Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata Lia
Ma simt bine,din cand in cand simt agitatie mare in burtica si am observat ca asa zisele contractii apar cand stau fff mult in picioare sau cand sunt f obosita.
Ma bucur ca esti in ordine si ca beleaua aia de col este cum trebuie.
Pupici

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

liaaaaaaa????

Aylin, 30+
pozici
atat de mari suntem



Daaaaaaaaa! Am inviat din somnul cel de moarte al netului! Am citit dincolo ca sunteti bine. Si m-am uitat la semnatura ta. 30 de saptamani deja! Inca 10 si o sa avem un nou coleg de apartament!
Anca, ! Bine ca-i bine! Pupici si voua! Relaxare multa si odihna ca altfel...

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Eu sunt la fel, deci intelegeti voi,cand asa cand altfel.Lia am citit de mai multe ori mesajul tau, ca sa inteleg mai bine, deci atunci de ce mai luam antispastice daca ele nu opresc travaliul? Ca din experienta mea vad ca nici contractiile nedureroase nu le opresc de tot.Pt. psihicul nostru?In alta ordine de idei ma bucur pt colul tau, cu toate contractiile a reusit sa reziste si rezista in continuare, tot inainte pana la 40 sapt. Acum te intreb tu mai ai contractii, mai faci injectii sau iei pastile? A, si gravibinon ti-a mai dat?Si pe 25 iunie nu plec de la eco pana nu imi spune sigur ce e bebe,dar tu ziceai ca noi contractistele facem fetite deci sunt aproape sigura.Anca atunci lasa serviciul si baga medical, apoi mai vezi tu daca te mai duci la servici.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by myral

Eu sunt la fel, deci intelegeti voi,cand asa cand altfel.
Lia am citit de mai multe ori mesajul tau, ca sa inteleg mai bine, deci atunci de ce mai luam antispastice daca ele nu opresc travaliul? Ca din experienta mea vad ca nici contractiile nedureroase nu le opresc de tot.Pt. psihicul nostru?

Myral27+



Sa vedem... Contractiile astea neregulate pe care le avem noi, chiar daca sunt dureroase, nu inseamna travaliu. Zic si eu asa babeste ca indica o contractilitate crescuta a uterului, risc de nastere prematura, dar nu sunt travaliu. Genul asta de gimnastica poate fi tinut sub control cu antispastice sau tocolitice. Travaliul instalat serios chiar nu mai poate fi oprit, asta insemnand contractii regulate si la intervale tot mai mici de timp, deschiderea colului, efasarea lui, angajarea copilului etc. etc.
Deci, asadar si prin urmare, luam antispastice ca sa nu ajungem in faza de travaliu, ca de acolo nu ne mai scapa nimeni. Nici mama antispasticelor!

Despre mine, numai de bine! (Cine sa ma laude, daca nu tot eu?) Am avut o perioada mai bunicica, asta inseamna ca n-am mai facut decat o injectie pe zi, in rest luam cate o no-spa dimineata si una la amiaza. Gravibinonul a ramas unul pe saptamana si cred ca mergem cu el pana la capat. Vad ca si colul rezista binisor. Oricum, facem stocuri de injectabil pentru perioada 1-15 iulie, cand pleaca gine in vacanta. Chiar n-as vrea nicio surpriza in perioada aceea.

Iti tinem pumnii pentru 25 iunie, sa fie cum vreti voi! Si pe langa asta voinicel/voinicutza, sanatos/oasa si miscaret/eata!


LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Pana va intoarceti voi de la masa, intru repede sa salut pe toata lumea! Nu uitati sa va hidratati fooooarte bine, cica deshidratarea poate provoca nesuferite de contractii!

O dupa-amiaza frumoasa tuturor!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ce fac fetele?
Uite ca si la mine orice minune tine trei zile,asa ca sambata si duminica am avut niste frumoase contractii care au trecut cu no-spa dar si paranoia de rigoare a revenit ,azi binenteles ca am venit la serviciu dar de maine cred ca bag un medical.
Voi sunteti bine?

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Anca, vad ca la noi minunea tine de ceva vreme! Au disparut aproape de tot contractiile dureroase, ieri chiar am iesit din casa vreo jumatate de ora si nu s-a intamplat nimic grav! Cateva contractii acolo, dar neglijabile... Cine stie, poate iese soarele si pe strada mea, macar pe ultima suta de metri!

O saptamana buna tuturor!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lia ma bucur mult de tot,hai ca mai ai putin si vin minunea.Unde nasti?

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Sigur o sa nasc aici, la mine, in Suceava! Am aici un medic foarte bun si fiind prima nastere, nu ma incumet sa fac drumuri pe nicaieri in timpul travaliului. Iar inducerea, cezariana etc. nu-s pe lista noastra de optiuni! Vrem sa fie totul cat de natural se poate! Sper sa se si poata!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Te intrebam ptr ca sunt multe fete care vin de departe sa nasca in Bucuresti,mie mi se pare aiurea dar ...lasa ca o sa nasti natural si totul o sa fie bine.

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput