* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

quote:
Originally posted by mari78

Salutare

Am avut o gramada de lucru la servici si nu prea am putut intra. In sfarsit sunt aproape la zi cu vizionarea de pozici si filmulete. Poli, multumesc, Nick e un scump si seamana cu tine bine! Nu te mai gandi ca se intampla ceva rau, o sa vezi ca o sa fie totul ok. Vazut si pe Alicia in pozele din down-town, e tare cumintica, nu, Kim? (sa nu-ti mai zic ca e dulce foc, ca asta zic mereu) Si da, asa ma gadesc si eu sa procedez cu Teo cand va merge la gradi, pana la 12 si apoi sa stea cu mama, cred ca e cel mai bine asa pentru amandoua.
Cameliada si Alorea, vazut si pozele cu Tudor si Cristian, flacai adevarati ! Asa vreau si eu al doilea bebe sa fie baietel, dar nu a supar daca e tot fetita
Delia, la cat te-ai rugat tu in sarcina sa ai o printesa, ti-a dat Doamne Doamne un baietel asa de finut si frumusel ca o fetita ! Sa nu-l tunzi !
Catrinel, e bine la noua casa, aer curat, spatiu, Teodora are foarte multi copii in cartier, gradinita e pe strada din spatele casei, e o zona foarte linistita, padurea e la la 200 m de casa...chiar ca e un Paradis ! pentru mine e mai greu, ca eu nu am inca masina, ma lasa Cata la metrou la el la servici si de acolo merg cam 35 minute cu metroul si o statie cu tramvaiul...dar sper ca in 2 luni sa-mi iau si eu masina mea si atunci ajung si eu la Teo acasa mai devreme (am program de 6 ore pana la 2 ani). Nu am pus inca poze, dar sper sa pun curand.
Catrinutza, e argint viu Mariuca, am vazut si filmuletele recente . Distractie placuta la mare !
Alinaalex, concediu placut si voua, ce bine ca ti-ai convins sotul sa mergeti la mare.


Trebuie sa va zic, poate imi dati si un sfat : aseara ne-a cazut Teodora pe spate, in cada ! Cada este din acryl, dar unde a cazut cu capul sunt insertiile metalice pe dedesubt, s-a auzit nasol de tot. Am sunat pediatra si ne-a zis ca daca nu varsa, nu-i curge sange din nas, urechi, e ok, sa o las. Nu a avut nimic pana acum, ca am tot sunat-o pe mama, se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic...nu stiu ce sa fac, sa-i fac tomografie? Ea s-a linistit destul de repede, am tinut-o in brate si s-a calmat in 2 minute. Mi-e sa nu se formeze vreun cheag de sange, ceva...si eu si Cata suntem asa necajiti acum...si ne simtim vinovati ca nu am lasat-o numai in scaunel in baie...dar ii placea asa mult sa se balaceasca prin toata cada...cum vroiam sa o luam, cum zicea NU si am zis sa o mai lasam...cand mai era putina apa si clabuc (din cauza asta a alunecat) i-am zis lui Cata "Hai ia-o, ca acum cade"...in secunda urmatoare a cazut




Offff...si Mariuca a picat de doua ori in cada pentru ca ea se intindea dupa ce era pe margine si a alunecat...de aatunci nu i-am mai facut in cada mare ci in vanitza de la dush...e si mai usor si mai comod si nu sunt sanse sa cada...plus ca ii pun un prosop pe fundul caditei si o pun sa stea acolo...
Si noua ne-a zis pediatra ca e ok daca dupa o cazatura in frunte si cu dat peste cap indoindu-se ceafa...ne-a zis ca daca atunci nu s-a intamplat nimic si a vazut-o ca e vioaie ne-a zis sa nu ne facem probleme...

------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

quote:
Originally posted by mihaser

Salut!


Va rog sa nu ma dati disparuta nici pe mine!

Aida si Lady H cu intarziere! Sa aveti parte de tot ce va doriti si de multe bucurii din partea copiilor!

Fetele duminica m-am intalnit cu Noelino, Bia si Dragos si ne-am simtit foarte bine impreuna la un suc...Bia e o cumintenie mumoasa si mamica ei la fel. Sper sa se repete curand intalnleala si poate ne strangem mai multe mamaicute...daa Catrinutza?!

Eu il am pe Cristian bolnavior si am fost cu el la doctor...mi-a zis ca are un pic de rosu in gat si sa-i dau decat Nurofen si supozitoare cu paracetamol si novocalmin deocamdata.

Sper sa citesc si eu din urma si sa va raspund ma detaliat. Va pup si va doresc numai bine tuturor!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/crimsonbyte" target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"



Imi pare tare rau ca nu am ajuns, dar am primit tarziu mesajul si deja eram la cumparaturi pentru mare...dar daca sunt in Bucuresti, neparat ne vedem....

------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Mariana,distractie placuta cu sora si toti copilasii!!!!Si eu planuiesc sa imi aduc sora cea mare cu fetele ei incoace peste 2-3 ani si sa mergem cu totii la Disney vreo saptamana.Esti o fericita!!!!

Andreea,nu scumpa,bebe 2 este inca doar pe hartie....adica in planuri.Daca incep scoala in septembrie....foarte posibil sa lasam bebe 2 pentru anul 2009......si la noi nu se prea intampla minuni,adica nu deocamdata......adica sa raman naturel prin metoda veche si clasica,.....intelegi
Fetelor dar de ce copiati tot mesajul scris de altcineva???POLI,matuluta venisi cu exemple dintr-astea si vaz ca lumea te urmeaza cu drag si spor.Ocupam spatiu degeaba,zau.
Cum stati cu caldurile caci la Ny sunt 30 de grade acum dimineata la ora 3,nu dorm de caldura,stau cu geamurile deschise.Nu am vrut sa dau drumul la AC caci face zgomot si nu-l suport......dar nu avui incotro.Tare sper sa nu prind calduri dintr-astea in Romania....dar la tara,la poalele muntelui la mama,hehe,e umbra si aer curat....abia apuc sa ajung .Ieri am reusit sa-l duc la laborator pe Rudy sa-i ia sange....se cam ruga pediatrul de mine din februarie ca sa vedem cum sta copilul cu fierul si alte cele....nu a plins decat putin mititelul.....eu eram transpirata in cap si pe maini,mi-era si jena.....si nu de caldura caci era bine si racoare acolo.Fug la somnic si revin la ore mai rezonabile.Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

LA MULTI ANI CAT!!SA FII FERICITA,SANATOASA SI LA PUNGA GROASA!!

Mari cum se mai simte Teodora?

Mariana sedere placuta sorei tale si distractie placuta!Cred ca e super sa ai casa plina de oameni dragi!

mihaser sanatate lui Cristian.Dar daca i-ai da ceai cu miere si putina lamaie?

Andreea G sanatate lui Bubu!!Of off cu socrii astia!Cand vreti sa plecati prin strainatatzuri?

Deliuta sa fiu sincera eu am adoptat in ultima vreme stilul asta de a copia mesajele pt ca imi vine mult mai usor.Si nici nu uit ce as vrea sa scriu si asa si raspund (cand am de zis ceva) la fiecare in parte.E mai rapid si mai la obiect. Deranjeaza chiar asa tare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, CAT! si multa, multa iubire!


scriu repede pana doarme terorista
Andreea, nu stiu cum de nu ne-am intersectat in eter, eu una recunosc, nu prea aud telefonul ca e mai mereu pe vibratii, dar Dr nu are nicio scuza Ce mai face Thea draguta?cum se mai impaca cccu mersul?aa, maine vine maica-mea 3 zile in Buc, deci, daca nu plecati in we, poate ne vedem la masa, noi, adultiiPupix!


Poli, vazut pozele recente cu Nick ce baiat mare si frumos ai!!!!cum mai merge treaba la serviciu?


Delia, vazut ultimele poze cu Rudy, chiar ca pare mai maricel de 1 an si-un pic
cat despre mesaje, io zic ca fiecare poa' sa scrie cum vrea, si cu capu-n jos daca doreste ca nu-i bai, ba din contra la mesajele astea cu Quote mai vad si eu ce se mai scrie in urma cand nu am timp mult

Catrinutza, dixtractie maxima la mare!

Kim, vazut poze cu Alicia in down-town, pare tare inteleapta Alisuca si sta si cu palariuta pe cap

Ada, vezi ca s-a deschis la Parintii intreaba un topic : "tuseste in somn", nu am intrat sa citesc, dar poate gasesti ceva informatii, daca mai tuseste Maiu

Mari, ce ma bucur ca s-a adaptat Teo cu bunicasunteti f norocosi ca poate sa vina sa stea cu ea; uite, maica-mea isi ia liber de la cele 3 servicii (medic la Sanepid, preda la Colegiul sanitar + laborator particular de microbiologie) si vine sa stea cateva zile cu Bia; ieri au fost socrii () in Buc cateva ore si ii spune Dr lu' maica-sa: "uite, vine mama lu' Diana sa stea cateva zile cu Bia" la care soacra: "pai,da, mama, inseamna ca ARE TIMP CUSCRA!" in condtiile in care ea, soacra, e la pensie, are venituri constante dintr-un magazin inchiriat, etcfain, nu?nu mai zic nimic, ca oricum au si ei niste probleme urite de cateva zile, dar, asa, ca chestie...Pupa Teo mica si sper sa nu fie nimic grav cu cazatura!

Ciuf, am avut si eu timp aseara sa vad toate pozele voastre noi, sunt superbesi intr-adevar povestesti foarte frumosPupa copilasii!

Catrinel, am vazut si pozele voastre din calatorie (ti-am mai spus?) si nu numai ca Oana e o dulce si o frumoasa, dar si tu esti tare sexyAsa-i ca Oana are figura de nemtoaica?ce mai mananca zilele astea, ca ea si Bia aveau meniuri asemanatoare la un moment dat..Tu intrebai daca mai dorm bebeii ziua si cat?Bia se trezeste intre 7 si 8 dim, la 12 e terminata de oboseala si doarme cam 3 ore, abia apoi mananca pranzul; seara pe la 9 e in patPupix maxim!

revin, ma duc sa fac niste tae-bo, ca mi-a luat Dr un DVD cu o gagica cu 2 copii care da lectii de tae-bo si Cardio pentru mamici sunculitzoase



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)
Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Delia, si Ana musca, e drept ca nu asa de des in ultimul timp.De obicei,incerc sa-i spun ca ma doare (intelege sigur)si sa ma lase, dar mi s-a-ntamplat si sa tip..cred ca pe un fond de oboseala.
Mari,pupam Teo..si Ana a cazut ieri,in curte,direct pe burta,
si-a spart buza de sus si i-a curs o picatura desange pe nas.Azi ajungem la pediatra, sa vedem cespune. Ea nu a plans mult, a fost vioaie in continuare, dar..
Catrinutza,cat timp sta in curte,o dai pe Mariucacu crema de protectie solara?Dar cand se intampla sa iesiti la pranz? Eu nufac asta,dar ma intreb, o fi bine?
Andreea, de starea aia de semi-adormire de pe plaja mi-e dor si mie, desi nu sunt prea prietena cu soarele..cine stie cand oi mai avea parte de asta? Noi vara asta,ba mergem in Grecia, ba in Bulgaria, ba nu stiu ce mai facem..oricum,macar la Mamaia ajungem intr-un weekend!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Catrinutzo, voi v-ati apucat de cumparaturi...noi nimic! cica plecam in concediu ...da cred ca om face bagaje pe ultima suta de metri ca anul trecut...

Andreea, oau ce povestesti tu acolo...cu atipeala auzind marea, cu terasa la ceas de seara...pfaaai, asta-i deja utopie pt. mine!!! ma bucur si asa ca merg in concediu...iti dai seama ca ma voi bronza din mers, pazindu-l pe Marc sa nu faca cine stie ce prostii...acuma realizez ca anul trecut era lux, eu pe sezlong, Marc dormind in carucior...ehehei!
ce fain de voi ca o sa scapati macar 2 sapt.! mai ai si tu un pic pana la concediu! am auzit ca-i fain in Bulgaria, la nisipurile de aur, de la noi pleaca multa lume acolo, acuma vedeti voi daca veniti si cu masina inapoi... important e sa va simtiti bine!

Kim, tot am uitat sa-ti spun, am vazut-o pe Alicia in down-town, super!!!

Mari, vaaai, saracutza Teo...asa stiu si eu, daca nu apar greturi, varsaturi, somnolenta, nu e grav, dar totusi, pt. linistea ta, poti sa o duci pt. niste investigatii. Radiografia nu pune in evidenta decat leziuni ale oaselor (fisuri, fracturi), o tomografie e mai concludenta. ce-i sigur ii sigur!
si Marc a experimentat o gramada de cazaturi, inclusiv din pat (asta incepand de la 3 luni jumate) s-a lovit de fiecare data la cap, de ma apuca groaza si asa mi-a zis si mie dr., daca nu apar simptomele alea, nu-i grav. In baie n-a cazut (inca!), desi nu sta locului cand ii fac baitza, care e de fapt mai mult dus, ca sta mai mult in picioare. Eu folosesc vanitza lui, pe care o pun in cada. E destul de mare (vanitza), asa ca nu e cazut sa-l pun inca in vana mare.

ca tot suntem la cap. cazaturi, va ziceam ca Marc vrea deja sa mearga numai singur, pur si simplu pleaca si nu se mai opreste...sa nu va spun cum arata: 3 julituri in frunte, 2 sub oki, barbia julita...asta in 2-3 zile. Si nu se lasa!!! dimineatza, cum a scapat din carucior, glont la pietre in viteza, a cazut fix in bot, apoi a mers mai departe...apoi a "muscat" un pic din iarba ... of, of.



Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

CAT!!!!

MULTA SANATATE, FERICIRE SI NORORC!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Uitasem ce bine e sa vorbesc cu voi. Asa m-am linistit cand am vazut mesajele voastre de incurajare. Va multumesc tuturor pentru gandurile bune si pentru incurajari. Teodora e bine, nu a avut nimic dupa cazatura, adica nu a varsat, nu i-a curs sange, nu a fost somnolenta...s-a comportat ca de obicei : vioaie la maxim (parca si mai si), vorbeste la fel, nu-i nimic diferit...mi-a mai venit inima la loc si cand am citit si ce mi-ati scris, parca nu ma mai invinovatesc asa mult. E prima data cand cade mai rau si eram foarte speriata, oricum, m-ati sfatuit bine, o sa mai cer si a doua opinie si daca mi se recomanda de catre medic, o sa facem si tomografie. Nu a facut nici cucui sau se se invineteasca.



Mari si Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

"Eu muncesc, tu muncesti, el fura" - conjugarea verbului "a munci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Cat ! Sa fii sanatoasa, fericita alaturi de familia ta frumoasa, copiii sa-ti aduca numai bucurii si fericire ! Mai da pe la noi, spune-ne ce mai face Anna Lia, cand mai veniti in Ro ? Daria a intrat in vacanta? Va pupam

Mari si Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

"Eu muncesc, tu muncesti, el fura" - conjugarea verbului "a munci"

Mergi la inceput