Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrl_dumitriu spune:

Buna,fetelor,Sunt Mirela si am tot urmarit conversatiile voastre si vreau sa va spun ceva despre mine.Ma apropii de sap.35 si stau de o luna jum.la pat pt.ca am burtica mai mereu tare,pe partea dr.,se ridica ca un mot si uneori doare f,tare.Mai mult sapi.trecuta am aflat din analize si controlul ginecol.ca sufar de o boala-Deficit de factor v,care determ.coagul.sangelui,fiind periculos atat pt.mine,cat si pt.bb(care e fetita,o pretentioasa zicem noi).De acum,zilnic,pana la 6 sapt.dupa nastere treb.sa fac injectii-clexane-pe care mi le fac sg,in burtica,insa cu tati langa noi,preg,seringa.Zilnic iau 2 No-spa.Daca stiti ceva despre asta va rog sa-mi scrieti.
Va pup si sper sa aveti cat mai putine contractii,in secial noaptea cand pt, mine e cel mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by mrl_dumitriu

Buna,fetelor,Sunt Mirela si am tot urmarit conversatiile voastre si vreau sa va spun ceva despre mine.Ma apropii de sap.35 si stau de o luna jum.la pat pt.ca am burtica mai mereu tare,pe partea dr.,se ridica ca un mot si uneori doare f,tare.Mai mult sapi.trecuta am aflat din analize si controlul ginecol.ca sufar de o boala-Deficit de factor v,care determ.coagul.sangelui,fiind periculos atat pt.mine,cat si pt.bb(care e fetita,o pretentioasa zicem noi).De acum,zilnic,pana la 6 sapt.dupa nastere treb.sa fac injectii-clexane-pe care mi le fac sg,in burtica,insa cu tati langa noi,preg,seringa.Zilnic iau 2 No-spa.Daca stiti ceva despre asta va rog sa-mi scrieti.
Va pup si sper sa aveti cat mai putine contractii,in secial noaptea cand pt, mine e cel mai rau!



Nu stiu ce sa-ti spun despre acel deficit de factor v de care suferi - imi pare tare rau ca ti se intampla, dar ma bucur ca ai solutii - tratament, injectii etc. Poate ar trebui sa deschizi un topic separat despre problema asta si atunci fetele care au informatii te-ar putea ajuta mai mult decat cu o vorba de incurajare. Multa sanatate tie si bebelushului!


LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 1 saptamana si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lia mai ai putin si vine fata
Ai emotii???

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Lia mai ai putin si vine fata
Ai emotii???

anca 25+
Maria
poze



Anca, nu prea am emotii fiindca fata mea nu se grabeste deloc sa vina. Am fost aseara la control si niciun semn cat de micutz ca ar avea domnita vreo intentie sa-si cunoasca parintii - colul e tare, inchis, contractii nu mai aveam de... nici nu mai stiu de cand. Am tot cobit eu ca ajung la inducere si parca vad ca asta ma asteapta dupa luni intregi de stat in pat si antispastice.

Vestea buna e ca ieri am mers pe jos asa, mai voiniceste si peste noapte m-au luat niste contractii dureroase. Primele dupa muuuult timp! Cred ca repetam aventura, chit ca n-o sa dorm noaptea toata saptamana. Tineti-mi pumnii! A, si nu ma cautati acasa, ca nu-s! Sunt la plimbare!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 1 saptamana si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lia cam cu nasul pe sus aia mica,pana acum dadea sa iasa si acum cand trebuie sa iasa nu mai vrea

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

A revenit subiectul meu preferat.Lia nu pot sa cred ca ai ajuns asa departe, ce putin mai e si o s-o tii pe Miruna in brate.Eu ieri am avut niste contractii dese care nu vroiau sa treaca deloc, am luat toate pastilele si in final gynipral, s-au mai domolit putin ca ma speriasem de tot, deja ma documentam ce sanse sunt pt. bebica la 34 sapt. Azi am revenit la normal vad, adica contractiile mele obisnuite care nu ma scutesc deloc, nu stiu cum o sa mai rezist 2 sapt. mi-e teama de contractiile de ieri sa nu fi deschis de tot colul. Dar sper si eu macar 36 sapt asta ca sa inchei intr-o nota optimista.Myral33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Myral mult a fost putin a mai ramas,sigur reusesti sa duci sarcina la termen

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Anca, le spuneam si fetelor de la odisee ca uneori ma simt super prost cand ma suna lumea sa ma intrebe daca am nascut si eu nimic! Parca-i dezamagesc pe toti nascand la termen, dupa ce atatea luni ne-am temut de o nastere prematura! Dar asta e, capoasa asta mica vrea sa iasa exact de DPN!

Myral, daca am putea face schimb intr-o clipa ti-as lua toate contractiile! Ia fii tu fata buna si mai trimite si la mine cateva, nu tine numai pentru tine! Hai, fruntea sus, ca o scoti tu la capat! Pai tu o sa nasti exact cand trebuie, la cel putin 37 de saptamani. Ce, vrei sa ajungi de poveste ca mine? Asistenta lui gine imi povestea aseara ca ea a stat cu colul deschis de pe la 4 luni cu prima sarcina - cazuse si s-a intamplat beleaua. A nascut si ea la 9 luni fix, de se mira toata lumea. Si culmea, in ultima luna nu mai avea nici ea nimic, nu tu contractii, nu tu dureri, nimic! Asa ca se mai intampla ciudatenii, ce sa-i faci...

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 1 saptamana si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Anca,Lia asa sa fie, cat as vrea si eu sa ii dezamagesc pe noti nascand dupa 37 sapt.Lia deci vrei contractii acum ce ti le-as mai trimite eu macar pe alea dureroase ca cu celelalte ma descurc euMyral33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

quote:
Originally posted by mrl_dumitriu

Buna,fetelor,Sunt Mirela si am tot urmarit conversatiile voastre si vreau sa va spun ceva despre mine.Ma apropii de sap.35 si stau de o luna jum.la pat pt.ca am burtica mai mereu tare,pe partea dr.,se ridica ca un mot si uneori doare f,tare.Mai mult sapi.trecuta am aflat din analize si controlul ginecol.ca sufar de o boala-Deficit de factor v,care determ.coagul.sangelui,fiind periculos atat pt.mine,cat si pt.bb(care e fetita,o pretentioasa zicem noi).De acum,zilnic,pana la 6 sapt.dupa nastere treb.sa fac injectii-clexane-pe care mi le fac sg,in burtica,insa cu tati langa noi,preg,seringa.Zilnic iau 2 No-spa.Daca stiti ceva despre asta va rog sa-mi scrieti.
Va pup si sper sa aveti cat mai putine contractii,in secial noaptea cand pt, mine e cel mai rau!



Vezi ca au fost mai multe subiecte despre sindromul de hipercoagulare a sangelui si despre sindromul antifosfolipidic, trebuie sa faci o cautare pentru ca probabil subiectele sunt pe pagini mai vechi.

In principiu stiu ca odata diagnosticata, problema ta se tine sub control cu clexane sau medicamente asemanatoare. Mult succes !

23s + Sophia

Mergi la inceput