Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor!
Vad ca v-a cam molesit caldura. Va dau un frape sa va reveniti .
Eu sunt cam nervoasa, de cu buna dimineata, ca mi-am 'prajit' un top si nu stiu daca mai reusesc sa scot ceva din el.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Aly cum ai reusit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pai cum sa reusesc, asa bine, cu fierul de calcat. Pe care, culmea, nu-l pusesem la maxim. Habar n-am cum s-a putut intampla. Si ma enervez si mai tare pentru ca intial am zis ca nu-l calc, ca nu era decat f. putin sifonat.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza gagix!
Aly, nu te mai necaji...asta e...se mai intampla..io mi-am prajit un "tricou" lucrat dintr-un fir din ala sintetico-lucios..ma rog, nush sa-ti spun exact din ce era...cert e ca...uitasem fierul al temp mare si cand m-apucai sa-i dau un pik pe el...s-a strans tot sinteticul ala si s-a facut ditai gaurica ...asa ca...sfatul meu, dk nu mai poti scoate nimic din el, da-l uitarii si nici sa nu te mai lovesti de el, ca iti faci sange rau

azi iar m-am trezit ca huhurezu' la ora 6.00....o fi de la caldura?...si sa vezi ce somn ma ia pe la 11-12....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

bu-hu-hu Kreliutz
Chiar ca n-ai somn. Sigur e de la caldura. Si noi stam noaptea cu toate geamurile deschise, exceptie face geamul de la dormitor ca ne trezesc pasarile cu noaptea-n cap. Si chiar si asa e foarte cald.
Pai daca in iunie murim de caldura, ce-o sa facem in iulie-august?
Nici nu vreau sa ma gandesc.
Aly s-a intamplat, s-a intamplat, n-ai ce-i mai face. Nu-ti mai face nervi inutili ca strica la frumusete
Onutz, Gio pe unde umblati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mda, asta e, ce-i facut e bun facut.

Krelia eu pic de somn. Dimineata cand suna ceasul as da dupa el cu orice, numai sa mearga inapoi o ora si sa mai pot dormi. Si acuma sunt nauca si chiauna, cu tot cafeiu de dimineata.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

kiar k bu-hu-hu, kitzy
si noi cu geamurile deschise..de fapt, cu geamul de la balcon...care e in dormitor...si cred ca ma trezesc si din cauza ciripitoarelor..ca io am asa un somn aiurea...dk e un cat de mic zgomot si o cat de mica pata de lumina...gata, m-am trezit ..si al meu consort...parca mi l-a dat Dzeu, pe cuvant....adora sa se trezeasca in lumina si in zgomot ...si cand io ii spun ca imi este frig...el se sufoca de cald .....ah, si cea mai tare faza...de care, recunosc, nu ma pot dezvatza, ca altfel nu pot adormi, frate!...ciorapeii din dotare, vara..iarna... musai sa-i pun in picioare noaptea (da' asta e genetic nene, ce...!...ca de la bunicu' ni se trage la toti...si lu' mama, si lu' unkiu', si lu' var'miu )


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Si eu le am cu ciorapeii. Insa la mine e ciudat rau. Daca mi-e frig la picioare, nu pot adormi, daca mi-e prea cald, iara nu pot adormi. Oricum, de cand a venit caldura, am renuntat la ciorapei. Oricum, trebuie sa recunosc, e mult mai cald decat anul trecut. Ca anul trecut nici vara n-am schimbat plapumioara, doar pijamale am luat mai subtirele. Acum in schimb cred ca se face o luna buna de cand am pus patura. Bagata in fata, ca asa e mai racoros.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
P-aci si eu, dar am cosmetizat putin lista de la spiridusi.
si noi am dormit cu geamulk deschis, dar de la camera lui Marco, caci piciul doarme cu noi in camera si patutul e langa geam si nu pot deschide ca vine pe el.

Aly nu mai fi necajita, eu i-am ars in ziua nunti mele, rochia lui mama. cred ca nici nu v-am zis. doamne ce crizata am fost. noroc cu vecina de dedesupt, care e croitoreasa si a facut-o rapid. bine, nici arsura nu a fost mare, dar destul incat sa fac crize si sa vreau sa plec in oras dupa alta rochie.

tre sa merg sa iau rezultatele de la papa Nicolau, si pe sapt. urmatoare ma cauterizez. In urma nasterii am o rana pe col .doamne prin cate trebuie sa treaca o femeie.

hai ca mai intru dupa ce ma intorc.
si o zi buna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio hai curaj, lasa ca nu e moarte de om. E neplacut, dar nu doare si intr-o luna esti ca noua. Si mama a patit exact ca si tine. Cred ca va trebui sa ma astept si eu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput