Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Myral daca vrei iti trimi pe mail,da-mi adresa

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

BUna fetelor! LIA mai esti pe aici?


iunie 2006
GUGU 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Am vazut-o pe Lia ca nu sta cuminte si am uitat sa va zic, am luat rezultatele la analize toate bune doar magneziu si calciu putin scazute. Cu magneziu nu-i problema dar calciu cica da contractii ce fac eu??? Sa bag la greu lapte si iaurt dar nu stiu daca e de ajuns.Si voi stiti cum se face analiza de secretie, te chinuie cumva, asa mai adanc ca eu nici controlul nu l-am suportat. Ginecoloaga mea nu a zis nimic de analiza asta ar putea fi ceva vreo candidoza asa fara simptome? Ca am vazut ca mai toate au facut si analiza asta.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Anca nu am folosit mailul cred ca nici nu stiu adresa exacta, sa-mi fie rusinica, o sa imi intreb sotul, care sigur o sa rada de mine.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Myral si eu am facut secretia si este mai mult un disconfort decat o durere.Cand afli mail-ul imi spui

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ce mai faceti fetelor azi?Lia ai terminat treaba?Sper ca stai cumintica in pat.Aylin tu ce mai zici?Anca am aflat mailul meu v.mira@yahoo.com.Eu inca astept efectul miraculos al injectiilor care intarzie sa apara, dar azi o fac abia pe a treia.Si ma bucuram ca nu dor deloc, dar dor abia dupa cateva ore .Myral30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by myral

Lia aseara am comis-o, adica am facut injectia ca ma saturasem de atatea contractii, dar nu am observat vreo schimbare in bine sper doar pt ca e prima si sa nu ai dreptate cu iesitul afara ca a fost asa bine era racoareeeeee, dar mersul cu masina.
Ce-mi vad ochii? Te-ai apucat de curatenie????? Cand mai ai asa putin? Stai cuminte acolo, tu imi recomandai sa nu ies si tu ce faci stergi praful?Bataita
Anca deci nu iti vedem printesa
Myral29+



Myral, felicitari pentru prima intepatura! chiar n-ai cum sa vezi asa de repede diferenta, dar daca perseverezi... Stii cum e cu orice tratament, trebuie facut macar 3 zile, nu? (Zic si eu din auzite, ca nici aspirina nu luam inainte de bebe Miruna!)

Gugu, sunt pe aici! De fapt pe ici, colo, ca nu mai stau toata ziua in pat, ca inainte. Mai ud o floricica, mai scutur praful dintr-o carte, si uite asa trece ziua. Contractiile de ieri (sau cand au fost?!) au trecut cu odihna iar daca vreti dovada mai mare ca ma simt mai bine, azi la amiaza am uitat sa iau pastila de no-spa!! Nu sfatuiesc pe nimeni sa faca la fel ca mine, dar asta imi dovedeste ca binele asta e real, nu-i vreo toana de-ale mele.
Gugu, tu cum te simti? Cum iti umpli ziua?

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

LIA acum pot sa ma laud ca ma simt foarte bine, cum de mult nu m-am mai simtit.
Vroiam sa-ti spun ca dr mea de familie m-a trimis ls dr Coca, o persoana deosebita care mi-a lasat o impresie foarte buna. Mi-a schimbatschema de tratament si din ziua imediat urmatoare nu mai sangerez deloc, nu ma doare nimic si nici nu mai am contractii, Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Inca nu am curaj sa ma ridic din pat dar sunt foarte fericita ca totul e bine.

iunie 2006
GUGU 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Gugu, ma bucur tare mult ca s-au linistit lucrurile! Mai ai un pic de rabdare sa vezi daca se stabilizeaza starea de bine si dupa aceea... unda verde!

Cat despre dr. Coca, ma bucur mult ca ai reusit sa ajungi la ea. De maine e in concediu, ai prins-o pe ultima suta de metri. Si eu am mare incredere in ea, e un medic si un om deosebit. Plus ca si cabinetul mi se pare foarte ok din punctul de vedere al igienei, confortului, intimitatii etc.

Am uitat sa intreb: ce iei pentru contractii?

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor ma amestec si eu sa va spun ce mi s-a intamplat aseara;
ieri toata ziua am tot hoinarit am facut o gramada de treaba prin casa asta ca sa nu ma mai simt vinovata ca mi se pun kg in+,deja am pus 8 kgdar primele 3 luni a tb sa stau la pat...
si dupa toata oboseala asta... deobicei cand ma oboseam ma dureau picioarele si atat ..eu ma asezam cu ele sus pe 2 perne si totul era ok;...dar aseara a inceput sa ma sageteze de la buric in jos dar pe inauntru nustiu daca ma fac inteleasa;
poate fi uterul sau bb m-a atentionat ca tb sa o iau mai usor? au fost contractii?cand m-am asezat in pat s-a oprit sagetarea a durat f. putin dar nu-mi explic ce a fost...
azi ma simt ok si deja am facut o mica plimbarica si o gramada de treaba de dim de la 6 si nu am nimic dar ma mai asez in pat si ma odihnesc pt. orice eventualitate...
eu inca nustiu ce-s alea contractii dar parca tot de la voi am auzit caci daca le ai, iti dai seama.. ce va spun eu seamana cu contractii...? va rog sa-mi raspundeti...

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput