Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

'Neata! Am dormit boiereshte azi, pana la ore ceva mai maricele. In plus, observ ca domnita Miruna s-a intors cu piciorushele ei dolofane spre stanga mea, ceea e inseamna ca nu se va mai sprijini golaneshte de ficatul meu amarat! Viata, ce mai!

Myral, gravibinon nu mai fac de 2-3 saptamani si ma simt foarte bine fara el. Cum ultima reteta a fost cumparata cu mai mult timp in urma, chiar nu stiam ca sunt probleme sa-l gasesti. Daca nu reusesti sa faci rost de medicament, spune-mi si intreb si eu pe aici, poate la vreo farmacie mai mica, de cartier, raman ascunse cateva fiole. Noua asa ni se intampla de obicei. Mergeam cu reteta compensata la farmaciile mari care ba nu-l mai aveau, ba nu mai aveau fonduri pentru compensate si dupa multa umblatura il gaseam la farmacia din coltul blocului.

No-spa mai iau cat e plecata gine din oras mai mult asa, pentru confortul meu psihic. Oricum, cele doua contractii dureroase pe care le-a avut ieri (uraaaa!) m-au anuntat ca uterul meu inca mai stie ce are de facut. Deci nu ma agit cu injectii si alte masuri drastice, ca oricum suntem aproape de marele final.

Anca, si eu vreau sa mai aud doar chestia asta de la doctor: nastere naturala si zau ca fac chef!! Oricum, daca erau ceva indicatii de cezariana cred ca ma prevenea ea, dar asa...

O zi buna, fetelor! Descretiti fruntile ca asta e cel mai bune medicament pentru contractii! Relazarea!

LIA si domnita Miruna Demetra
Mai avem 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lia ma bbucur ca esti mai bine.S-a intors bebita cu capul in jos?
Cand mai mergi la dr?


anca 22+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Lia ma bbucur ca esti mai bine.S-a intors bebita cu capul in jos?
Cand mai mergi la dr?
anca 22+
Maria
poze



Bebitza asta nazdravana a facut culbuta exact la 28 de saptamani, am simtit-o muncind sa se intoarca vreo 2 zile, si asa a ramas de atunci. Control trebuie sa mai fac pe 10 cu cineva care tine locul dr. mele, si apoi pe 18 cand se intoarce gine acasa de prin tarile calde!

LIA si domnita Miruna Demetra
Mai avem 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Fetele mai am 2 fiole de Gravibinon ca eu am facut mai rar cam la 10 zile de asta mi-au ramas, dar am inteles dupa cum zicea Anca ca nu se mai fabrica nu ca nu se gaseste compensat si ma intrebam daca nu o fi vreo problema cu el, ca asa nu l-as mai face.Contractiile la mine sunt binenteles dar parca nu mai intrec masura asa ca inainte de injectii. Sper sa nu ma auda ca ma laud.Eu ma gandesc putin si la nasterea prin cezariana (desi dr. mea nici nu a vrut sa auda, ca am mai nascut o data normal), am de dinainte de sarcina niste palpitatii ciudate si cateodata o presiune in piept. Fusesem si la cardiolog dar la o prima consultatie nu parea ceva nasol, doar pulsul era marit si trebuiau multe investigatii si cum ma simteam mai bine am renuntat .Acum fiind a doua nastere sper sa nu ma solicite f mult fizic, desi dupa 9 ani.Myral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Myral eu mai am acasa niste fiole si daca vrei ne intalnim sa ti le dau,eu de duminica pana marti sunt la Costinesti.

anca 22+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Anca multumesc dar eu ma gandeam daca sa le mai fac si pe astea pe care le mai am. Daca s-a descoperit acum ceva si nu sunt asa bune in sarcina?Sper sa se faca mai frumos pana duminica ca acum cam sunt nori dar nu asta e problema ci faptul ca bate un vant de te spulbera, am inteles ca nu prea poti sta pe plaja. Dar nu cred sa mai tina mult.Vacanta placuta si ai grija sa nu stai cu burtica la soare.Myral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata tuturor! Myral, cum te simti? S-a rezolvat problema gravibinonului?

LIA si domnita Miruna Demetra
Mai avem 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia mai am 2 fiole si cred ca imi ajung, deci pe ultima o fac la aproape 34 sapt. ar trebui sa nu mai imi dea dr. nu ? Eu sunt mai optimista nu stiu de ce adica imi cam plac bomboanele cu alcool si cred ca de la ele ca nu ma incurc cu una doua, in rest o zi mai buna, una mai proasta, dar mergem inainte. Tu cred ca faci 37 sapt zilele asteaMyral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Myral, chiar maine schimbam saptamana. Mai c-as trage si eu o dushca de ceva alcoolic - acuma nu stiu exact de ce: ca sa sarbatoresc sau ca sa-mi fac curaj?... (Ai grija cu bomboanele alea, ca o sa sughita bebitza de-o sa te rupa!)

LIA si domnita Miruna Demetra
Mai avem 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia vreau sa te vad cu saptamana schimbata. De acum nu mai ai de ce sa-ti faci griji, de fapt vin ele altele, nasterea, apoi bebica.Si ma intrebam eu daca nu cumva sughite cam des bebica mea deci e si asta o cauza.Eu am facut gravibinonul si de data asta nu am simtit nimic, e posibil? De obicei ma durea putin dar ma durea mai ales dupa cateva ore, acum nimic, oare nu mi-a facut-o, ca de data asta nu am simtit decat intepatura acului si apoi a terminat f repede nu ca de obicei ca e uleioasa si intra mai greu. Cred ca am innebunit de cand am aflat ca nu se mai importa.Myral31+

Mergi la inceput