Gravidute prin FIV

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

salutare fetelor,
ADINA bafta la analiza sa vezi ca valoarea s-a dublat asa cum trebuie
Eu ieri nu prea m-am simtit bine aveam burta umflata si balonata desi nu am fost . Ma duceam din jumate in jumate de ora la baie sa fac pisu. Sper sa nu fi facut vreo infectie urinara. Eu ma duc la un doctor din Craiova dar continui si la MNL la Ron El o data pe luna si el trebuie sa imi dea sa fac analize . Saptamina viitoare merg la Buc si cred ca o sa-mi spuna ce sa fac si o sa il intreb si de vitamine. Pina una alta mi s-a urit de utrogestan de numai pot
PUSSI data punctiei 15.04, ET 17.04, DPN 08. 01.2008


mona 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

am uitat sa va intreb daca s-a programat deja cineva sa nasca la Euroclinic, cum este. Trebuie sa te duci din timp si sa te urmareasca numai ei sau poti sa te duci si in luna mai mare. Si la care doctor de pe acolo ca ma vazut ca sunt o gramada. Pe mine la MNL m-a monitorizat in timpul tratamentului Anca Gherasie, care este si la Euroclinic, dar parca nu se omoara asa cu explicatul.


mona 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Oauu, ce ma bucur ca incet-incet toate intram aici!

Pussi, ET: 21 octombrie 2006, DPN : 10 iulie 2007, dar programarea la cezariana e pe 28 iunie 2007- nastere la Euroclinic Buc cu dr Herghelegiu.

Adina, ca sa te simti linistita pana la eco poti repede la 48 de ore beta hcg , dar nu-ti mai face griji cu valoarea, daca ai avut in ziua 12 peste 50 e sigur pozitiv !

Andreea, am luat mobila de la Baby Design-Bucuresti (vezi site-ul lor pe stanga paginii). Dai mail, ceri lista de preturi la ce model iti place si ei iti trimit prin curier mobila acasa, nu e nevoie sa mergi pana la Bucuresti. Si sa stii ca preturile sunt f bune, dupa parerea mea (cele din pal sunt mai ieftine, cele din lemn, normal, mai scumpe, al nostru e din pal).Restul accesoriilor le-am cumparat de la Bricostore sau Praktiker.

Delfi , eu nasc la Euroclinic. Trebuie sa mergi o data la consultatie, la ce dr alegi tu si atunci le spui ca vrei sa nasti acolo, ca sa te treaca dr in agenda. Nu trebuie sa te inregistrezi nicaieri, nu platesti nimic inainte, ci cand vine momentul nasterii , te anunta dr sau asistenta cu cateva zile inainte ce sa faci. Daca incepi sa mergi la eco sau consultatii mai din timp, o sa ai timp sa te invete cei de acolo, plus ca poti vizita maternitatea , sa-ti faci o idee. E super, am vazut-o, merita banii si nu numai pt conditii, aparatura, dar si pt cum decurg toate, cum se poarta personalul...Eu o sa nasc cu dr Herghelegiu si am fost doar 1 data pana acum. Ma mai vede o data inainte sa nasc si atat. Asistenta mi-a luat toate datele, telefonul, am avut consultatie si cu medicul anestezist ( ca nasc prin cezariana) chiar de atunci si acum astept sa ma sune ei cu 3-4 zile inainte de data programata.
M-am lungit ca o placinta, scuze!

Zouzou, multumim! sper sa intri si tu in gasca cat de repede!




Andicu 35+Filip Gabriel
AMR 17 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

[b]delfi[/bsi eu am avut probleme cu constipatia! la mine functioneaza cu fructe: kiwi + pepene! Cu infectia urnara ..sa-ti faci urocultura, nu poti sa stai asa! Sheri a stat cu infectia urinara si nu e prea bine!



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

-ute

Pussi datele mele: ET: 11.04.2007 ; DPN: 31.12.2007

Fetelor sunt iar speriata. Am inceput sa observ din ce in ce mai des scurgeri/secretii usor galbui. Sa fie doar a curatire dupa sangerare sau este altceva? A avut vreuna din voi asta?

Delfi si eu tot cu fructe rezolv . Cat despre mersul la toaleta si eu ma duc destul de des. Eu mi-am facut analizele si au iesit ok iar dr mi-a zis ca daca ar fi infectie m-ar ustura/durea. Sper sa fie doar uterul care apasa pe vezica.

Zouzou multumim mult pentru dedicatii. Super! Te asteptam la noi

O saptamana excelenta tuturor

Dream 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dream te-am trecut pe listuta! Eu am avut scurgeri.. inca mai am. La 11 sapt. mi-au aparut galbui, "cafa in lapte". am fost la dr. mi-a zis sa ma linistesc, am candida si mi-a dat tratament! Inca fac tratament, ca-mi dispar scurgerile si apar dupa 3 zileDaca nu-mi trece asa imi schimba tratamentul.



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Pussi multumesc mult . Eu am avut candida intre cele doua FIV-uri. Am facut-o de la antibioticele pe care le-am luat dupa avortul spontan. Am facut tratament si credeam ca mi-a trecut. O sa merg la dr sa vad ce si cum...

Dream 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Pussi mi-au dat lacrimile cand am citit ce ai scris pe prima pagina,inca nu-mi vine sa cred ca sunt.Am facut ET pe 24.05,iar DPN 12.02.2008.
Va pup pe toate gravidutele,iar tu Zouzounaki ai un loc special pastrat

Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...


http://bd.lilypie.com/Kwpzp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dreameu intre Fiv-uri n-am avut nimic! Si ma miram de la ce am facut candida daca antibiotice nu am luat, nu am facut... straine n-am folosit! Dr. mi-a explicat ca zona are imunitate mai scazuta si o pot face de la alimentatie, utrogestan pus cu maini murdare..nu cred ca-i cazul, dar iti spun; prosop comun cu alte pers. sau zone ale corpului, chilotei din alte materiale decat bumbac.......
madalina



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Pussi stiu asta si e tare nasol. Si eu m-am ferit cat am putut de mult. Am schimbat inclusiv hartia igienica. Cica hartia colorata sau parfumata favorizeaza producerea candidei. Tu ai mancarimi? Eu cand am facut-o ustura si aveam mancarimi mari. Acum insa nu am nimic. Sper sa fie o cale sa scapam noi si de asta. sa fie bebicii ok.

Dream 10+

Mergi la inceput