Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia sotul meu e exclus sa faca injectii, el nu suporta spitalul, dentistul etc., cand i se ia sange(si asta s-a intamplat f rar) isi pierde cunostinta, Cand ma duce la analize el iese repede afara nu pe hol chiar afara deci ai inteles.Si mi se pare asa ciudat sa chem pe cineva strain acasa sa-mi faca injectii, prefer sa ies eu o data pe zi. Si cu injectiile de maturare ai dreptate, daca le fac si apoi nasc mai tarziu,( ca sa nu zic la termen ca pare asa departe)or face rau la bebe cine stie.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Myral, nu stiu daca injectiile acelea ii fac rau copilului, dar tu esti oricum foarte aproape de cele 32 de saptamani esentiale si daca medicul tau nu-ti da unda verde... eu as sta cuminte! Cat despre a chema pe cineva acasa, e mai putin jenant decat iti imaginezi. Pana nu ai nevoie, nu te gandesti la asta, dar crede-ma, foarte multe asistente fac vizite dintr-astea la domiciliu pentru un ban in plus. Iar iesitul din casa, chiar cu masina, te va solicita oricum mai mult decat vrei - imbracatul, dezbracatul, urca si coboara scarile, toata agitatia aceea chiar daca nu pare (si pentru un om activ nici nu este) efort serios, poate sa-ti agite serios burtica. Si atunci injectia aia e degeaba. Mie cel putin asa mi se intampla in zilele cand ieseam pentru analize sau vizite la medic. Oricata economie de energie as fi facut, mereu ma resimteam seara cu un bonus de contractii de toata frumusetea.

In fine... O sa faci cum e mai bine pentru voi!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetelor
Va multumim ptr felicitari si imi pare rau dar nu mai pot pune poze pe yahoo photos ca se desfinteaza.
Cum va simtiti azi?


anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

'Neata, Anca!
Cred ca mie mi s-a urat cu binele. M-am apucat sa-mi fac ordine in biblioteca, sa scot toate cartile si sa le scutur de praf, sa curat rafturile, etc. Cred ca Mirunei nu-i prea surade ideea , asa ca m-am pototlit dupa 2 rafturi. Cele mai mici, ca tot veni vorba...

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lia stai mai mama cuminte ca dam de belea
Acum praful ala te deranja????????

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Lia stai mai mama cuminte ca dam de belea
Acum praful ala te deranja????????

anca 21+

Maria
poze



Da, dom'le! Ma simt si eu mai bine si in loc sa ies la plimbare, sau sa ma vad cu prietenii, ce ma apuca??? Dorul de facut curat! Adevarul e ca biblioteca asta e ca un soi de fetish pentru mine, mi-era dor sa ma ocup de ea de aproape, nu numai prin "mesager". (Pasiunea sotului meu pentru sters praful se rezuma la o chestie asa, formala.) Si ma gandeam la cat praf aduna cartile alea, cati acarieni, si daca eu nasc si Mirunei nu-i plac?! Praful si acarienii, vreau sa spun. Si cum nu era nimeni acasa sa ma cuminteasca, am facut boacana.

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lasa draga ca nu sta aia mica sa iti caute tie praful din biblioteca,o sa aibe ea alte treburi
Acum sper ca te-ai calmat?
De ce nu iesi tu putin pe afara ca nu mai este nici f cald si sigur o sa iti faca bine.

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Bine zici tu, Anca, n-o sa aiba Miruna grija prafului meu, dar uite asa isi face omul de lucru cand nu trebuie. De-acu sa vreau nu pot sa mai ies din casa, ca trebuie sa pazesc patul! Mi-am facut rost de niste contractii dureroase , asa ca am luat repede o no-spa si la orizontala! Pana sambata, cand imi vine barbatul acasa, trebuie sa ma abtin de la accidente de astea.

In fine... Tu cum esti? Tot la serviciu?


LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai ma ca de asta imi era mie teama ca revin pacatoasele astea de contractii.
Eu sunt bine si normal la serviciu ca am ditamai predarea si am un chefffff.......
Scarlat_anca@yahoo.com adresa mea si daca vrei vb pe mess ca sa nu fim pe langa subiect.

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Lia aseara am comis-o, adica am facut injectia ca ma saturasem de atatea contractii, dar nu am observat vreo schimbare in bine sper doar pt ca e prima si sa nu ai dreptate cu iesitul afara ca a fost asa bine era racoareeeeee, dar mersul cu masina. Ce-mi vad ochii? Te-ai apucat de curatenie????? Cand mai ai asa putin? Stai cuminte acolo, tu imi recomandai sa nu ies si tu ce faci stergi praful?BataitaAnca deci nu iti vedem printesaMyral29+

Mergi la inceput