Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

he, he...eu cred ca e aelita ca dat cu quote

bebinuta bine ai revenit. chiar azi am dat un ochi prin albumul tau din mailul comun. poze noi avem?

diana si david 03.12.06


"El m-a facut oligofren,eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat." Jiji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_n-d_06 spune:

quote:
Originally posted by desiree

quote:
Originally posted by mami_n-d_06

Poftiti la povesti!
Si pentru ca am reusit sa deschid capitol nou decret: in acest capitol nu se vor admite rautati, suparari si conflicte! Vom fi cele mai unite si fericite mamici!



Donia?



desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;



Nu. Mai incearca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

M-am tot consolat citind ca si voi va plangeti de diversificare... azi era cat p'aci sa dau fuga sa ma plang din nou, cand mi-a venit ideea sa fac ca avionul si albinuta... si a mers! A uitat ca vrea lingurita, ca vrea bavetica, a deschis gura si a papat zambind. Acum sa vad cati ani de aici incolo o sa trebuiasca sa fac chestia asta...

Multumesc din nou pentru urarile adresate lui Cristinel!

Mirona "dati-mi voie ... sunt deja cu gura plina si mai dau din coate sa ajung inca o data la rand ... la tort - ca la beutura ... am stat deja de trei ori la coada ... cine stie de cate ori mai ajung" Mai pofteste, mai dau un rand
Ce faine sunt lucrusoarele cu numele Karei!

roxanica, m-a terminat puiul de morosan... ce bine-i sta cu clopul! Pfiii, dar ce mami frumoasa... eu de ce te tineam minte cu parul scurt?
Super pozele si voi sunteti niste frumosi!

danutz, sunt cu gandul la Alina. Doamne ajuta sa mearga totul bine si sa fie sanatosi copiii si mamica!

flore tu pe unde te-ai plimbat? Poze cu blonda in plimbari?

aelito, cum sterilizezi lingurita la congelator? (emoticon cu un om care se scarpina in crestetul capului)
Si cartea lui Capraru e editata si ras-editata, iar editiile mai noi sunt mai actuale, mai moderne, sa zic asa. Citatele alea de ieri am inteles ca erau din primele editii, si nu din zilele noastre.
E de groaza cu oamenii astia care ii dau de mancare copilului tau... ce sa facem? stam cu ochii pe ei ca pe butelie, ca niste closti o sa fim ca sa ii aparam de oamenii cu idei...
Virusii si bacteriile se pot lua prin atingere de mana, unul tuseste si isi pune mana la gura si de pe mana aia poti sa iei tu virusul/bacteria... asa ca spalatul pe maini e lege. Iar frigul (inclusiv boala romanilor, curentul), contrar parerii populare, nu poate sa dea raceala. Musai e nevoie de vreun microb de samanta.

Laura, super pozele, si fotomodelele... ah, ce m-as duce chiar acum pe malul unui rau!

sbogdana, "mai mult eu ma diversific"


Mai ca de dimineata scriu la raspunsul asta, sper sa nu-l postez tot la capitolul trecut .





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

quote:
Originally posted by Donia

M-am tot consolat citind ca si voi va plangeti de diversificare... azi era cat p'aci sa dau fuga sa ma plang din nou, cand mi-a venit ideea sa fac ca avionul si albinuta... si a mers! A uitat ca vrea lingurita, ca vrea bavetica, a deschis gura si a papat zambind. Acum sa vad cati ani de aici incolo o sa trebuiasca sa fac chestia asta...




..aha..stai pana se plictiseste de albinutza/bondarel/magar/porc/oaie/cal/avion/elicopter/vapor/usa...
iata dilema mea..

Beatrice (13.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Bea, La multi ani si tie! O floare de la Cristinel si un pupic de la mamic'sa

bebinuta, bine ai revenit! Chiar adineauri era sa intreb de tine da' mi-am zis sa mai astept o zi, poate apari de bunavoie. Cum merge cu papa?

Eu cred ca mami de nov_dec e astazi Ktrinel.
Sau dandusa. Ei?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Hai ca imi mut mesajul aici , ca dincolo nu-l mai citeste nimeni, saracul...

Yagmur, ce sit, ce arheologi...? Uite cum arunci tu nada misterului si dispari in ceata...

Laura, si eu am visat mamicile de fulguleti de vreo doua ori. Dependenta e clara, ce mai...

dianocica, scriai ieri ca nu mai faci fata cu entertainmentu... poate trebuie niste jucarii mai performante care sa il tina preocupat... ceva care sa se miste, cante si danseze...
Sau in loc sa faci fete-fete sa stai langa el si sa te joci cu jucaria, ca mai apoi el sa asocieze jucaria cu tine si sa ii faca placere sa isi petreaca timpul cu ea. Copiii prefera sa se joace cu obiecte in care parintii investesc afectiv, adica obiectele care te procupa pe tine devin interesante si atractive si pentru copil.
Cu caisele... nu sunt nici eu bucatareasa-minune, dar anul trecut pofteam si faceam o prajitura cu caise... si intotdeauna caisele coapte ieseau foarte acre... mie imi plac, dar nu stiu daca si astia mici au aceleasi gusturi ca mine. Da' vorba asizei, de ce nu-i dai caisa cruda?
Cu subiectul sper sa ma adun si sa il postez pe la pranzul meu ca acum trebuie sa vina cineva la noi si eu scriu cam pe apucate, iar Cristi nu e nici el chiar cooperant azi. de... baiat mare, cu pretentii...

alexandra, imi pare rau de parbrizul masinii... ce porcarie si bataie de cap!

roxanica, good thinking! nevasta e de vina! "nu va luati de sexos ca nu stie culorile, o fi fost si el obosit, ce credeti?? Sau poate nici nu a fost greseala lui, i-o fi soptit Diana si confuzia ii apartine, hi, hi!"

Ktrinel, am cumparat si noi tarc de la Walmart... cum ii zice, Cosco? Ii place Juliei in el? Doarme acolo? Azi l-am pus pe Cristi doar vreo 5 minute si sper sa il mai pun si dupa amiza sa se obisnuiasca cu el ca ne va cam trebui in week-end.

asiza, felicitari lui Denis pentru degetul de la picior! Smecher, a asteptat baita sa fie degetul curat-curat.
Hai mai, chiar asa cu soacra? Poate chiar nu vede la distanta, am avut si eu o prietena pe vremuri care se uita la tine dar de fapt nu te recunostea, ne distra pe toti ca parca era cu capul in nori, dar ea nu vroia sa accepte ca nu vede, ca sa nu poarte ochelari. Si daca o strigai facea o fata de parca abia se trezise... cu adevarat cu capul in nori, saraca...


Hai ca trimit mesajul acum pana mai am timp.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

chinico haide, bre, ma lamuresti si pe mine? bea trebuia sa fie elisa care trebuia sa fie patrick? sau invers..., ma rog...sau e de la amestecatul pozelor pe mailu comun...?

diana si david 03.12.06


"El m-a facut oligofren,eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat." Jiji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Roxanica, ...ma bucur ca te-ai mai linistit in legatura cu Davidutu'...sunteti sanatosi tun, asta sa-ti intre bine-n cap, iar cu greutatea sa fii linistita, veti recupera voi!!!
Donia, zau ca nu glumesc cu soacra! Am incercat sa-i gasesc fel de fel de circumstante atenuante da' nimic nu tzine...nu era departe (ea era la ea pe balcon si noi treceam pe trotuar) si am vazut eu clar pe sub ochelarii de soare cand s-a uitat la noi si apoi cu nonsalanta a intrat in casa...cand ma uit in sus s-o salut...ia-o de unde nu-i......pe mine stiu ca nu ma prea place (si sentimentul e reciproc), da' cu Denis ce are????...hai ca nu prea v-am zis eu de soacra, da' acuma prea m-am socat...no, nu-i bai, noi sa fim sanatosi!
Bebinuta, ...decorati casuta cea noua?????
Chinico, e tare faza cu tatal tau......dar crede-ma ca n-are legatura cu patania cu soacra! Te pupacesc...

quote:
nspirata de mingea minune a Oanei, i-am luat shefei una bucata minge fisher price...daca ar putea cred ca s-ar urca la mine pe crestet de spaima cand incepe mingea sa se rostogoleasca..adevarul e ca si mie imi e frica de ea...arata ca un paianjen colorat si galagios..


Extraordinar...ce bine-am mai ras......se vede treaba ca shefa te-a lasat azi putin cu noi...ca n-ai mai scris asa mesajeeee...hohoho...de pe vremea Odiseei!


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by chinico

quote:
Originally posted by Donia

M-am tot consolat citind ca si voi va plangeti de diversificare... azi era cat p'aci sa dau fuga sa ma plang din nou, cand mi-a venit ideea sa fac ca avionul si albinuta... si a mers! A uitat ca vrea lingurita, ca vrea bavetica, a deschis gura si a papat zambind. Acum sa vad cati ani de aici incolo o sa trebuiasca sa fac chestia asta...




..aha..stai pana se plictiseste de albinutza/bondarel/magar/porc/oaie/cal/avion/elicopter/vapor/usa...
iata dilema mea..

Beatrice (13.12.2006)



Mai lasa-mi o speranta!
Oricum, multumesc de sugestii, ca mai departe de avion si albinuta nu ma gandisem, acum am de unde sa ma inspir.
Cum faci dom'le ca usa???

mamaana, felicitari pentru cele 3 linguri! S-au rusinat fetele si s-au pus pe treaba, nu ? Ce impachetezi, te muti?

bebinuta, sanatate Adei! Bine ca nu face febra, sper sa treaca repede.

dianocica, sa stii ca diseara ma apuc de studiat link-urile catre articolele aiuristice de pe site si tot atunci sper sa deschid subiect nou la generale. Va anunt eu daca reusesc, ca acum mai stau putin si iar plec de acasa.
Dar daca altcineva are timp si dispozitie sa deschida subiect nou, eu nu ma supar, o sa intru si eu sa imi exprim consensul.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica

chinico haide, bre, ma lamuresti si pe mine? bea trebuia sa fie elisa care trebuia sa fie patrick? sau invers..., ma rog...sau e de la amestecatul pozelor pe mailu comun...?

diana si david 03.12.06
"El m-a facut oligofren,eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat." Jiji



Mai, ce dilema ai tu la ora asta ...Patrick trebuia sa fie baietelul lui Cleo, daca nu ma-nsel, numa' ca baietelul s-a transformat in fetita cu numele Elisabeta, de unde vine si Lisi......Hai, te pup...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput