Piticodromul de sept-oct 2005 (182)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

Antooo, felicitari!!!



cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

'neata!
Noi ne-am facut julitura la julitura . Aseara era rana deschisa, saracutza, i-am facut poze si printre lacrimi ne zicea: "Petra nu pinge, vada Petra poza....". Sprayul de la Aloe inca nu mi-a venit si am luat de la farmacie pudra Baneocin...
Anto felicitari muuuulte
Ank, la nastere am avut si noi si au disparut, dar au reaparut....si dau vina pe sampon
Gina, ma bucur ca e mai bine cu urechiusa


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Anca ,sunt multe locuri bune in Iasi unde poti merge pt a te infrumuseta.Eu ti l-as recomanda chiar pe sotul meu si salonul lui

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

Fetelor,nu stiu cum este in Ro,cu scaunele de masina,dar eu sunt patita,am luat amenda ca nu era Miki tintuit in scaun.
Codruta,se poate sa fie si de la sampon.Eu il spal numai cu Bübchen.e foarte bun



Capra cu trei iezi!!
Miki la gradina
Geamul cu pricina
pozuci
Pozuci noi,noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

'neata

Azi ne-am masurat si avem 11.800 g si 90 cm.
Ei place foarte mult muzica mai ales "cusha moasa cu tzanu" (adica tigancusa frumoasa cu tiganul - Tigancusa (eu ascultam tiganeasca atunci cand eram gravida, oare de aia ii place asa?


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna frumoaselor si pofta buna ca-i ora pranzului!
Nu-s' ce am dar nu mai ajung sa scriu deloc; de fapt stiu, n-am timp la servici...
Bat toba pentru urari!!!!
Felicitari nenumarate pentru Alina si Anto, sa fie sanatoase bebelusele!!! Bun venit Sonia si Arina, sa fiti cuminti si mancacioase!!!
Si pentru Gina, multa multa sanatate, spar ca sunteti mai bine!
L-am admirat pe Buddy, e taaaaare frumos!
N-am citit de Diplo, sper ca e bine si sotul ei.
In rest sa va spun cum e si la noi cu baia si olita. Cu baia exact ce-am citit ni s-a intamplat si noua: perioade cu urlete maxime sau perioade - cum e si acum - cand urla daca vrem s-o scoatem de-acolo. Tot asa, am aplicat tactica cu jucatul in apa si-a mers. Doar cu spalatul pe cap nu reusim deloc, e un urlet continuu indiferent cum fac...
Iar cu olita nu prea servim, ffff rar s-a nimerit sa mai faca in ea, dar de altfel stie la ce foloseste si-si pune toate papusile sa faca in ea. A facut un schimb ca sa zic asa, olita ei a cedat-o papusilor iar ea a luat-o pe-a lor pe care se chinuie sa se-aseze...normal ca se chinuie are vreo 10cm...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Aaa, Codruta, si eu am masurat-o si cantarit-o!
Raportez 11.200kg si 87cm. Multumita.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

ce liniste in zona!

am intrat sa o felicit pe Anto si nastere usoara Jadi si bb sanatos ca de maine plek la mare si stiu ca miercuri nasti .

PS": s-a jucat careva si mia- "violat" adresa de mail veche si messengerul evident asa ca nu mai am nici o adresa a voastra pe mess, noua mea adresa de mess e alinuta_b.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

marinela, chiar daca dureaza downloadat-ul, cit timp nu esti pe dial-up nu conteaza; din cind in cind mai dai click pe un film.
Irina, ai zis si acum citeva saptamini ca Vladut l-a trezit pe sot noaptea; eu am stat in dubii si atunci daca e de felicitat sau nu. Mai ai citeva zile de stat cu omologii si vii acasa.
ank, da, sint gravida, mai am o luna si un pic. Felicitari lui miki ca s-a adaptat la mediul inconjurator si sare gardul.
anca, conform legii scaunul de copil e obligatoriu si in romania; dar eu una sincer nu prea cred sa se dea amenzi pentru asta, cel putin nu in oras. La drum lung insa nu as merge fara scaun, ca sint nebuni soferii la noi. Felicitari pentru ca ati scapat de biberon!
zino, deci Ana face la olita de 10 cm.
Alina, mare placuta.

Noi am fost la Cheia in weekend, Miruna a stat acasa cu soacra si socrul. Iar ii vine bretonul in ochi, nu stiu cum sa facem sa-l taiem. Ah, si imi admira zilnic cerceii si zice ca vrea si ea, poate imi fac curaj in weekend sa-i facem gauri.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Ioana eu o tund cel mai bine pe Alexia cand doarme.Altfel nu am nici o sansa.
E clar, o declar pe Alexia piticuta grupului.Are 11 kg si 82 de cm.
Ancadm, bine ai revenit!
Alexia insista sa-mi spuna chiar inainte dar nu vrea sa se aseze pe olita.Daca o vede fuge si se ascunde in bucatarie dupa aragaz sau in alt loc ferit de ochii mei si-si termina treaba.


Mergi la inceput