Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

myral...mie imi spui.....numar zilele ca pe nu stiu ce. si trec f greeeuuu. dar macar incerc sa nu ma mai gandesc la cat mai e sub forma de luni, saptamani...dar la curent cu zilele sunt mereu.

si la noi la odisee s-a tot discutat de cumparaturi, cele mai multe fete au tot ce le trebuie...ba chiar imi aduc aminte ca se discuta de carucioare cand eu aveam cam 15 saptamani....si ma cam demoraliza

eu nu am intrat in joc pana saptamana trecuta cand m-am mai interesat si eu de patuturi. lemn, tarc etc. dar parerile sunt f impartite. iar sambata a venit pe la noi o proaspata mamica care a zis ca a cumparat primele body-uri sotul ei a doua zi dupa ce a nascut. si s-au descurcat f bine fara sa aiba nimic dinainte. eu nu as vrea sa cumpar inainte nu din superstitie, ci pentru ca imi imaginez ca daca se intampla ceva, nu vrei sa ajungi acasa sa gasesti patut, leagan, carucior, hainute samd. ma gandesc cum ar fi fost sa fi cumparat eu data trecuta. dar ma uit pe net din cand in cand, cand sunt mai bine dispusa

in legatura cu zilele bune si zilele proaste, am observat ca la mine nu au nici o regula. unele sunt bune, unele proaste, punct. fara niciun motiv evident.

Aylin, 30+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele
Contractii ceva???
Myral misca de zor,eu am simtit fff devreme miscarile,pe la 15 saptamani.
O zi buna va doresc

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Aylin nici eu nu cumpar nimic doar ma interesez, superstitiile nu au nici o legatura, dar e asa frumos sa le admiri si sa visezi. Niste body-uri totusi voi cumpara sa vedem ce culoare.Anca asa sunt fetitele in general mai precoce si a mea cred ca e fetita (ultima data nu s-a mai vazut nici o putza la eco dar mie trebuie sa-mi spuna sigur ca nu imi place sa schimb culoarea caruciorului).Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Acum cand mai mergi la eco?
Eu am pe 26 morfologia fetala de trimestrul 2,la dr Iosup

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Pe 25 mai merg la eco si mi se pare asa mult pana atunci. Tie Iosup ti-a spus ca e fetita, s-a vazut clar? Sa nu ai vreo surpriza ca i-a crescut ceva. La mine la primele eco era baietel apoi fetita de aia zic ca e fetita ca mai tarziu se vede mai bine.(dar noi nu avem asa dr in Constanta, la morfo ne-a aratat stomac, vezica rinichi creier...... dar nu a vazut sexulMyral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Da el mi-a spus fara sa ezite,oricum acum pe 26 o sa se vada mult mai bine si desi imi doream baiat acum sper sa ramana pasarica ca m-am obisnuit cu ea.
Dureaza mai mult ecografia asta nu?


anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

mie iosup mi-a zis de la 14 saptamani ca e fetita si asa a ramas.

Aylin, 30+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

At si la mine sper sa ramana la fel.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:


Buna dimineata, burticutze de pretutindeni! Ne-am recastigat conexiunea la internet, dupa lupte seculare care inca nu s-au incheiat . Asa-mi trebuie, daca nu m-am putut duce eu la firma care ne furnizeaza noua net sa le pun burta pe masa si sa-i iau la injurat: Bre, eu mi-s gravida aici si nu mai stiu de atatea zile nimic de contractistele mele dragi! Sa fie clar ca pana nu vorbesc cu ele, nu ma ridic sa plec, na!

In rest, numai vesti bune. Am fost ieri la control la gine si se pare ca totul e in ordine cu colul meu, bine sigilat, lung, tare - ca la carte. Doamne ajuta sa ramana asa pana la termen! Am intrebat si de antispastice, daca pot sa le iau fara grija pana la 37-38 de saptamani. Mi-a spus ca da, fara probleme, pentru ca sub nicio forma nu pot ele sa opreasca sau sa incetineasca un travaliu indus sau declansat natural. Mai precis, ca sa citez termenii medicali folositi foarte elegant de gine: "Nici mama antispasticelor n-ar putea face asa pozna!" Desi, fetelor, luam linistite no-spa & comp, ca nu ne va fi decat bine. Iar cand bebe vrea sa se nasca, uterele noastre stiu ce au de facut ca sa-l ajute!

Atat despre noi. Myral, ia arata-mi tu ochisorii, sa vad cum sunt azi - zambitori sau fffff zambitori? Ca mame de copii minunati ce suntem, nici n-avem cum sa nu zambim, nu? Bafta multa la eco, sper ca e 25 iunie acolo, pentru ca daca-l astepti pe 25 mai, o sa ai ceva de asteptat! Sper ca de data asta o sa-ti spun ecografistul exact ce minune mica ai tu acolo in burtica, sa stim cu cine stam de vorba.
Aylin, ce spune barometrul tau? Azi e o zi buna? Uite, Miruna spune "Buna dimineata, Aylin mare si Aylin mica!" (Ia numara tu cate suturi iau eu pana termina ea propozitia asta!)
Anca, cum te simti?

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

liaaaaaaa????

Aylin, 30+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput