Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gill spune:

LUMSTA......mie mi se pare cam mult gynipral,,,,,,,,,oricum dr stie mai bine..........e bine ca poti sa-l tolerezi!......

.....SI......DA...eu stau la pat de 5 sapt......bine......ma mai misc prin casa......fara a exagera........

vineri seara am tras o sperietura!!!.............burtica era pietroi si nu mai simteam copilul e loc......vre-o 3 ore........si am intrat in panica.......mi-a facut sotul un no spa cu scobutil injectabil.....ca la mine pastilutele........au efect de bomboane...........si dupa njectie........a revenit activ bebelinei....
......dar ce sperietura am tras..........
......cat despre junghiuri..........acelea sunt de la intinderea ligamentelor........

Eni.....e bine sa ai planuri de rezerva......la Medias, la Sibiu,...la Tg Mures.........
......si tu am vazut ca esti f slabutza...ca si mine.......am observat ca mamicile mai slabutze cu fetitze........fac parte din "clubul contractistelor"

Fetelor....voua v-a zis dr ceva de injectiile pt maturarea plamanilor bebelului?????............eu as vrea sa-l intreb......

pupi

GILL30+
.....SI SARITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

GILL imi pare rau de sperietura ta. eu azi am avut toata ziua contractii, mi-e asa de frica.....bebeluta misca......
cu dr nu am vb de injectii....dupa cum spuneam nu l-am prins in toane bune...ar trebui vorbit si despre asta....

ENI 28+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumsta spune:

fetelor astazi am avut o zi ingrozitoare.

m-a durut putin burtica....contractiile alea nedureroase si rare.............dar cel mai rau m-a chinuit stresul.......voi cum faceti fata?

o fi si de la gynipral care dau stare de anxietate....dar e tare rau.


lumi

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

......cu toate avem zile mai bune...zile mai rele.......eu cand simt ca ma lasa puterile imi fac un ceai de tei( tei autentic nu pliculetze).....indulcit cu miere,,......pun o muzica linistitoare........citesc o carte de literatura motivationala......oricum nimic care sa aibe legatura cu sarcina..........uneori reusesc....alteori nu............oricum trebuie sa fim puternice pt bebeii nostrii.........suntem singura lor forta!!!!!

quote:
Originally posted by lumsta

fetelor astazi am avut o zi ingrozitoare.

m-a durut putin burtica....contractiile alea nedureroase si rare.............dar cel mai rau m-a chinuit stresul.......voi cum faceti fata?

o fi si de la gynipral care dau stare de anxietate....dar e tare rau.


lumi

21+



GILL
29+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 9 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Offf, si eu am contractii nedureroase,mi se intareste burtika ca un pietroi, mai ales cand fac cate ceva sau stau in picioare.Cateodata ma trezesc si noaptea ca am burta tare.Nu stiu cat e colul de lung dar cand merg la vizite sau eco imi spun ca e inchis sa stau linistita.Si eu sunt speriata de ele ca de la inceput am avut o sarcina cu probleme,sangerari...dr. mi-a dat sa iau Buscopan supozitoare max. 3/zi sau pastilutze cate 1 la 12 ore.Si am observat ca si atunci cand am vezica plina mi se intareste....

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

..........offf...burtica asta.....dr mi-a spus ca atata timp cat simt miscarile copilului......cu toate ca burtica e tare.....inseamna ca bb nu e afectat........sa nu intram in panica!......liniste multa si repauz......

quote:
Originally posted by Ginger00

Offf, si eu am contractii nedureroase,mi se intareste burtika ca un pietroi, mai ales cand fac cate ceva sau stau in picioare.Cateodata ma trezesc si noaptea ca am burta tare.Nu stiu cat e colul de lung dar cand merg la vizite sau eco imi spun ca e inchis sa stau linistita.Si eu sunt speriata de ele ca de la inceput am avut o sarcina cu probleme,sangerari...dr. mi-a dat sa iau Buscopan supozitoare max. 3/zi sau pastilutze cate 1 la 12 ore.Si am observat ca si atunci cand am vezica plina mi se intareste....

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE



GILL
30+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 8 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Eu stau in pat 80% din zi ...de la inceputul sarcinii...mai mult de atat,nu stiu ce sa fac.Ieri a fost o zi nasoala , mai toata ziua mi-a fost tare, abia am asteptat sa adorm.Azi de dimi sunt Ok ...poate m-am obosit putin ieri(ca am spalat frigiderul???)

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

pai frigider de spalat iti trebuia tie????......bataitza.....bataitza

quote:
Originally posted by Ginger00

Eu stau in pat 80% din zi ...de la inceputul sarcinii...mai mult de atat,nu stiu ce sa fac.Ieri a fost o zi nasoala , mai toata ziua mi-a fost tare, abia am asteptat sa adorm.Azi de dimi sunt Ok ...poate m-am obosit putin ieri(ca am spalat frigiderul???)

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE



GILL
30+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 8 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Ginger00

Eu stau in pat 80% din zi ...de la inceputul sarcinii...mai mult de atat,nu stiu ce sa fac.Ieri a fost o zi nasoala , mai toata ziua mi-a fost tare, abia am asteptat sa adorm.Azi de dimi sunt Ok ...poate m-am obosit putin ieri(ca am spalat frigiderul???)

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE



Da-l incolo de frigider si stai cuminte.
Nu ti-a recomandat serclaj?


anca 30+

Maria
poze

AMR 10 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Intru si eu putin in vorba la subiectul asta...mie mi se intareste burtica dar nu chiar toata, o jumate, sau o parte, de parca se incordeaza bb si acu acu incepe sa dea din picioare(dar nu da). Astea sunt contractiile nedureroase?

Mergi la inceput