Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gill spune:

Lumi.....bafta azi la eco.......sa vii cu vesti bune!!!......cat despre streptococul b stiu ca e o infectie ce poate duce la ruperea membranelor si risc de nastere prematura.......bine ca l-ai descoperit la timp si faci tratament.........din cate stiu mai trebuie repetata analiza la 35 de sapt de sarcina.....


Eni,....si tu iubita ai trecut pe injectabil?..........la mine acest"cokteil "este singurul care isi mai aface efectul la nevoi"dureroase"

......Ginger........cumintica????.......asa......da si tu un model bun...........

Despre Myral.......nimic......dar fetele de la odiseea de sept oct...nu au nr de tel pe mail-ul comun???

......pupici

GILL
30+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 8 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lumi nu este de gluma cu streptococul asta ,poate duce la nastere prematura si la o eventuiala nastere normala poate duce la orbirea bebelusului.

anca 31+

Maria
poze

AMR 9 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

hello
pacatos streptococul asta. eu nu mi-am facut inca cultura din secretie dar cred ca ar trebui sa fac.

GILL nu m-am gandit ca sunt asa dureroase injectiile....dar cum stau si mult in pat ma dor soldurile......
aseara am luat iarasi pastilute pt ca ieri am fost mai bine.....sa speram ca mai tine perioada asta de " bine" ;contractii mai am dar nu sunt dureroase.
Lumi bafta la eco.asteptam vesti.
Ginger cum mai esti? tu ai contractii?

ENI 28+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor eu nu am mai avut contractii de 3 zile

anca 31+

Maria
poze

AMR 9 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

BRAVO ANCA

ENI 28+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Aici sunt...am dormit azi pana la 11.Si ieri cu contractii.Azi de cand m-am trezit nu le-am avut, dar stau la patuc ,nici nu-mi iau haine pe mine ci raman in pijama ca asa nu ma tenteaza sa mai fac cate ceva prin casa.Sotul e plecat in tara pt. 2 zile si a zis ca de mai fac ceva ma...asa ca stau intinsa in patuc si va citesc

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by gill

Despre Myral.......nimic......dar fetele de la odiseea de sept oct...nu au nr de tel pe mail-ul comun???


Offf, nu, nu ne-a lasat nimic. Nici numele real nu-l stim. Vroiam sa o cautam la spital. Chiar nu avem cum sa dam de ea... Cred ca asta nu-i de bine... Sper sa ma insel si sa nu fie nimic de rau... Doamne fereste!!!!


Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumsta spune:


Salutare! Va mutumesc fetele ptr sfaturi....am inceput tratamentul.

GINGER asa sa faci! Sa stai cuminte cuminte! Trebuie sa ai mare grija de piticuti! Tu ce greutate aveai inainte de sarcina? Te intreb ptr ca eu aveam 45....si am avut senzatia ca datorita dimensiunilor mele "exagerate" am simtit tot pana acum(m-a durut burtica de la inceput...junghiuri am cat cuprinde...si acum nenorocitele de contractii nedureroase) si cred ca toate gravidele au contractii dar nu le prea simt. AAAA si pe bebe l-am simtit de la 16 saptamani ca se misca!

A Ginger noi suntem la aceeasi odisee! E bine acolo ca sunt fetele optimiste tare!

Am fost la echo ieri....bb e bine si e baietel.....in schimb placenta mea e jos de tot(dar colul e bine inchis....NU TREBUIE SA FAC CERCLAJ)....si mai e o problemuta: cu arterele uterine "cu NOTCH"...cica poate sa duca la subdezvoltare fetala in trim 3....stie cineva ceva de asta?......trebuie sa caut si eu, dar daca aveti informatii sunt binevenite.

Acum ma bucur ca l-am vazut pe bb si ca e bine, si mi-au mai trecut nabadaile....

Sa aveti o zi frumoasa!

LUMI


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

felicitari LUMI pt BB. e bine cand mergi la eco si vezi ca in ciuda altor probleme BB e bine. despre placenta ti-a mai zis si altceva? mai poate urca pana la sfarsitul sarcinii...de termenul acela la arterele uterine nu am auzit.


ce mai fac burticile?

ENI 28+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Lumi- da, te-am vazut si la mamici de ian.feb.Am avut 53 kg inainte de sarcina si acum am 61 si sunt destul de mica si la inaltime(1,60) ...nu m-am ingrasat pe altundeva ci doar burtika a crescut.Am citit ca la gemeni ajungi si cu 20 kg in plus la sfarsitul sarcinii.Ma gandesc ca si contractiile astea sunt din cauza ca uterul se forteaza mult cu 2 (cica la 6 lui are dimensiunile unui uter de sarcina cu un copil la 9 luni) .Eu i-am simtit ca lumea din sapt. 15,acum sunt foarte activi, mai ales seara.Tu cam cate contractii ai intr-o zi? Eu n-am reusit sa le numar...ca fara sa-mi dau seama iarasi mi-e tare burta...

+21 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput