Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by asiza

Acuma am si eu o intrebare pentru mamicile care folosesc APA PLATA pentru prepararea laptelui praf...eu pana acum foloseam apa de la robinet fiarta si racita, dar de vreo 2 zile observ in acea apa niste particule mici de nisip si nu ma mai incumet la a o folosi...asadar: Ce fel de apa plata folositi pentru bbi? (stiu ca s-a mai discutat, da' am fost cu capu'-n nori si am nevoie de un refresh al memoriei)...Si pe ce considerente alegeti apa plata pe care-o folositi?

V-am pupacit!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.



dupa indelungi consultari cu diversi medici si biologi am ramas la izvorul alb nefiarta, ci chiar asa din sticla, ca e microbiologic pura si nu necesita fierbere, ba mai mult, prin fierbere se intampla nush ce draq de fenomen cu mineralele alea care se depun si nu e bine.. deci, asa din sticla... considerentul cel mai important: continut cat mai mic de NaCl

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by a_deju

sa mai zic totusi ca restul e ok. adica mananca cu lingurita, bea apa, bea suc, rade, maraie, urla, iar rade.. de-ale lui, ca si pana acuma... are el ce are cu laptele dom'le, mama lui de lapte...............

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




ai gustat laptele? nu e nimik wrong cu el? incearca din alta cutie.. sau alt lapte...

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ktrinel, cum e Julia???...Nu ma supar ...poti intreba ce vrei tu!...fiu-so nu era cu noi, dar cu o seara inainte a fost la ea (fara mine, ca eram la masaj) si l-a lasat balta cu tot cu Denis in camera si a plecat sa gateasca...si dusa-a fost pana am ajuns eu acolo si mi-am luat barbateii...Cristi e satul si el de unele faze pe care ni le face over and over again...

Multumesc fetelor pentru raspunsurile cu apa plata......

Laura, ti-am trimis PM...

Mai am un pitic, poate-l lamuriti si p-ala sa ma lase-n pace...vreau sa-i schimb cerealele, sa iau orez cu roscove de la nestle (pana acuma dadeam orez simplu tot de la nestle) ca si alea-s fara gluten, dar oare trebuie s-o iau tot de la o lingurita-n sus sau cum???? Sau pun 3 linguri orez simplu si o lingura orez cu roscove si fac trecerea treptat???? (zic doar de 4 linguri deoarece noi mancam doar juma' de porti ca, deh, suntem categoria grea)

bebinuta, Denis e bine, nu a avut niciun fel de reacti eurata postvaccinare...ceea ce va dorim si voua!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

chinico, m-ai omorat cu ciresele tale....auzi 12,40euro kilu....nu mai suntem cei mai scumpi la capitolul asta...vietnameza la Deutschland zici? da' ce v-ati "diversificat" si pe acolo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Ia ca apar si eu in prag de noapte cu urarile....daca azi am avut o zi naspa si maine ma asteapta una la fel...sper ca pana la urma sa se rezolve cu prabrizul!
Cristi...sa cresti mare si frumos....si multi pupici pentru scumpa lui mamica!
Bea de Chinico ....sa-ti traiasca shefa...si sa nu iti mai dea atatea sarcini....
Ktrinel...l-am primit de la niste prieteni...si a fost facut special pentru Mark......la comanda...
Sper si eu sa se rezolve maine cu asigurarea..azi am facut dovada la politie si maine vine inspectorul ca sa vada parbrizul!
Noapte Buna!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

asiza, Julia e bine mersi, eu sunt aia subreda .

ce nocturne sunteti... nu aveti somn??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Bea
Cristinel

si nu in ultimul rand Raluca

chinico, a fost cuminte Bea de ziua ei nu? ca te-a lasat pe forum atata ... sau ai avut un piroman acasa la sarbatorit?

bey, maine noapte sarbatoresc si eu 3 ani de la casatorie cu intarziere, ca a fost in 12, dar singura nu prea avea sens sa sarbatoresc, nu? si cum una bucata fost-mire e in portocalia... am amanat... sper ca aduce ceva cadou remarcabil de 3 ani, sa merite asteptarea
aaa, sa va zic, nu numai ca a recuperat bagajul, dar a obtinut si 100 $ despagubire...
sa va povestesc ce greu a fost fara tata zilele astea pt oana si ce cosmar a fost pt mine: deci oana e obisnuita sa o culce seara tati, ca numai atunci se vad, ca el lucreaza pana tarziu.. facem baitza si papam toti 3 dupa care se duce cu tati care-i povesteste si-i citeste si o alinta si alte cele pana adoarme... si doarme fata linistita si neintoarsa pana dimineata la 7-8 cand o trezim sa pape ... ei, acuma fara tati, in prima seara s-a trezit de 5 ori sa-l caute ... da, cum ati auzit, pur si simplu se trezea, tipa, ma duceam sa vad care-i treaba si ea o luam in brate si ea se uita peste umarul meu, la dreapta, la stanga... si tati nu venea si se punea pe palns... asa de 5 ori in prima seara, iar dimineata festival, ca n-a venit tati cu biberonul cum era modelul si nu s-a mai culcat la loc decat dupa vreo ora ... a doua seara nici sa se culce n-a mai vrut, ea il astepta pe tati, se tot uita la usa saracutza, se ridica in 4 labe si ii pica capul.... dupa vreo 2 ore de chin s-a culcat si s-a trezit de vreo 3 ori ca in seara precedenta, de nu stiam cum s-o mai linstesc... si dimineata s-a trezit la ora 6 ceea ce nu s-a intamplat nici cand era nou-nascut .. si am reusit s-o culc la loc la ora 8 ... iar azi mi-a luat 2 ore jum s-o culc si sunt curioasa de cate ori se trezeste ... dar maine noapte vine sotzul la ora 12 si pe bune ca o trezesc sa vada ca a ajuns tati acasa... si o sa dorm si eu linistita

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ruxandra si Julia bea multa apa peste zi, are un biberon special mic si colorat , cu o singura gaura...ca nu bea totusi prea mult...si cred ca 150ml bea pe zi...si eu am verificat, daca ii e sete nu mananca bine.

sbogdana, multumim de brosura.
dianocica, poate citesti subiectul cu fluoru' pe parintii intreaba , parintii raspund...s-ar putea sa gasesti raspuns acolo...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

alexandra, m-ai terminat... unde e dom'le tarcul ala sa-l vad si eu? ca-i musai sa cumpar si eu, si vreau sa ma inspir

asiza, zi merci de asa soacra, iti zic eu ca mai bine sa n-o intereseze decat sa fie calare peste voi toata ziulica

ktrinel, sanatate ca-i mai buna decat toate

mai aveam ceva de zis... dar ce?

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dia, La Multi Ani fericiti impreuna!! ai vazut ca s-a rezolvat cu bagajul....si cu despagubire...cool.

danutz, tin si eu pumnii prietenei tale Alina cu tripleti! Sa fie sanatosi toti 4!Doamne...cum o fi cu 3..

Mergi la inceput