*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Doamne Kay nu imi vine sa cred ca ti se poate intampla asta. Si cat ai asteptat copilul asta...Sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine, operatia sa fie reusita si sa va bucurati de SOsonica voastra.
Fetelor daca ne intalnim in week-end in parc mai multe (cum a propus Liviana) poate dam si noi o fuga pana la Kay. Lasam taticii cu bebeii afara si intram doar noi fetele. Cred ca s-ar bucura tare Kay

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Mica, Liviana, eu as veni in week-end in parc, dar nu pot sa zic ca depinde de ce zi prind cu epiziotomia asta. Dar mi se pare o idee buna

Lulu, ce inseamna "vomita des"? Vomitat - cu jet - ceea ce am inteles ca se numeste vomitat la bebeii mici - sau dat afara usurel dupa masa? A mea da afara destul de des - mai ales cand o apuca sughitul (chiar, voi cum reusiti sa opriti bebeul din sughitat? Pusul la san nu functioneaza la mine, mi-e mila sa ii dau lamaie...)

Noi suntem cumintele azi ca afara se reface strada si se aude taare pickamer-ul, si ascultam si muzica ;)

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Monicoasa, in legatura cu stafilococul auriu: un banal (dar uneori pe cat de banal pe-atat de periculos) microb patogen izolat pe toate continentele. Acest stafilococ colonizeaza, in mod natural, pielea si fosele nazale in cazul a aproximativ 25%-30% din populatia globului. Purtatorii stafilococului auriu (rezistent la penicilina), pot dezvolta inefctii grave:abcese cutanate, pneumonii galopante pana la septicemii...

Nu ti-am povestit cele de mai sus ca sa te sperii, ci pentru ca am vrut sa-ti raspund la intrebare. Ca tratament, se poate da orice CEFALOSPORINA sau oxacilina... Asa cum am spus, in timp stafilococul auriu a devenit rezistent la penicilina, si deci tratamentul cu acest antibiotic NU are nici-un efect!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Mica,cred ca s-ar bucura tare daca ati face asta...Kay este acum un suflet foarte trist si ma gandesc ca prezenta voastra ar ajuta-o sa-si regaseasca macar o parte din optimismul pierdut...Cat despre mine si Dafnica...azi e o zi mare...facem a doua eco transfontanelara,sa vedem daca hipoxia de dupa nastere a lasat urmari.am crezut ca suntem un caz singular,dar se pare ca tot mai multi copii iau stafilococ auriu din maternitate...Sa ne tineti pumnii,sa ne zica ca nu sunt urmari(psihice ori locomotorii).Inima mea imi spune ca e totul bine si nu am de ce sa ma tem

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Cris iti tin pumnii sa fie bine. Adica si Yannis tii tine. Instinctul de mama nu ne inseala...

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Nu imi vine sa cred ce i se intimpla lui Kay. Si eu am facut eco de 14 sapt la Iosup. Dar am mai facut inca 3 eco la Pop. Cand i le-am aratat lui Tutunaru s-a aratat foarte uimit...dar le-a "citit" cu atentie si dupa ce m-a intrebat cine m-a trimis la Pop iar eu i-am l-am mintit ca e prieten de familie si le fac gratis, a zis ca e un bun profesionist. Si eu stiam ca Iosup mai da rateuri si de aceea am repetat inca 3 eco la Pop. Dar eu zic ca poti gresi la o eco nu la 2-3 cate a facut Kay la el...neluind in considerare pe cele de la Tutunaru(care nu are competenta ecografica) In fine...doua vorbe nu ban nu mai fac...dar nu ma pot abtine... Ma rog pt Kay si pt fetita ei ca totul sa fie bine pana in final...
Noi suntem bine in afara de colici. Am inceput sa-i dau Debridat si se ineaca de dulce ce e... M-am speriat rau de tot ca nu isi mai revenea si se invinetise tot... Acum incerc cu lapte.
Voi cum administrati debridadul?
Zymaflour da cineva la vreun bebe? Ca eu as vrea sa-i dau si lui Toni. Lui Alin i-am dat de la 3 sapt si are niste perle in gura. Toata lumea se mira de dantura lui. Stiu ca sunt divergente pe teme flourului...
Florina cum a fost la control? Eu nu am asteptat niciun minut ca m-am intilnit cu dr in lift la 7.45. Operatia zice ca e ok dar mie tot imi mai supureaza si intr-un colt am chiar puroi \cica reping firele resorbabile. Din nou mi-a spus ca spal operatia cu apa si sapun si atat.
Plec acum ca plange ala micu...cu toate ca mai aveam de scris...
Va pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

"Am nascut la 08:53. are 3.800 Gr si 52 cm. Inca nu ne-am vazut pentru ca si eu si el suntem la recuperare.Ramona si Gigi"

Am primit acest mesaj... o fi Ramona7? Felicitari mamico!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Buna fetelor.Cum va mai impacati cu caldura?Eu n-am dormit toata noaptea si azi la dr,la masuratori,mi-a gasit dr tensiune mare,asa ca maine merg iar.Si tot maine merg si la control,sa vedem ce face bebe.
RAMONA felicitari pt bebe,sa fie sanatos si mancacios.Refacere rapida!
KAY nu stiu ce sa mai spun,doar ca ne [rugaciune] pt Sosonica sa se faca bine si sa va intoarceti repede acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

pt Kay si Sonia, sa dea Dumnezeu sa se faca bine Sonia ,si sa fie un copil puternic sa treaca peste toate obstacolele!

Chris iti tinem pumnii pt eco, sa fie totul bine pt Daphne!



Bebe Isabella creste

38+ Isabella

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Fetelor, poate pe langa subiectul despre Iosup, ar trebui deschis unul cu rugaciuni la generale. Cred ca prind bine rugaciunile colective.
Ma rog si eu pentru micuta lui Kay sa treaca cu bine peste aceasta incercare!

Scuze, va urmaresc din umbra, ca tare mult imi plac bebicii mici.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput