Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

dianocica mai dianocica...bre..
te-a lamurit asizocul...
..nu cred sa avem poze ca sunt prea grasus-imbecilus sa stiu sa le pun pe undeva. pe poze.

ma duc sa ma holb. poate pot sa vad si eu macar juma de poza..

donia - usa scartzaind. scartzzz...scartzzz...casca ochii. casca si gura...


AHA!!!! o sa fac ca trenul mai!!!!!!pe asta il uitasem..

Beatrice (13.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Eu cred ca Aelita a deschis capitol nou...as trimite PM, dar nu stiu sigur daca a fost ea, asa ca voi scrie aici...first...multumiri ca te-ai incumetat si ai deschis capitol nou ; second...sa-ti spun unde-s greselile ca sa nu le mai facem :
1. Titlu "Fulguleti de noiembrie decembrie 2006"...in continuare trebuia scris cap. 53 (parca ala urmeaza) intre paranteze ca sa stim si noi unde ne situam pe axa timpului ;
2. Nu dai "quote", ci copy-paste;
3. Unde-i sirul capitolelor de la fulguleti, ca sa aiba capitolele continuitate pe acelasi rand, dai SPACE si nu ENTER..si se vor aseza ele frumos...(ca mult mi-am mai batut si io capul cu asta)...

Asta am vazut eu la o prima privire...In rest multe ca te-ai incumetat...si sper sa nu-ti fie cu suparare ca am atras atentia asupra micilor detalii

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Acuma am si eu o intrebare pentru mamicile care folosesc APA PLATA pentru prepararea laptelui praf...eu pana acum foloseam apa de la robinet fiarta si racita, dar de vreo 2 zile observ in acea apa niste particule mici de nisip si nu ma mai incumet la a o folosi...asadar: Ce fel de apa plata folositi pentru bbi? (stiu ca s-a mai discutat, da' am fost cu capu'-n nori si am nevoie de un refresh al memoriei)...Si pe ce considerente alegeti apa plata pe care-o folositi?

V-am pupacit!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mda... am facut rahatu' praf... n-a baut nimic. nici macar o picatura, ca la 1 (unu) ml nici nu cutez a ma gandi... deci ziua de azi se incheie mirobolant cu o cantitate de 50 ml de lapte, bauta din biberon. dimineata la 8. ma rog, ar mai fi si cerealele de seara, sa zicem cam 120 gr, dar..daca am ajuns sa socotesc mililitrii din cereale, e cam naspa. pt psihicu' meu greu incercat, si anume.. ce sa mai zic? ca a lins pe nerasuflate 90 ml de apa (apa plata dorna, ca tot se intreba pe-aici..) si acu' doarme???? he heeee, cred ca ma urc pe pereti, ma agat de lustra, si sar...
oameni buni, ce sa fie??? caldura?? dintii?? nervii?? ma-sa idioata, in speta, je???
maine de dimineata, la pediatra. trebuia sa ma duc azi, dar cum acest copchil dormea, am ratat... si mai e asa mult pana maine.........

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

sa mai zic totusi ca restul e ok. adica mananca cu lingurita, bea apa, bea suc, rade, maraie, urla, iar rade.. de-ale lui, ca si pana acuma... are el ce are cu laptele dom'le, mama lui de lapte...............

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

...cred totusi ca e ktrinel...

desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by desiree

...cred totusi ca e ktrinel...

desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;



Nu-i bai...pupam si ktrinelu' ...

Offf, Deea, zau ca si eu m-as panica...intr-adevar bea putin laptic...nici Denis nu mai bea laptic ca inainte...in ultimele doua zile a baut putin fata de cat obisnuia sa bea inainte...dar totusi nu-i asa disperata situatia ca in cazul tau! Doamne da sa gasesti solutia maine cu pediatra ta...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Iar m-am intors si iar sunt pe picior de plecare... o zi nebuna azi, cald de mori, unii s-au gasit sa sparga cimentul la vecinu'grec, la scoala mi-au fentat comanda de carti, mi se lipesc ochii de somn... of, of, dragi copii, numai mama sa nu fii pe vremea asta!

asiza, vezi ca aelita e veterana la deschis capitole noi, ea a tot deschis. Las' ca ni se arata pana la urma cutezatoarea de azi.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


ne-am ridicat in 4 labute,dar laincercarea de avans am cazut in nas

Intrebari:

1.Uleiul de porumb nu e mai bun decat cel de masline pt bb?

2.Am vazut biscuiti fara zahar zi cu ccc continut glucidic scazut-la raionul dietetice.N-or fi mai buni decat Nestle-care contin zahar si gluten?

3.Bambo, care piscina?Vreau si euuu...



"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by asiza

Eu cred ca Aelita a deschis capitol nou...as trimite PM, dar nu stiu sigur daca a fost ea, asa ca voi scrie aici...first...multumiri ca te-ai incumetat si ai deschis capitol nou ; second...sa-ti spun unde-s greselile ca sa nu le mai facem :
1. Titlu "Fulguleti de noiembrie decembrie 2006"...in continuare trebuia scris cap. 53 (parca ala urmeaza) intre paranteze ca sa stim si noi unde ne situam pe axa timpului ;
2. Nu dai "quote", ci copy-paste;
3. Unde-i sirul capitolelor de la fulguleti, ca sa aiba capitolele continuitate pe acelasi rand, dai SPACE si nu ENTER..si se vor aseza ele frumos...(ca mult mi-am mai batut si io capul cu asta)...

Asta am vazut eu la o prima privire...In rest multe ca te-ai incumetat...si sper sa nu-ti fie cu suparare ca am atras atentia asupra micilor detalii

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.




eu fusei!
1. mi-am adus aminte in timp ce alaptam!
2. n-am priceput, mai explica o data!
3. am retinut.... habar n-aveam!
de suparat nu ma supar, dar mai aruncati cu niste flori ca sa mai am curaj si alta data!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput