Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Lavinia, felicitari pentru ridicatul in 4 labutze!!! ...La intrebarea 1 pot raspunde doar: ambele sunt ok, eu cred ca voi folsi uleiul de masline, dar ceva mai incolo oricum......cum e Mihaita cu inimioara?
Donia, s-ar putea sa ai dreptate!


aaa...Lauraaaaa, uite aci flori ...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

asiza felicitari pt paparea piciorusului.... sa vezi de acum distractie. Dani ia o lingura de piure, una "inghititura" din picior! apa plata eu folosesc izvoruil alb, are, din cate mi-am dat eu seama, cel mai mic continut de sare. mie asta mi-a spus pediatra ca e important! si nu uita: apa plata nu se firbe!
a deju n-a vrut nici lapte mulumil????? naspa! nu stiu ce sa iti spun, voi papati piure de legume, fructe, ceva? nu incerci sa ii pui niste lapte praf in astea? zic si eu...... offff, hai curaj, se va regla situatia! bine ca e vesel si voios!
inca o data multumim ca ne-ati admirat pozele!
lavinia felicitari!! baiat mare ce sa mai.... ulei de poriumb/ulei de masline.... habar n-am, dar sunt si eu curioasa.va pupam!
apropo de ulei.... am mai intrebat eu mai demult, dar nu mi-a rasp nimeni... mai incerc acum.... uleiul se pune ZILNIC in papita, da??
bambo chiar asa... care piscina? nu tie iti era frica de apa??? confund??
va pupic, somnic usor!



Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Lavinia-felicitari pt ridicarea in 4 labute ti-am lasat detalii pe messenger despre piscina

Laura-felicitari pt capitol nou
ati scapat de constipatie?

fug la somnic n buna


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 8
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

asiza 1 si 3 le-am rezolvat! ce e cu pct 2??

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Azisa-si noi tot Izvorul alb de la Dorna folosim

Laura-de apa nu-mi este frica imi era frica de microbi (dar pt Antonia ziceam)pt mine mai merge,m-am distrat super
eu ii pun in fiecare zi un pic de ulei de masline in papica
BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 8
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Asiza, IZVORUL ALB

LAURA,

desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Dianocica, Donia, Asiza, Desiree

Poze noi cred ca nu am mai pus pe yahoo, ma enerveaza mai nou ca trebuie sa atasez doar una cate una.

Ada nu a facut febra, i-am dat nurofen si picaturi si sper sa treaca noaptea cu bine; pediatra mi-a spus la telefon ca daca nu are febra sigur tuseste de la mucisori. Mai vedem...

Amenajarea unei case este tare grea, ne-am facut atatea planuri si acum ne dam seama ca nu ne ajung banii pentru tot ce voiam noi.
Si mai trebuie sa ne luam si o masina (acum avem masina de servici a sotului pe care o folosim peste tot) pentru mine(daca iau examenul). Casa este la 10km de Timisoara.
Si cel mai mult costa bucataria.... dar ne vom descurca noi cumva.

Donia la noi a fost bine la inceput cu cerealele. Cand am trecut la legume, a acceptat morcovul simplu. Cand am introdus pastarnac si apoi patrunjel incepea sa-si faca greata. Azi i-am dat doar morcov si dovlecel si a papat.
Asa ca la noi diversificarea consta in cereale fara lapte date cu apa (izvorul alb) dimineata si la pranz legume:dovlecel si morcov deocamdata.
Chiar voiam sa va intreb, cam cat dureaza o masa solida la voi? La noi e f scurta. Daca vad ca nu vrea si ma scuipa sau tine gura inchisa, gata ne oprim si papam laptic.

Asiza cum se simte Denis? Nu a facut febra, nu?





Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by chinico

quote:
Originally posted by Donia

M-am tot consolat citind ca si voi va plangeti de diversificare... azi era cat p'aci sa dau fuga sa ma plang din nou, cand mi-a venit ideea sa fac ca avionul si albinuta... si a mers! A uitat ca vrea lingurita, ca vrea bavetica, a deschis gura si a papat zambind. Acum sa vad cati ani de aici incolo o sa trebuiasca sa fac chestia asta...




..aha..stai pana se plictiseste de albinutza/bondarel/magar/porc/oaie/cal/avion/elicopter/vapor/usa...
iata dilema mea..

Beatrice (13.12.2006)



EXACT!!! oana s-a plictisit deja... numai sticla de pepsi din dotare care ii pendula vesela deasupra capului a facut-o azi sa deschida gura... si cate un musafir ocazional e bun .. daca aveti vreunul in vizita, sa vedeti ce deschide gura copilul cand ii vorbeste/canta/danseaza ... eu ma gandeam sa apelez si la vecini pe rand: azi ala de 2, maine tanti de 1, poimaine vecina de palier care si asa freaca menta toata ziua...etc.. ia incercati (daca nu stati la casa, ca atunci e groasa..

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by a_deju

sa mai zic totusi ca restul e ok. adica mananca cu lingurita, bea apa, bea suc, rade, maraie, urla, iar rade.. de-ale lui, ca si pana acuma... are el ce are cu laptele dom'le, mama lui de lapte...............

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




ma gandesc poate e foarte satios ce ii dai in afara laptelui? mese prea consistente? just thinking...

desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

eeee Ktrinel...sanchi...Ktrinel a fost pa si ieri si azi... ieri ocupata cu semnarea unor documente la banca, azi cu control la spital , analiza, schimbat medicatia...in fine, sunt trista si suparata, dar sa speram ca o sa fie bine.


mai, dar ati prestat ceva zilele astea....mesaje consistente nu gluma, nu pupici si floricele...diversificarea asta ne-a dus pe "culmile" scrisului...aelita, cred ca ai batut recordul personal.

am retinut mai multe teme, dar ..habar nu am ce sa va zic... eu nu am probleme/intrebari/raspunsuri/idei...bai, nu stiu cum, dar aici e mult mai simplu,viata e simpla in general si pentru ca nu vad/gasesc atatea sortimente sa imi bat capul : lapte zuzu-muzu, iaurturi si iaurtzele (pai cum e asta, nu lapte de vaca, dar da la iaurt? nu pricep nimic)..tetine (si noi tot Avent avem, bem cu nr 4 ...maxim gasit aici, de altele nu sunt), ce mai era...apa plata...pai eu sunt contra si de cand cu testul ala facut acasa cu apa,... caisele le dau crude,... legume ne-am revenit,... mancam, cate un castronel intreg, am bagat si brocoli si conopida ...merge brici....cereale nu prea folosesc si nici nu am incercat decat un fel, de la Nestle, care se fac cu apa, fara mirodenii si combinatii...ca mai bine le dau eu crude pe langa...deci nici cu asta nu va pot ajuta...da chiar , oare sa mai scriu? ...ala da, ala nu...

vad ca fii-mea a devenit destul de independenta si nu mai trebuie sa fac ca toate orataniile ...ii place sa schimbe decorul insa...asa ca ba in curte, ba pe terasa , ba in dormitor, ba in subsol... la ora 10 si ora 17 iesim in parculetz ca atunci ies si copii si se uita la ei cum se joaca...

ce bine ca aici nu e moda cu mancatul in parc, copii vin sa se joace atat, e o cismea langa si mai beau apa cand li se usuca gura ..si basta..nu am vazut pe nimeni cu rontaieli...asa ca nu imi fac griji...si daca ar fi , nu cred ca s-ar oferi prea usor chestii din astea la necunoscuti...e buna la ceva si societatea asta incuiata ...ca sa zic asa.

in sfarsit am vazut si eu film cu DMIC, poze cu David morosanul, cu Dani&co., cu Kara inscriptionata, imi pare rau de masina Alexandra, sper ca s-a rezolvat intre timp, imi pare rau si de patania cu soacra a lui Danutz si "intalnirea" ASizei cu soacra (auzi, nu te supara ca te intreb, dar si pe fiul ei s-a facut ca nu il vede? el cum a reactionat?).


donia, in tarc e ok,din ala CoscoJUvenile de la walmart , ieftin si eficient, in plus se face mic la carat in bagaj... a stat f putin la inceput, apoi din ce in ce mai mult, de dormit nu o las acolo sa doarma, ca l=am pus in living si ea doarme la ea in camera....apropo de tarc, am vazut poza cu Mark in tarc si trebuie sa recunosc ca nu am mai vazut asa model...



Mergi la inceput