Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Uite-ma-s cu semnatura schimbata! Bucurie mare dar si stres mare... Ce-mi faceam eu griji pana acum, dar ce incepe! Myral, tu ai deja experienta unui copil (am tinut bine minte? mai ai un copil, nu?) dar eu... libera ca pasarea cerului pana acum! Plus ca nici n-am prea avut bebei prin preajma, sa "exersez". Dar incet, incet ma dumiresc eu cum stau lucrurile cu bebelashii, si pana ma dumiresc eu ei cresc si apoi... hmmm... de unde-am plecat si unde-am ajuns! Sa dea Dumnezeu sa fie Domnita sanatoasa, ca restul le invatam pe parcurs.

Cat despre Gravibinon, bucura-te ca n-a durut! Poate ca ai facut pe soldul mai putin sensibil (asistentele in spital mi-au zis ca avem cu totii un sold mai sensibil si unul mai "nesimtit"), poate a avut mana buna cine ti-a facut injectia... Ai mai scapat de una! Eu ma simteam foarte aiurea la ultimele 2 injectii. Nu de durere era vorba ci de faptul ca la un moment dat incepeam sa simt un iz foarte ciudat, inecacios, in gat. Asta se intampla chiar in timpul injectiei. Inca nu m-am lamurit ce era...

Tu cum te simti, Myral? S-au mai rarit contractiile? Au reinceput?

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

DA, mai am o fetita dar e maaaaaare, are 9 ani si daca ma crezi am uitat asa muuuuulte, dar imi revin mie pe parcurs. Dar stai linistita instinctul de mama actioneaza asa bine si suntem asa multe aici pe forum sigur o sa gasim si impartasi o multime de sfaturi.Deci sunt paranoia cu injectia desi soldurile mele reactionau la fel.Contractiile au reinceput, da, acum ce sa fac, mergem inainte, inca cateva saptamani macar.O sa mai incerc injectiile, dar asta cand vine sotul.Of, sa ma vad si eu la 37 sapt ca tine, imi ajunge.Myral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Am recuperat subiectul! Nu de alta, Myral, dar chiar am de raportat din urma (de joi seara de fapt) niste contractii frumushele, dureroase, regulate, la 10 minute una de cealalta, de-am crezut ca nasc vineri 13! N-a fost sa fie si vad ca s-au linistit acum de tot... Tu cum te mai simti? S-a intors sotul?

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Sotul nu s-a intors, marti vine, contractiile tot acolo, abia astept sa ajung la dr., miercuri sa vad ce mai face colul meu, ca bebica e bine la cat se misca.Nu am si eu norocul tau sa scap de contractii, mai ai putin si ajungi la 38 sapt. Si poti lasa bebica sa vina, sper ca ai terminat bagajul.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Myral, bagajelul e aproape gata, dar a trebuit sa ne speriem bine de tot joi seara ca nasc, si numai dupa aceea ne-am mobilizat. Dar chiar si asa, tot mai gasesc cate ceva de pus la indemana, pentru ca nu iau cu mine decat strictul necesar pentru primele 2 zile. ce mai am nevoie pe parcurs imi aduce sotul, ca altfel se aduna o valiza intreaga de lucruri si lucrusoare!

Cat despre contractii, nu se naste chiar asa usor... Dupa circul de joi noapte am colul inchis si tare! Sunt curioasa pe unde va iesi Miruna mea, daca am asa un col incapatanat!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia chiar ai un col rezistent, dar stai linistita ca probabil astea nu au fost contractii eficiente, din cele adevarate si daca au trecut repede cand sa se dilate colul? Poate ar trebui sa te apuci si de niste plimbarici sa mai ajuti putin colul.Of si eu stau stresata la fiecare contractie sa nu se deschida colul.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

De miercuri vine gine din concediu si apoi cred ca ne apucam de ceva plimbarici mai serioase. Oricum n-am stat eu foarte cuminte nici pana acum, dar se pare ca Miruna si-a pus in cap sa vina exact la termen. Isteata fata am, stie ce-i mai bine pentru ea.

Tu mai iei magneziu? Cat pe zi?

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pup fetele
Ptr ce luati magneziu?

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Anca, ce mai faci tu si bebica?Magneziu tot pt. contractii binenteles.Eu luam la inceput aspacardin(magneziu+potasiu), dar la analize imi iesise putin crescut mg si am renuntat. Acum iau din nou, ca multe fete de la odiseea mea iau si acum iau din nou si eu, cate o pastila pe zi de la walmark(ca din astea aveam in casa), dar am inteles ca e mai bun magne b6 sau additiva mg, imi astept sotul sa-mi cumpere.Lia asa sa vina Miruna cea isteata la termen cat mai grasuna.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Noi suntem bine si nu am mai avut contractii de mult.
Bebelina este bine si devine din ce in ce mai activa.Trebuie sa mergem sa mai facem o secretie si pe urma sa repetam nu stiu ce analize.
Pupicei si fara contractii va rog

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput