Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

SI EU.AM CITIT AICI DESPRE ACESTE CONTRACTII.......SI M-AM CAM SPERIAT.EU AM O NELAMURIRE,POATE MA AJUTATI:CUM STA TREABA CU COLUL ASTA? SE POATE DILATA ASA DE CAPU LUI?SE VEDE LA ECO DACA E DILATAT SAU DOAR LA CONTROL?DE CATEVA ZILE NUMAI LA ASTA MA GANDESC SI DOCTORUL MEU E PLECAT IN CONCEDIUEU NU AM CONTRACTII(CRED) DAR TOTUSI AM AUZIT DISCUTII SI DESPRE COLUL CARE SE DILATA FARA SA ANUNTE SI ACU MA PREGATESC DE MERS IN CONCEDIU SI TARE MIE FRICA SA NU AM 'SURPRIZE'

15SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

SI MAI AM O INTREBARE.OARE LA 16 SAPTAMANI LA ECO 4D SE POATE VEDEA SEXUL LUI BB?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Anca ma bucur ca sunteti bine, desi asta inseamna ca raman cam singurica pe aici.Lia care mai e starea? Hai ca nu o sa te mai am prea mult timp pe aici, vreo 2 sapt.Iulia de unde iti vin ideile astea? Stai linistita ca nu se dilata el colul asa usor mai ales ca nu ai contractii. Colul se poate micsora sau deschide in urma contractiilor puternice si dese. Dute la un alt dr. la un control ca sa poti pleca linistita in concediu. Colul se poate vedea si la eco si la control depinde de dr. Si da la eco 4d se poate vedea sexul daca sta in pozitia care trebuie bebelul.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Myral, teoretic mai sunt 2 saptamani. Practic, Dumnezeu stie! Oricum, toata lumea e cam tensionata pe langa mine. Fizic suntem bine. Ma rog, stii si tu chestiile alea normale, dureri de bazin, senzatia ca ti se desfac oasele etc. Dar contractii avem cam 2-3 pe zi (cel mult), de unde deduc eu ca domnita vrea musai sa iasa la termen. Imi fac griji cu caldura asta care se anunta, noi nu avem aer conditionat si nici n-o sa putem pune aici unde stam, asa ca va trebui sa improvizam ceva care sa racoreasca un pic atmosfera pentru bebelina.

Anca, ma bucur ca esti bine!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia si tu nu esti tensionata Ce ti-e si cu contractiile astea sa te lase tocmai acum, eu inca mai astept dar degeaba, nici o sansa . Oi avea si eu surpriza asta pe la 37 de sapt?Eu nu stiu ce as face fara aer conditionat, acum sa vedem cu bebelina nu stiu daca e bine cu aerul dar nici fara el nu merge totusi pana la sf. lui august cand sper sa nasc nu va mai fi asa cald.Azi imi vine sotul, eu ma bucur dar cata treaba il asteapta pe el daca ar sti.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

quote:
Originally posted by myral

Anca ma bucur ca sunteti bine, desi asta inseamna ca raman cam singurica pe aici.
Lia care mai e starea? Hai ca nu o sa te mai am prea mult timp pe aici, vreo 2 sapt.
Iulia de unde iti vin ideile astea? Stai linistita ca nu se dilata el colul asa usor mai ales ca nu ai contractii. Colul se poate micsora sau deschide in urma contractiilor puternice si dese. Dute la un alt dr. la un control ca sa poti pleca linistita in concediu. Colul se poate vedea si la eco si la control depinde de dr. Si da la eco 4d se poate vedea sexul daca sta in pozitia care trebuie bebelul.

Myral32+




myral,mersi de raspuns,m-am mai linistit intr-un fel.maine am programare la alt medic si o sa intreb si acolo.dar sa-ti explic in mare de ce sunt eu asa speriata.eu am nascut anul asta in ianuarie.mi s-a rupt apa iar dupa 30 min am ajuns la spital si aveam deja dilatatie de 10 ,iar cu o sapt. inainte aveam dilatatia de 4 cm fara sa fi avut vreu fel de contractii.din cauza asta ma gandesc la faptul ca colul mi s-ar putea dilata fara sa-mi dau seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Azi am fost la control si nu am vesti prea bune colul s-a scurtat la 2,8 dar problema e ca s-a intredeschis, Lia eu nu am norocul tau, doctora a zis ca spera sa mai reziste cateva saptamani, asta sper si eu ca nu stiu ce as mai putea face, stau in pat si iau tratament, injectii de maturare a plamanilor nu a vrut sa-mi dea, a zis ca in ultima instanta, atunci cand sa-si mai faca efectul?A, si ca sa fie totul complet sotul a venit acasa dar nu se simte bine ,are febra si asa ma bazam pe el.Acum stam amandoi in pat, deprimati. si aveti grija de voi.Iulia acum ma sperii tu pe mine cum sa ajungi asa la dilatatie 10 si fara contractii. Sincer nu am mai auzit. Numai bine iti doresc!Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Myral, are grija Dumnezeu de noi toti! Incearca sa nu-ti pierzi optimismul, uite ce departe ai ajuns. Deja perioada foarte critica a trecut, de acum fiecare saptamana e un castig pentru bebele tau. Eu va tin pumnii, sa fiti puternici si ca iesiti cu bine la liman.

Multa sanatate tie si sotului tau!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Myral iubita mea eu am o prietena care din saptamana 20 a a vut colul de 2,5 si cu tratament si odihna a dus srcina pana la termen,iar acum are un baiat frumos foc.Eu zic sa stai linisytita ca totul o sa fie bine.Sanatate la amnadoi.

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia, Anca, azi ceva mai optimisti nu avem incotro, mai ales ca am ajuns pana aici, ieri ne deprimase si doctora asta, ne-a vorbit cam descurajant si totusi a zis sa continui cu pastile nu mi-a dat injectii. Eu as mai face ca parca a fost mai bine cu ele dar pt asta trebuie sa ies din casa o data pe zi asa ca ma mai gandesc cum o fi mai bine.Lia ai ajuns la 38 saptAnca asa am citit si noi diverse cazuri, asa ca e cum o vrea Dumnezeu, sa avem incredere in El ca va fi bine.Problema mea e ca acum ar trebui sa mai apelam pe la parinti (ultimul lucru care il doream), macar pana isi revine si sotul de tot, apoi sper sa il conving ca se pricepe si la gatit.Myral32+

Mergi la inceput