Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Creem stiu ce spui,dar nu sunt contractii ,pur si simplu bb isi schimba pozitia.

anca 30+

Maria
poze

AMR 10 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Deci stau linistita, deocamdata. Multumesc Anca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Nu, nu mi-au recomandat cerclaj desi eu am cerut parerea...mi-au zis ca sunt in norma si colul era tare si inchis.Am decis sa stau cuminte ca si sotzu' mi-a facut morala

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ginger ai dreptate dar la tine riscul este mai mare ca ai gemeni,dar lasa ca totul o sa fie bine

anca 30+

Maria
poze

AMR 10 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna fetele si scuze ca ma bag si eu in seama pe aici, mai ales ca am o nedumerire in afara subiectului dezbatut de voi... NU ca eu nu as fi avut ptobleme pe parcursul sarcinii, dar iata ca am ajuns in ultima saptamana de sarcina si bebe e super bine, inca in garsoniera lui...
Vroiam sa va intreb daca mai stie cineva vreo veste despre Myral???? Mamicile de septembrie-octombrie 2007 o cautam cu disperare si nu mai stim nimic de ea cam de multisor. Ingrijorarea e justificata, zic eu, la modul ca ea era o tipa foarte activa pe forum, iar acum sa dispara asa... Plus ca avea probleme saracuta, cu parlitele astea de contractii... Ma poate ajuta cineva sa dau de ea? Sau macar sa aflu daca e bine ea si bebelusa ei??? Va rog frumos!!!!
Va multumesc anticipat si va doresc sarcini linistite in continuare si nasteri usoare!!!!



Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

hello
am revenit si eu dupa ce ziua de duminica am stat cu frica in san.....am avut o groaza de contractii.....dureroase......si la 3 min.....au mai cedat,am facut un no-spa si scobutil injectabil.....au mai cedat.....acum suntem mai bine....bebeluta nu mai misca asa mult ca sapt trecuta dar misca si asta e bine....
GILL tu cum mai esti?
Annisia nu mai stim nimic de Myral. oare o fi bine?
anca tu stai cuminte?

ENI 28+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumsta spune:

Salutare!

Sa-mi tineti pumnii ca astazi merg la echo.....sper sa fie totul bine.
La mine s-au mai rarit contractiile...am ramas cam cu 6-7/zi....dar iau in continuare gynipral 6/zi.....si mi-e frica sa reduc doza(o sa astept sa vina dr-ul meu din concediu).

Fetelor fi-ti tari! Eu am observat ca de cate ori ma panichez contractiile se repeta mai des....asa ca trebuie sa luptam putin si cu psihicul( eu vorbesc ca am avut o zi in care "dat cu capul de pereti" e putin spus).

ve pup!


LUMI

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumsta spune:

Era sa uit!

Mi-au facut examenul secretiei de pe col....si mi-a iesit streptococ grup B.......dr-ul mi-a zis ca infectia asta poate sa irite colul si sa dea contractii.....mi-a dat tratament cu augmentin 7 zile.

stie cineva de asta?

LUMI

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Annisia si eu am urmarit odiseea voastra tot sperand sa aflu vesti despre ea,sper sa fie bine ...
Lumi bafta la eco si sa vi cu vesti bune.
Eni stau si eu cumintica la pat si la cateva zile bag un masaj ca ma dor oasele de mor.
Tu cum esti?


anca 31+

Maria
poze

AMR 9 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumsta spune:

Ginger stai linistita ca e cel mai bine! pup!

LUMI

21+

Mergi la inceput