Stelute de ianuarie-februarie 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Lili- si Vlad ieri a mancat tot cam la 2 ore...sugand mai mult sau mai putin... ce sa fie, ce sa fie...dinti sau puseu de crestere? Eu zic ca de saturat se satura....

(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

Aelita - am lesinat de ras la filmuletele cu Boni! Moamaa, vai de capul lui Rex daca da nas in nas cu Boni vreodata!. vai si amar de curu' lui... iar e senzationala cum sta ea impasibila si absolut siderata, iar can rade iti vine sa o mananci.

Lili- am vazut pozicile, inclusiv demonstratia de tandrete a lui Matei . Am vazut-o si pe Maryela cu Mihnea ceva mai incolo. cu scaunelul de masina nu pot sa te ajut, ca eu am maxi cosi.


Marybell, Conchita - eu o dau pe Eva cu crema de protectie in fiecare zi, de cand s-a facut cald. am o crema de la Mustela care este recomandata si copiilor sub 6 luni si acum am luat una mai ieftina, de la Niveea, cu factor de protectie 30. parerea mea este ca nu poate fi la fel de nociva ca razele soarelui si nici nu vreau sa privez copilul de aer curat, ca fara protectie nu-mi trece prin cap sa o scot afara. daca o vedeti, o sa va dati seama de ce, e deja neagra cu toate cremele pe care i le-am dat. si nu stam dimineata mai tarziu de 12, ne plimbam numai pe la umbra, in parc, iar seara iesim dupa 17,00.

Mihacarm - noi suntem pe NAN de la 6 sapt, nu am avut nici o problema, l-a acceptat imediat, a luat in greutate bine, chiar daca a avut perioade in care nu a mancat cine stie ce, si am mers cu alaptatul pana la 4 luni jumate cand s-a intarcat puturoasa. Cat despre reactia la bunici, nu te impacienta, e normala. Asa face si Eva cateoata. Am citit in carte ca in perioada asta se dezvolta "constiinta de sine si de ceilalti" si copii incep sa categoriseasca clar persoanele din jurul lor: cele pe care le vede mai des sunt ok, cele pe care le vede mai rar le provoaca retineri.

Dacost - sa-mi spui si mie ce Quinny vrei sa iei care se pliaza mic de tot, ca eu nu am vazut. Oricum am vazut sigur un carut mai mare ca al meu - al lui Adinush [:D. Si vad ca ea nu se plange...

Marina - am vazut-o pe emmi cum papa singurica

Criss68 - asta e pt barbat-tu . masina de spalat vase, cum spunea si aelita, nu are cum sa nu clateasca bine. face vasele glantz. ceva e in neregula, dupa cum nu se poate strica dupa 4 spalari, cred ca e ceva minor, ori de la felul cum a fost instalata, ori de la la detergentul folosit.

Adela 2006 - Alexia e o scumpa.

Liuda - si eva s-a scarmat pana s-a dat jos din scaunul de masina care era pe jos. cand m-am intors si am vazut-o mie mi-a stat ceasul si ea ranjea gingiile la mine. ceva la genul sofia de aelita...noi avem A/C in casa si in masina si Eva nu are nici macar muci.

Cristiana 70 - uau! deja varicela! si la noi in parc a fost epidemie acum vreo luna, dar eu mi-am zis ca sunt bolile copilariei si trebuie sa le faca pana la urma. in plus stiu ca e mai bine sa le faca cand sunt mai mici (nu chiar mici, de tot, stiti voi!) ca sufera mai putin si isi revin mai repede, decat sa le faca la gradi. unii copii din parc au scapat si fara febra...

De ziua ei Eva a primit prima papushica. E una de carpa, cu codite, o cheama Julia si ii fosneste fundul. I-a placut la nebunie. Ii suge un piciorush, iar din cand in cand, cand Julia nu e cuminte, o ia la palme.

revin cu un mesaj mai serios si putin lacrimogen, imediat...


Laura si Eva
11.ian.2007
poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

FETELEEE, AVEM 2 DINTISORI
Tocmai ma gandeam ca am ramas tare in urma cu dintisorii si cand colo ei ieseau bine mersi dar ii tine ascunsi. Trebuie sa il pacalesti ca sa ii vezi.

Am intrat si noi in rand cu lumea buna muscatoare.Ieri l-a muscat pe tati de deget

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006
Poze cu Bila
poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:


Mihacarm,Aelita,Lili, Rali, Eli, Marinar,Daconst si fetele care ne-ati "vizionat" va multumesc.

Lili, eu am scaun de la Chicco si sunt foarte multumita. E de la 0 la 13 kg. L-am folosit de cand avea Mihnea o saptamana, in pozitia pentru bebelus.

LA MULTI ANI NADIA!!!!

LA MUUUULTE, MUUUULTE LUNITE PENTRU

ella bb de ivona

matei bb de kachi

iana bb de corahope



Aelita stiu iubita ca Mihnea e nascut de ziua ta. N-as putea sa uit. Cand m-am intors din spital primul p.m pe care l-am citit a fost de la tine Mi-a facut tare bine.

Revin ca acum trebuie sa ma duc sa fac supe si piureuri


Marilena si cel mai dulce bebe, MIHNEA- GABRIEL( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neatza si de la noi!

Marina,multumim de capitol nou.E primul,nu?
Oare ai primit pe mess ce ti-am lasat aseara?Sper ca te descurci,daca nu sa-mi scrii.

Mary,aseara am vorbit cu o prietena pe mess,care tocmai si-a busit masina si trebuia sa o consolez cumva.Isi astepta barbatul acasa si avea niste emotii ca face ala scandal,dar pina la urma s-a calmat la o bere cu baietii si pina a venit i-au trecut nervii.
Asa am ratat forumul aseara,dar de citit tot am citit,doar n-am mai apucat sa scriu.

Aelita,eu zic ca topogan ii trebuie la fii-ta,dupa cum aluneca din Maxi Cosi!
Fata,eu cu soacra-mea n-am glumit,ea-mi face curatenie.A inceput din vara la apartamentul din Ro,ca trebuia mereu sa chem femeie si ea s-a oferit ca cica de ce s-o platesc pe aia,ca vine ea.Normal ca am platit-o dublu pe ea,dar macar ii spunea fi-su ce nu face bine(ca aveam eu grija sa-i soptesc la ureche)
Ea nu-i femeie rea,doar ca eu ma gindesc ca vom sta cam mult impreuna si asta ma irita.

Lili,cu scaunul inca studiez problema,dar pina plecam in Ro trebuie sa schimb si eu scoica cu un scaun,asa ca ma intereseaza subiectul.

Cristiana,sa-i faci poze la David asa bubos,ca sigur e haios tare si-o sa razi de numa peste ceva vreme.

Ivona,sa-ti traiasca grasunica!

Catalina,frumos montajul,dar cred ca iar is singura care vede ca Matei seamana pe tati la sprancene,parca.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Laura,uite www.google.de/products?q=quinny zapp&hl=de&um=1&sa=X&oi=froogle&ct=title" target="_blank"> asta vreau sa-l iau.Quinny Zapp cica e cel mai mic Buggy din lume.
Asta pentru transportul cu masina,ca in rest e bun asta care-l am,desi e ca un tanc.

Criss,cum spun si fetele nu are cum sa nu spele masina bine,poate ai uitat de sare sau sa cureti gratarul si flitrul.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Sraluca, felicitari pentru dintisori!!!! Mihnea nu are....inca, dar nici nu ma grabesc
Laura

Sanatate multa bebeilor bolnaviori, de varicela sau mucisori!
Ce dulce e Emma, cum se chinuie ea sa inainteze si apoi rade de isprava!!!
Adela, Albinuzza, Livia, Catalina mi-au placut mult minunile voastre

Miroase a ars!!!!! Cred ca s-a ars pastarnacul!!!!!!!!!!!

Marilena si cel mai dulce bebe, MIHNEA- GABRIEL( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

LILI si eu trebe sa schimb scoica in curand si tot stau si ma gandesc. Am vazut pe la metro si selgros diverse. Au miniblu, inglesina, chicco totul e sa te hotarasti de care si e tareee greu

LA MULTI ANI NADIA!!!

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006
Poze cu Bila
poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

raportez una bucata pui super-agitat duap vaccinul de 4 luni si o mamica rupta e somn.

in rest..6520g si 64cm...continuam doar cu san si la 6 luni diversificam..yuhuuu

scaun auto am luat si noi chicco, (vector parca) 0-18 kg.pare comod, matei nu mai urla latransport asa cum afcea in scoica..




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

A, dar tu de ce nu iei de la 6 luni in sus ca eu asa am de gand. Ca sunt unele de la 6 luni la 36 sau asa ceva. Mai ales ca il ai si pe Matei. Am uitat sa iti spun ca eu de vreo luna studiez problema pe sest M-am uitat si pe net, si prin magazine si singura concluzie la care am ajuns a fost ca decat sa iau din mag din cta mai bine fac comanda pe net.

Eu azi sunt acasa cu Bila ca aseara am aflat ca a murit un var de-al mamei mele si matusi-mea a plecat acolo asa ca eu sunt responsabila cu supe, mere si alte chestii. Am primit ieri 2 pui de tara si acum trebuie sa ii transez si am o sila dar trebe ce sa fac ca se strica si iar ramane Bila fara mancare si face scandal.

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006
Poze cu Bila
poze de la mare

Mergi la inceput