Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lia tu vrei cafteala?
Auzi domne sa se vaite ca nu are contractii!!!!!!
In cazul in care nu stiai asta este de bineeeeeeeee.......ma inebunesti tu pe mine.
Noi suntem bine,am fost la dr si a zis ca totul este ok si de ceva vreme nu avem niciun fel de contractie....adica e de bine
Myral vezi ca ti-am trimis pe mail poza de la eco.
Va pup si o zi buna.

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Lia tu vrei cafteala?
anca 21+
Maria
poze



Eu vreau, da' juriul ce zice - merit?
Ma bucur ca tu si Maria sunteti bine! De-am tine-o tot asa, pana in saptamana 40!

LIA si domnita Miruna Demetra
Mai avem 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Sigur o tinem asa pana la 40 de saptamani,nu de alta dar nu avem incotro

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia si eu tot cam de la 18 sapt cu contractiile dar nedureroase(la inceput), cred ca totusi aveam mai de mult dar nu prea le simteam. Deci astept si eu sa treaca contractiileca am aproape 31 sapt. Acum experimentez niste intepaturi pe la ovare si ma consolez ca creste bebica si apasa pe acolo ca am sarcina jooooos, refuz sa ma gandesc la altele, mai ales ca intepaturile nu coincid cu contractiile (deci cred ca nu sunt contractii dureroase).Si sa stii ca eu mai intru sa va citesc la mamici de iulie august ca sigur nu apuc eu inceputul lui sepembrie.Anca ti-am vazut pozele la semnatura ca pe mail nu am intrat, am vazut si evolutia burticii, iar fetita ta e o scumpa se cunoaste ca e fetitadupa fata nu mai trebuia sa va arate si.Myral30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Feteleeee, pana la ce saptamana de sarcina se poate lua gynipral? Am auzit ca se intareste colul daca iei pan tarziu si n-as vrea sa ingreuneze travaliul...Help! Pupici

http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Eu am lipsit ieri din cauza de deprimare (plecat sot), am terminat si injectiile, am facut 7, acum revin la pastilute sa vedem cum merge treaba. Scuza voastra care e ca nu ati mai scris nimic. A, lipsa contractiilor, ceea ce imi doresc si mie.Violeta nu stiu, dar tu le iei pt contractii?(scuze nu mai stiu). Eu am incercat sa iau gynipral, dar doza f mica din cauza reactiilor adverse,dar nu prea au avut efect asa ca am renuntat. Cel mai bine intrebi doctorul, oricum esti f aproape, de la 36 sapt sigur nu ar trebui sa mai iei(zic si eu).Myral30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu am o scuza buna rau,nici urma de contractii de ceva vreme....
Tu cum stai?


anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Salut fetele! Halal burtoase! Nu tu contractii, nu tu junghiuri si dureri! Doamne-ajuta s-o tinem tot asa pana la termen!

quote:
Originally posted by violetan

Feteleeee, pana la ce saptamana de sarcina se poate lua gynipral? Am auzit ca se intareste colul daca iei pan tarziu si n-as vrea sa ingreuneze travaliul...Help! Pupici
http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png
violeta, 34+


Violeta, eu una n-am luat Gynipral, deci nu pot sa te ajut cu informatii. Poate gasesti aici ceva interesant: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65567&SearchTerms=gynipral
Oricum, medicul te poate lamuri cel mai bine!

LIA si domnita Miruna Demetra
Mai avem 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Bravo, fetele! Sper sa nu raman singura disperata pe aici(desi nu doresc la nimeni contractiile si stresul pe care il presupun). Aylin si tu esti bine?Myral30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by myral

Bravo, fetele! Sper sa nu raman singura disperata pe aici(desi nu doresc la nimeni contractiile si stresul pe care il presupun). Aylin si tu esti bine?
Myral30+



Myral, se cunosc ceva imbunatatirio dupa injectiile acelea? Chiar sunt curioasa...

LIA si domnita Miruna Demetra
Mai avem 4 saptamani!

Mergi la inceput