Stelute de ianuarie-februarie 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuchi spune:

NADIA !
Aelita am vazut si eu pozele si filmuletele voastre! Fii-mea s-a speriat cand a auzit-o pe Boni, ca era sonorul tare la calculator si a inceput sa planga! Sofia este o scumpa, am admirat-o impreuna cu sotu, la care el ma intreaba cate luni are fata ca are parul asa de mare? Ofteaza ca a lui e cheliutza!!!
Raluca felicitari ptr dintzisori!
Ivona sa-ti traiasca fata! Cum e cu mama la tine?
Lili si a mea are zile cand maninca la 2 ore, dar nu cred ca asta e un indicu ca nu se satura. Ea suge pina lasa sanul singurica si apoi rade si gangureste, deci nu cred ca nu e satula, dar dupa 2 ore tot cere iar si ii dau. Poate ii e sete sau vrea doar sa stea aproape de tine!

Acu 2 zile am crezut ca mi-a scazut productia de lapte ca era maraita dupa ce mincase si am dezghetat o sticluta din rezerva ptr zile negre. S-a strambat intr-un hal, nu a vrut sa bea deloc din biberon, isi facea scarba si scuipa laptele care curgea si apoi a inceput sa planga de nu o mai puteam calma! Magda parca tu i-ai dat sa bea lapte de la tine, a acceptat biberonul din prima? Nu stiu daca era gustul laptelui sau e tetina de vina? Nu stiu ce sa fac, sa insist cu biberonul sa accepte, ca ma gandesc ca la diversificare i-as da si ceai ptr sete.

Ma duc sa citesc din urma si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fetele neata!!!
ce faceti?

Aelito eu de mult o tot gaseam asa scursa din balansoarul lasat doar jos ca sus nu am eu tarie sa-l catar.... exact cum sta Sofia in poza, podulet, asa o gaseam si eu, asa ca am inceput sa o leg cu centurile... dar atunci cand a cazut... am pus-o fara centuri ca dura doar 30 de secunde... si nici nu m-am intors bine... Diana a incercat sa se aseze in fund.Si s-a dus peste cap... bine ca era jos si pe covorul de la bucatarie care e destul de pufos... Daca se sremea ca pana acum cu burta in sus - se scurgea ca Sofia, dar data asta a vrit ceva nou sa experimenteze.

Marinar... Diana nu a simtit nimic, pentru ca nu a cazut de la inaltime si pe covor... daca era pe gresie... era alta treaba, a reactionat bine in primul rand pentru ca nu am sarit eu deasupra ei, ca asa o speriam sigur, ca ea statea belita nestiind sa planga sau sa rada, daca am ras eu - hop si ea ranjita stirba!!!

Catalina socru-tau are cheie de la casa voastra? Nu mai comentez, dar ce tu nu stii sa deschizi usa cand bate sau suna? Nu mi se pare OK, pai te dezbraci si stai cu coada ochilor la usa - ca daca vine acum? Nu poti sa stai relaxata cum vrei tu la tine in casa ca poate vine ....

fetele mai bagati-ma in seama cu scutecele... ca eu nu sant multumita de Pampers dar nu stiu la ce sa trec, acum am pus happy... dar poate mai e ceva bun?

cu tzatzaca - noi azi chiar o sa ajungem la dr. ca de aseara am observat ca are un sfarc rosu, ziceam ca poate am tinut-o in brate si am strans acolo, dar peste o ora tot era... azi dimineata e la fel de rosie si nu imi place culoarea, e prea rosu, asa ca mergem la dr. dupa masa, la pediatru!

Aelita - eu tot tin aerul in casa si in masina, dar nu ii bate drept in frunte ca in camerele de hotele... crede-ma ca in Romania nu am vazut nici intr-o camera pus aerul ca lumea... doar in asa hal in cat sa bata in cap si spre pat... oricum eu ma duc la mare fara Diana, 3 zile sta cu maica-mea care e disperata sa ajunga acasa sa-si vada nepoata live, sa ma distrez si sa ma distrabalez eu cum vreau... Idea este ca maica-mea nu este o exagerata, deci nu imi este frica s-o las, ma doare inima normal, ca nimeni nu stie cum stiu eu, dar subconstient inteleg ca asa o sa simt o viata, asta nu inseamna ca copilul meu nu o sa-si petreaca vacantele la tara la bunici... Asa ca la 6 luni nu se intampla nimic, oricum ai mei apoi pleaca iar pentru un an asa ca maica-mea vrea si ea sa creasca nepoata macar cat poate...

Daconst - fata forte bine ca soacra-ta te va ajuta... pai e si normal, nu ajuta si pe copilul sau? Pai de asta eu nu inteleg de ce unele au pretentia sa le zici imediat dupa nunta sau chiar inainte "mama", dar nu ar ajuta "noua fetita din familie" cu nimic, ci doar cauta noduri in papura ca aia nu e bine, ca nu il tine, nu il hraneste si nu ii spala bine baiatului.

Sraluca - 2 dinti odata? nu santeti la urma... mai santem noi stirbi in gura...

varicela? offf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

raportez
a venit unu la birou, un client cu mici mustar si paine si 5 l de vin, am mancat 3 mici, 2 felii de paine si o cana cu vin... pot sa ma culc, naspa e ca tre sa ma duc acasa sa plimb gaza... dar nu suflu in fiola!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

AELITA - pe mute ma uit la tv doar seara, cand dupa programul domsoarei are somn doar de juma de ora, de asta dau pe mute ca daca sare vreo publicitate mai cu sunet puternic ... se trezeste si nici alea 30 min nu le doarme. In rest e dependenta de galagia de la tv, daca nu aude tv se uita sus in colt - oare de ce nu se misca si nu face galagie?

fetelor am facut si azi la treaba, sambata botezul eu nu ma pot urni din birou, am treaba si cand am terminat treaba am baut o cana de vin si acum ma f.... o lene !!! In ziua amiaza mare! asta e! Nesimtita!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

rali sa vezi cand o sa mearga piticii printre picioarele noastre ce circ o sa fie, atunci chiar nu o sa mai mergem nici la wc fara ei!

laura super tare faza cu papusha!

raluca felicitari pt dintisor. la noi inca nu dau semne.

dana
am mai facut si cap 30. am primit link-urile dar trebuie sa se uite tati si daca nu le dibuieste te contactam.

maryela
rade emmi de ceea ce face dariti dai seama ce radem noi!

meg sunteti baietei mari! hai ca o sa treaca si maraiala asta din cauza vaccinului.

liuda e bine ca a cazut pe moale. daca ar fi cazut ca a mea sunt sigura ca ar fi pland macar de la sperietura daca nu de durere. aaaa, sa-ti fie de bine!



Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Sraluca- felicitari iepurasului muscator :)))

Maryela- s-a ars pastranacul?

Liuda- noi acum avem Huggies- nu sunt f. multumita... avantaj- au "elastic" la spate; dezavantaj -sunt un pic mai mari decat pampers si se rupe materialul ala abosrbant in interior cand sunt uzi ...vorba Christinutzei...eu as vrea un mix intre pampers si huggies... Nici cu pampers, nici cu huggies nu s-a oparit! Happy cum e?



(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

hihihi emmi "a invatat" sa-si cvaute singura suzina prin patut si sa o bage in gura.

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

Revin cu mesajul promis. Poate va mai amintiti de Emanuel. PArintii lui si-au inchiriat o camera, ca pana acum stateau prin garaje parasite si sub cerul liber. Emanuel nu se mai satura cu Bebelac si clar ii trebuie mancare, copila asta nu stie cum si ce sa ii dea, pana acum nu a avut conditii sa-i gateasca, i-am explicat eu ce si cum, ma duc sa-i cumpar o craticioara, razatoare de sticla si o sita. Ieri am plans ca nebuna cand m-am intalnit cu ei si mi-au povestit saracii cum le-a furat tot, inclusiv 2 cutii de lapte si nu au avut ce sa-i dea de mancare copilului pana la 17,00, l-au tinut pe ceai toata ziua pana au facut 50 de mii la rascheta si i-au luat o banana pe care a halit-o cu biscuiti. Le-am cumparat cereale si lapte si i-am mai dus niste hainute de la Eva, dar barbat-meu e disperat, a zis ca nu vrea sa ii mai povestesc nimic, ne-am certat rau de tot aseara ca el considera ca ajutorul meu ii scoate din impas pt scurt timp. in fine, nu vreau sa ma cert cu el din cauza asta, asa ca va rog, mai ales pe fetele din buc, daca aveti ceva de dat sa-mi dati un PM, vin eu si le iau si i le dau lui Emanuel.
Am facut o criza de nervi ieri si am injurat de mama focului cand mi-a povestit mama copilului cum o fugaresc aia de la primarie sa-i ia copilul si cum au amenintat-o niste politisti ca daca nu da copilul face puscarie. Fata are 16 ani, va dati seama ce s-a speriat. Am crezut ca im plesneste o vena de draci! Adica asta se da de ceasul mortii sa-si creasca copilul, nu l-a abandonat in spital si ei vor sa ajunga la orfelinat?!?! MOOOR! In orice conditii copilului ii e mai bine cu mama lui decat la orfelinat!
Daca as vedea ca cerseste cu el sau sare pe mine cand ma vede sa ma impresioneze as avea unele banuieli, dar sunt timizi, nu vin la mine niciodata, intotdeauna eu i-am abordat, si trec pe langa ei cu carutul aproape zilnic, ea cred ca are 16 ani se e slaba ca o matza, el pare un pic mai mare. Nu le-am dat niciodata bani, numai lucruri pt copil si sunt foarte fericiti. Mi-au zis "copilul asta chiar e darul lui Dumnezeu, ca pe langa el ne tine Dumnezeu si pe noi". Pe Emanuel am vazut intotdeauna pampersi curati, mi-au zis ca ii cumpara la bucata ca nu se sufera copilul murdar.

In fine, ati inteles mesajul. Fetele din Buc daca aveti ceva de dati dati un semnal. Emanuel are acum 6,700 kg, deci nu e asa mare.

pup fetele,



Laura si Eva
11.ian.2007
poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bai Laura... nu mai ziceti si voi, ca ma apuca plansul asa !!! saracii copiii, ei nu sant vinoveti ca in asa conditii s-au nascut... pacat ca nu ii ajuta nimeni. Si bine ca tragi semnalul de alarma ca daca dam doar cate un pampers sau cate o hainuta fiecare sau un laptic... ar avea mai mult decat copiii nostri! Gata plec sa plimb domsoara! Am posibilitatea de aici de la Galati sa trimit ceva la Buc pentru acel baietel nevinovat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

dana am fost la valiug si la garana au facut amenajari arata foarte bine dar e plin de vile si fitosi ; am observat ca fica-mia pe langa sforait mai si "vorbeste" in somn

cristiana pup baiatul bubos bine ca afacut acum si bine ca doarme noaptea ; eu nu am facut nici o boala a colilariei cand am fost miva in schimb la fac acum varicela am avut acum vreo 4 ani de craciun si de revelion si a fost groaznic

liuda in primul rand vreau sa-ti multumesc ca m-ai facut sa-mi dau seama ca am o problema serioasa cu sotu acum sunt o persoana relaxata de aseara ; eu folosesc la alexia pampers nu prea am avut probleme cu ei doar in ziua cu mult kk imprastiat inca nu am de gand sa-i schimb

aelita am vazut pozele de la botez de mult dar am uitat sa-ti spun ca sunteti niste frumosi ; am vazut si filmuletele cu boni si pe sofia langa scaun cracanata e o dulce ;

catalina am vazut montajul matei e un scump

albinutza aveti o gasca pe cinste

nadia la multi ani

adela de alexia maria ( 13.01.2007 )
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2734e3fcabe32b214a07ba" target="_blank">alexia copilul meu atomic
invitatie botez
sunt fetita mare

Mergi la inceput