Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buncmy spune:

buna.scriu pentru prima data de cand sunt insarcinata.am inceput sa scriu pentru ca am citit tot ce se putea citi.

sa va spun istoia mea
am pierdut o sarcina acum 3 ani (oprit din evolutie) iar acum dupa un an de tratament cu contraceptive altul de pauza si asta de relax si analize am ramas din nou insarcinata.totul bine pana intr-o zi cand am avut niste scurgeri maro.am fost imediat la dr si mi-au facut ecografie.in ecografie era totul bine.am sunat-o pe Dr. mea din Romania sa-i explic stiindu-mi istoria la care ia mi-a prescris progesteron,sa-mi put unul seara iar celalalt dimineata pentru ceva timp.

nu va pot descrie senzatia de frica cand am vazut din nou sange dar m-am linistit cand am auzit bataile inimioarei.
urmatoarea ecografie la sfarsitul lui august daca va fi totul bine

dr. mi-a spus ca am si ovare polichistice si sar putea si de la aia.oricum sper din suflet sa nu reapara pierderile si sa-mi vad micutul crescand sanatos.

nasc in Romania si nu vad ora
sa dea Dumnezeu sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

buncmy, mult noroc cu aceasta sarcina! Sa fiti sanatosi, tu si bebe, si sa duceti la bun sfarsit "odiseea" fara alte hopuri!

Cred ca cel mai bine este sa cauti aici, pe forum, grupul de mamici cu sarcini apropiate ca varsta de a ta. Calculeaz-ti DPN-ul (data posibila a nasterii) aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80458 si apoi posteaza la grupul de mamici care nasc in aceeasi perioada cu tine. Sigur vei gasi sprijin moral la mamicile care se confrunta cu aceleasi emotii ca si tine.

Numai bine tie si bebelushului!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 1 saptamana si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

sunt insarcinata in 24 sapt cu iminenta de avort de la 17 sapt,cu colul scurtat.si contractii................acum nu mai sunt asa multe dureroase ca inainte dar sunt destule cele nedureroase .iau o gramada de medicamente dar mi-e teama pt col.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

nu mai e nimeni pe aici? burtica mea e tot tare......maine mergem la control...

g24hit 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

salutare!
Cum iti mai merge?.....ce a spus dr?...
se pare ca acest capitol a fost de bun augur pt fete...LIA, MYRAL ,AYLIN......le-am urmarit la odisee...si se pare ca....dapa atatea chinuri toate aun reusit cu succes sa duca sarcina la termen...ASA SA NE AJUTE SI PE NOI DUMNEZEU SA AJUNGEN SANATOSI LA TERMEN......

si eu am colul scurt 2,7 si ma confrunt cu contractii dureroase din cand in cand chiar daca de 2 saptamani stau numai la pat....
Ai griga de tine si astept vesti!!

quote:
Originally posted by g24hit

nu mai e nimeni pe aici? burtica mea e tot tare......maine mergem la control...

g24hit 24+



GILL
26+..si sufletzelul mameiSARITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

la control ziceau ca e bine, ca nu s-a mai scurtat colul.contractii dureroase mai sunt dar mai putine 2-4/zi, dar sunt cele nedureroase ,burtica fiind mai mereu tare. continui sa iau pastilutele, repaus la pat. cate o plimbarica prin casa. sper ca la sfarsitul sapt viitoare sa merg iarasi la control. eu stau cu repaus la pat de la 17 sapt dar trebuie sa avem grija de BB. numai de bine sa auzim.

ENI 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

ce mai fac ftele? ce liniste......

ENI 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eni tu mai ai contractii?


anca 27+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

da, mai am . dureroase nu asa multe 2-4 /zi dar si cele nedureroase( sa fie vreo 10) sunt destul de neplacute. si mai iau si tratament( duphaston ,no-spa, scobutil cate 3/zi si diazepam 1/2 seara si1/2 dimineata) si pentru ca mai am si anemie ......fier si acid folic.
tu cum mai esti?
si sa nu uitam cat mai mult repaus la pat.....

ENI 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

se pare ca am ramas pe aici numai eu si contractiile mele.....

ENI 25+

Mergi la inceput