*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

KAY, ma rog din tot sufletul pentru tine si pentru SOSONICA ta, sa dea dumnezeu sa va faceti bine!

da, fetelor, asa este, noi trebuie sa ne bucuram si sa ii multumim lui dumnezeu ca suntem sanatosi si noi si bebelusii nostri. si eu am trait o mare depresie dupa nastere, ca o fi fost depresie, ca o fi fost o dereglare hormonala, naiba mai stie...a fost crunt, dar mi-am revenit, si cu toata rusinea trebuie sa recunosc ca mi-am jurat ca imi voi baga mintile in cap in ziua in care am citit ca kay e in spital cu micuta care e suspecta de probleme. uneori e nevoie de o palma mare ca sa ajungem sa pretaluim norocul pe care il avem.

eu nu prea am multe de spus, davidelul meu creste (asa vad eu, ca nu mergem la cantarit decat vineri) si e cumintel (inca ). incepe sa zambeasca, sa isi tina capusorul si sa ma tina strans strans de degete. in fiecare seara are o ora-doua in care e mai activ, si atunci povestim, ne jucam asa cum putem, ne dragalim.

am citit ce ati scris dar din pacate nu prea tin multe minte ca sa va si raspund. si multe probleme sunt legate de alaptat, drept pentru care nu am putut sa scriu nimic .

vreau neaparat sa ii spun lui CHRIS27 (si e valabil pentru toate fetele care se simt slabite si epuizate) sa incerce un tratament cu spirulina. eu am gasit in dulap o cutie de anul trecut si ma simt simtitor mai bine de cand iau pastilele. si o sa iau si vitamine, magneziu si altele, nu de alta, dar chiar ma simt uneori asa lipsita de vlaga de imi vine sa ma dau cu capul de pereti. parca imi tremura mainile cand il tin prea mult in brate pe printisorul meu (si il tin mult in brate, desi nu prea plange el, dar am citit in dr. spock ca prematurii cresc mai bine daca sunt tinuti mai mult timp in brate).

rugaminte pentru cele ce se pricep la listuta: david s-a nascut la 37 de sapt. + 3 zile, nu la 39 de sapt; presupun ca (si) din cauza asta a fost asa de micut si slabut si slabit la nastere...dragul lui mama. ma tot tin sa imi fac si eu cont pe undeva ca sa va arat ce scumpete am (eu i-am vazut pe ai vostri si vreau sa ma laud si eu).

va pup acum si sper sa revin mai in bulan altadata.



mamica lui david (21.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Am citit si nu-mi vine sa cred..... KAY ne rugam pentru printesa ta! Din pacate si eu am patit-o cu Iosup... copilul pe care-l tin acum in brate era in viziunea lui sarcina oprita in evolutie si necesita chiuretaj...
Paflo din saptamana 3 i-am scos silicoanele dupa primele minute de supt ...apoi nu le-am mai pus ! Bafta!

cristina cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Fetelor poare imi dati si mie un sfat :
mai de mult am obs la bb ca nu repira bine, se ineaca si m-am dus cu el la alt dr pediatru, si mi-a recomandat sa ii fac un exudat nazal si azi am luat rezultatul STAFILOCOC AURIU, SUNT INEBUNITA DE CAND AM AFLAT.
Maine ma duc la dr sa vad ce imi spune, am citit pe net despre acest stafilococ si din cate am inteles nu prea se vindeca nici cu antibiotic.
Stie careva dintre voi mai multe despre el sau persoane care au acest stafilococ?
Va multumesc anticipat

poze cu bebe Vlad Stefan
http://tavi5190.fotopic.net/c1272629.html

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

Doamne, cum se face ca mame care isi iubesc atat de tare puiul din burtica, isi fac toate analizele posibile si imposibile au parte de asemenea necazuri?Ajung la concluzia ca stiinta a progresat in zadar, ca dorinta noastra de a face totul "ca la carte" pentru a avea un copil sanatos nu inseamna aproape nimic si ca totul e o loterie!! Kay, ma rog pentru tine si puiul tau!!Sa-ti dea Dumnezeu putere multa,incredere si curaj! Nu ma pricep la cuvinte de incurajare si nu pot face mai mult decat sa va port in rugaciunile mele!!
Nimic din ce aveam de scris nu mai are nicio importanta acum, dupa ce am citit vestile despre kay!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
39+ cu bebel baietel!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

of Doamne kay, nici nu pot sa-mi imaginez ce-i in sufletul tau. Suntem alaturi de tine si de Sosonica si va doresc sa rezolvati problema cat mai repede cu putinta. pentru voi.

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
http://photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

kay, suntem alaturi de tine si ne rugam pentru tine. Doamne-ajuta!
mi se rupe sufletul cand ma gandesc ce trebuie sa simti acum. si desi stiu ca e al naibii de greu, nu uita sa crezi in minuni. ele exista si se intampla, trebuie doar sa crezi! suntem alaturi de tine, daca ai nevoie de orice, doar spune-ne si sunt sigura ca toate vom incerca sa te ajutam cum puteam noi mai bine.

pupici

mama lu' maria

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Monicoasa tu ai incredere in laboratorul unde ai facut analiza? Eu am lucrat in domeniu si ti-o spun deschis ca depinde foarte mult de cine lucreaza! Poate ar fi bine sa mai repeti si in alta parte! Multa sanatate!
Asa se pare ca nu se vindica! Dar am inteles ca poate fi tinut "sub control" cu un tratament adecvat! Daca chiar il are, ceia ce eu nu prea cred, e bine ca a fost descoperit! Nu te speria asa tare!

Alina-Mirela 39+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Monicoasa,am ezitat mult pana sa iti raspund...Poate la noi a fost o manifestare agresiva a acestui stafilococ auriu cu care fetita mea a cost contaminata la nastere...Eu zic ca nu-i de glumit cu asta...povestea noastra o gasesti la capitolul 57 pagina 9...Va pupam si va dorim multa sanatate...Am primit mesaj de la kay...Se pare ca Iosup a vazut cand ii facea eco ca Sosonica nu e in ordine cu cordul,dar nu s-a obosit sa se uite mai bine si a trecut in fisa ca arata normal...Kay ma implora sa deschid un subiect nou in care sa scriu povestea lor sa stie toate mamicile de cine sa se fereasca...

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

monicoasa m-am panicat si eu umpic, ce manifestari avea bb?
ca si Carina e infundata f des...
sanatate multa va doresc dar si eu zic sa repetati analiza!!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Citind prin ce trece draga de Kay si puiul ei iubit nici nu imi gasesc cuvintele prin care sa ii spun ca suntem alaturi de ea cu gandul si ca ne rugam ca Sosolina sa se faca bine.
II doresc sa fie tare, sa se duca cu ea oriunde ca sa o faca bine numai in Romania sa nu ramana.
IOMC este pe bulevadul Tei, langa facultatea de constructie insa eu nu as avea curaj sa o vizitez...

Cris - pentru ca tu stii povestea mai bine iti spun eu cum sa deschizi un subiect nou. Din pagina principala, de unde se intra in subiectul de mamici, jos, dupa toate subiectele, exista un link in stanga "Subiect nou". Dai click si e la fel ca atunci cand postezi un mesaj numai ca mai trebuie sa completezi si titlul subiectului.

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput