* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

La multi ani pentru Cat,sanatate si noroc!
Serj, voicemai faceti?
Adar,a amutit complet,nici nu ne mai baga in seama!..cred ca-i ocupata cu cofetaria..si noi?Nu primim nici o praji,nimic?..cu dedicatie:io am 60kg..adicate dela 74kg dupa nastere..si dela 53kg(acum 12 ani!)cat aveam la nunta..Cred ca sunt pe calea cea buna!..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ciuf si Mihaser , sanatate multa lui Luca si lui Cristian. Uite, le da Teodora cate un pupic sa se faca bine.
Teodora e topita dupa baieteii mai mari, ar sta numai cu ei, se joaca cu ei cu masinutele, exact ca un baietoi, pe fetite nu prea le baga in seama...
Diana, ce faza cu soacra...mi-ai mai povestit tu de ea...auzi, da' ea stie cat munceste mama ta, nu? Vezi ca am pus samanta de iarba, in vreo 2 sapt sper sa mai creasca,(acum sunt mai mult buruieni) treceti pe la noi da?
Alinaalex, inseamna ca Marc e foarte curajos daca el continua sa mearga dupa ce cade. Bravo lui !
Poli, multumesc, e bine acum, vad ca nici nu a capatat frica de baita, insa, aseara nu i-am mai facut in cada , chiar daca as fi pus-o in scaunel, ci in cadita de la dus si chiar nu mai vroia sa plece. Trebuie sa pun si eu cum a pus Catrinutza un covoras antiderapant, e safe asa.
Aalina, pupam si noi pe Ana, sa treaca repede bubita si sa nu aiba nimic. sa stii ca eu pe Teo o mai dau cu crema de protectie si in curte, dar nu mereu, oricum la miezul zilei nu sta afara, se joaca in casa. Pediatra la care ii facem vaccinurile spune ca e prea mult cica factor de protectie 50+ cum i-am luat noi de la Nivea, ca 30 ar fi suficient , iar pe la sf lui august, in septembrie, daca e tot cald sa le dam cu factor mic 10, 8...nu stiu ce sa zic...
Andreea si nu i-ai zis nimic socrului? Eu cred ca as fi rabufnit, sincer...mai ales ca a si racit dupa asta...pupam buzita buburuzei. Felicitari Alinei , frumoasa realizare ! Nu mi-ai spus, ai vazut terenul, unde o sa fie? Ce bine de voi ca o sa aveti un moment mai lungut de respiro, eu nu pot sa sper la asa ceva anul asta.

Apropo de Bulgaria, pe 1,2,3 iulie plec si eu la Albena, insa cu colegii, in teambuilding ! Abia astept. De fapt cred ca asta o sa fie momentul meu de respiro, ca la concediu nu ma pot gandi asa curand,(abia m-am intors din concediul de maternitate) poate asa un weekend mai lung, dar tot cu Teodora.

Va las acum ca la 4 plec si mai am ceva de facut. Va pup pe toate si inca o data va multumesc pentru incurajari !

Mari si Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

"Eu muncesc, tu muncesti, el fura" - conjugarea verbului "a munci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

salutare


Nici nu stiu cu ce sa incep, am lipsit zic eu motivat ceva vreme.
Noe, multam mult, am reusit si am facut o asigurare zic eu buna. Cu tetinele nu ne-am descurcat, am schimbat din nou laptele, acum papam Nan ca nu este parfumat.
Am avut cateva zile de cosmar, nea-u inundat casa de a trebuit sa zugravim, aruncat mocheta, lipsit cateva zile de acasa din cauza de umezeala, de, asa-i cand stai la bloc. Acum am pus parchet sper ca nenea vecinu sa fie mai atent.
Dupa atata munca am plecat la Brasov la relaxare, de acolo am fost la un mot la Plaiul foii, as fi stat acolo o luna dar al meu sot trebuia sa vina la munci asa ca dupa o saptamana de umblarit ne-am intors acasa.
Bia este super, este din ce in ce mai pretentioasa, vrea atentie maxima, vorbeste mult ce-i drept pe limba ei.
Cu mancatul stam mai prost dar o las in pace, cat vrea atata-i dau.
Saptamana viitoare plecam amandoua la tara la bunici iar celalta saptamana la mareeeeee...... si sper sa stam cel putin 2 saptamani.

pupicim puiutii bolnaviori, pe cei cu cucuie, Mari78, si noi "stam bine" la capitolul asta.
Nu promit ca scriu la toate dar sper sa reusesc macar sa citesc.

Pupici

Am pus cateva pozici in albumul Plaiul foii.


Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


http://community.webshots.com/user/red_tania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

CAT sa fii sanatoasa si voioasa si sa ai parte numai de bucurii alaturi de frumoasele fetite si de sot!

Andreea da te-am vazut...erai mumoasa in gri si iar aveai margele faine. Dar pe mine de ce nu m-ai sunat/ sms-uit? Mai ai nr meu? Multa sanatate lui Bubu si iarta-i pe socrii tai...stiu cum e cand ti se imbolnaveste copilul si mai ai si pe cine sa dai vina, insa ei ne sunt apropiati...ca ne place sau nu.

Noe auzi tu aveai suncile trimise la plimabare duminica? eu in afara de parul tau superb si ochii verzi nu am remarcat nimic altceva...si crede-ma ca ti-am cautat cusur...ca io-s cat populatia din China si India la un loc!

Catrinel inca nu stiu rezultatele, insa un examen va trebui sa-l mai dau inca o data cu siguranta...asa ca pe 29-1 iulie merg iar la Bucale.

Fetele acum imi salvez capitolul trecut si sper sa-l citesc mai pe seara pe laptop si maine scriu mai mult. Va pup pe toate si va doresc numai bine!



Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/crimsonbyte" target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:


ALOREA, ti-am vazt blondutzul!!! E asa de dulce! Nu-l mai tine ascuns! sanatate!

DELIA, nasa ta ma da gata. Si io, ca STEFANNA, ziceam ca gata, dar pe bune ca…hmmm… ma mai gandesc!

POLI, te invidiez! Dixtractie placuta la concert!!!

CIUF, tu cat lucrezi acuma? Cate ore pe zi?

MARi, si oana a cazut…cu ceafa pe gresie, in bucatarie….am zis ca mor, am incercat sa nu ma panichez. Citisem in Dr Spock de simptomele zise de fete. Si daca am vazut ca nu apar… am sperat sa fie bine. Si cred ca este.
Azi a cazut cu cu obrazul de pat… are si semn

NOE, pai Oana papa asa: dimineata la 8 lapte, pe la 8.30-9 se baga in mic dejunul nostru si rontaie paine cu unt, la 10 fructe, la 2 pranz (carne (vita, ficatzel, peste) cu cartof/cartof dulce & sfecla rosie/ardei copt/sos de rosii, sau spaghetti cu sos si carne, sau cartofi cu spanac si usturoi), apoi la 5-6 nu mare lucru – iaurt, sau bsicuiti, banane, sau covrig. La 8.30 lapte cu cereale… cam asta ar fi. Pe moment, sa bat in lemn papa binisor.
Doarme pe la 3 cam o ora-doua. Si noaptea de la 8.30 pana la 7.30, fara treziri (de obicei).

CATRINUTZA, am mai vizionat filmuletze!!! Unde l-ai ascuns pe ala cu dansul??????

CAT la multi ani si muuuuulta fericire si noroc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Cat, la multi ani cu cat mai multe impliniri si sanatate!!! Sa te bucuri de fetele tale si sa fie niste cumintele.
Poate ne mai scrieti cateva randuri despre voi.
Catrinel, lucrez din "greu" 15 ore pe saptamana. Daca ai stii ce bine imi prind orele astea de munca, zau de nu vin fresh de la serviciu. Iar cand stau acasa cu monstruletii zici ca sunt batuta, obosita, de-abia ma scurg. Asa ca e tare bine la serviciu.
Am o stare psihica nemaipomenita, parca ma simt si mai responsabila
Nu dau nici din greu ca doar nu am program full time si am timp sa ma ocup si de casa si de copii.
Mari, ma bucur sa aud ca e bine cu Teuta. Doamne ajuta!
Andreea, imi pare tare rau sa aud de relatia voastra cu socrii. Cunosc n cazuri cand socrii nu se comporta cum am vrea noi. Pacat. In loc sa se bucure ca au nepoti si sa petreaca cat mai mult timp cu ei, ei cauta tot felul de motive prin care sa arate cat sunt de ocupati si ce putin timp au sa petreaca cu copiii (si cat de mult si-ar dori sa se joace cu ei!!!).
Parinti ca ai mei rar gasesti. Mama cat a stat aici o data nu am auzit-o ca e obosita, saritoare sa ma ajute, sa gateasca, casa sclipea de curatenie, niciodata nu am fost nemultumita de ea. O bunica exact cum mi-as fi dorit pentru copiii mei. Dar eu sunt convinsa ca mamele de fete sunt mult mai intelegatoare. Pe cand cele de baieti intervine gelozia atat de mult ca parca se transforma in niste monstruleti. Tot timpul la competitie cu nurorile. Stiu, sunt cazuri si fericite. Cum a fost la Aida, pacat ca soacra ei s-a stins. dar despre cazuri din astea aud asa de rar, ca le numar pe mana cate sunt.
Referitor la calire pot sa spun ca urasc acest procedeu. Eu zic ca noi parintii stim ce e mai bine pentru copii. Ex-pediatrul nostru ne tot spunea sa imbracam copiii exact ca pe noi. Cate haine avem pe noi, atata sa dam si pe noi.
Iar calirea pe ploaie, Doamne fereste, mi se pare tare periculoasa. Putea sa raceasca la plamani. Neah, nu mai fac scenarii.
Sanatate multa micii!
Poli, scrie cum doresti tu. Nu ne intereseaza spatiul, ca nu dam din buzunar pentru el.
Tania, imi pare rau ca v-au inundat vecinii. Imi amintesc de cate ori o mai pateam si noi. Si aveam tapet in camere, se facea igrasie, brrrr, nasol.
Bine ca ati reusit sa mai iesiti din casa. Cum te mai simti?
Noe, am toata admiratia pentru mama ta. Si frumoasa, si priceputa si sa se implice in educatia Biei. A ta fetita va avea numai de castigat cu asa bunica. Zau ca esti o fericita.
Alinaalex, utopie zici! Vreau si eu la mare, ma iei cu voi? Copiii ii las acasa, sa stea cu tatal lor, dar eu vin sa imi fac de cap .
Delia, asa cald la voi!!! Si la noi vreme , de facut copii si numarat bani. Suntem obligati sa stam in casa, si misuna gazele astea peste tot. Nimic ce le iasa in cale nu iarta. Eva tocmai ce s-a urcat pe masa sa fure o bucatica din pizza lui Luca. Dupa care trase scaunul la chiuveta ca sa se spele pe maini.
Oyoyoy. Azi presimt ca va fi o zi incarcata in prostiute.
Alina, Ana s-a lovit la caput sau la nas si buzita?
Pupam sa ii treaca buba.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Hop si eu prin zona, scurt cat sa va salut, au inceput caldurile mari pe aici, ma bucur sa aud ca faceti planuri de plecat in concedii, la mare si nu numai. Alicia e ... balerina, sta in casa doar in pampers si-un tricou, noroc cu aerul conditionat si din cand in cand cu... Teletubbies! Iesim pe afara doar la orele serii, vb unei vedete. Ieri a venit randul sa o las sa se joace la nisip, nu va zic cum ne-am intors acasa de murdare pe picioare, amandoua...
La multi ani, Cat Multa sanatate si clipe frumoase alaturi de ai tai!
Ma bucur ca v-ati delectat cu pozele noastre din centru. Ciuf intrebai de ce era Alicia bosumflice, banuiesc ca din cauza ca era totul nou pt ea, eu n-o prea duc in centru (desi mie imi lipseste uneori viata animata de centru), e destul de departe (noi locuim in vestul insulei), greu de gasit parcare, scump, e agitatie mare, etc. Bine a zis Noe, de fapt Alicia observa, cugeta, ca o fetita inteleapta ce e; ca dovada, de indata ce am ajuns acasa, s-a pus pe construit (pt prima oara!) un turn inalt de megablocks-uri. Nu vede des zgaraie-nori, in mod sigur i-au atras atentia, desi nu sunt multe cladiri inalte in Montreal, arhitectura lui e mai putin agresiva ca in alte metropole nord-americane, e un amestec de stiluri european si nord-american. Dar de acum o sa mai iesim, sa evadam din cotidian, mai ales cu caldurile astea, ne mai racorim la o inghetata pe o terasa, la o piscina ori inauntru in orasul subteran spalandu-ne ochii prin magazine de marca.
In rest, toate bune, am trimis invitatia pt soacra-mea, sper sa primeasca viza. Mie mi se concretizeza tot mai mult proiectul reinceperii muncii de la sf. lunii august, am fost chemata la o intrunire a comisiei scolare unde se dau posturi (dupa o ordine de prioritate), sper sa am ce alege. Pana atunci... pregatire psihologica. Si rasfat cu copila cat incape...
pupici la toata gasca

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Hello fetele frumoasele!!!!

Nu m-am pocait, nu fac prajituri, n-am ajuns nici miss (desi mi-as fi dorit!!!) ...
Imi cer iertare pentru disparitie, dar ... mi s-a pus asa o o chestie pe inima, ca am incercat sa vorbesc cu Micaalsa de o mie de ori si nu m-a bagat in seama ... si am zis ca poate oi fi facut ceva ...

Ciufuletz, te pup mama, sar'na ca te-ai gandit la noi.
Andrushka, si eu te-am sunat pe tine intr-o zi, si ... ioc raspuns, asa ca nu certa fata! ;) (nu era nik important, am vrut sa vad ce faci doar)
Diana, acum ma duc, daca mai pot, sa citesc colo ...
Alina, bravo, felicitari din inima! Eu parca nu mai pot nimic. Nici prajituri nu pap, nici nu slabesc. Stie-ma bau-bau!


Ca sa va povestesc pe scurt despre mine, ma doare spatele rau! Am fost la doctor, am facut radiografie, am discopatie lombara si MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRR de durere.
Maia tuseste in somn, fugim pe la medici ... n-are nimic :D

Stam mai mereu pe afara, Maia se intelege bine tare cu baietii, le mai da NANA in cap, dar in rest e totul ok.
Poate ca voi intra mai des, daca ma lasa spatele, sufletul si mai ales, Maia!

DAr oricum, sa nu uitati ca va iubesc, da? ;)

_
adar si MAIA
minunea cu ochi mari (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Adar, bine ca dadusi un semn de viata.
Imi pare rau ca ai discopatie. Asta e boala cu care mori. O cari toata viata dupa tine. Am si eu, depistata pe la vreo 22 de ani. Ce m-a ajutat foarte mult au fost curele balneo si tratament cu Prednison. Datorita medicamentului asta am putut sa fac copii. Altfel eu nu reuseam sa supravietuiesc fara macar un Diclofenac supozitor pe saptamana. Depindeam de medicamente si deci nu puteam tine o sarcina. Sper la tine sa nu fie chiar asa de rau.
Fereste-te de frig, curent si nu ridica greutati.
Vezi ce se poate face.
Ce au zis medicii de tusea Maiei?
Hai sa ne mai scrii.
Fug ca a facut Eva kk.



Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Salutare. In primul rand LA MULTI ANI (cu intarziere) Aida si Cat, sa fiti sanatoase, fericite si sa aveti parte de tot binele din lume!

Ma chinui de vreo caeva zile sa va raspund, dar raman in urma, uit ce aveam de spus, timp sa iau iar la rasfoit paginile cap trecut nu am, asa ca m-am lasat pagubasa.
Cum va spuneam vom pleca in Romania pe 12 iulie si vom sta pana pe 30. Abia astept dar mi-e o groaza de avion... 13 ore pana in Paris si apoi inca vreo 2-3 pana in Bucuresti... Ca sa nu mai spun ca stau cu morcovul sa sa nu mi se imbolnaveasca Maria. A mai bagat si cumnata-mea frica in mine ca nu stiu ce incerca ea sa-mi explice cu presiunea si cu o punga de potatoe chips care se umfla... Plus ca ea si soacra-mea nu sunt deloc de acord ca noi sa ne pormim la asa un drum cu ea care e inca prea mica si a trecut prin cate a trecut... nu se exprima dar le simt si e o atmosfera tensionata intre noi... Si asa am eu inima indoita le mai simt si pe ele impotriva imi piere tot cheful. Saptamana asta am gasit pasapoartele pe care le dadusem pierdute. In toata nebunia din ultimul timp, mutat, imbolnaviri uitasem de ele (erau in masina) si timp de o luna le-am cautat incontinuu. Chiar luni cand ma pregateam sa ma apuc de facut altele (nu va spun cata bataie de cap!) parca mi-a luminat Dumnezeu mintile si cum ma apropiam de masina m-am dus direct la plicul uitat de prin martie in buzunarul de la scaun.
Oricum deja am intrat in criza de timp, cumparaturi (pe care nu am cand sa le fac) asta in conditiile in care de o luna ma chinui sa ajung la coafor ... Vom merge la o nunta la un fost coleg de fac si vreau sa-i facem si botezul Mariei asa ca imi trebuie doua toalete... cea idei? Simplu dar deosebit. Nu foarte elegant dar nici casual.... Cam ce se mai poarta acum prin Romania ca eu sunt cam varza la cap asta...
Sper sa revin...

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput