc de fakut bagaje singura, nu? stau pe net si abia astept ziua de maine sa ma scald in mare

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput