Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (51)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

deci sa va povestesc....ca m-am topit toataaaa!
la 6 a iesit florin cu dani, eu am avut treaba in casa. la 8 am coborat sa ma duc la alimentara, dar mai intai am trecut pe la baieti. cand m-a vazut dani... bucurie maxima, a inceput sa rada in hohote, ne-am jucat cateva minute si apoi l-am pupat si i-am spus ca mami pleaca la limentara, dar vine repede inapoi. s-a uitat asa mirat la mine...... l-am mai pupat o data si am plecat.... bai fetelor..... a inceput sa planga!TARE! m-am topit instant, l-am luat in brate, s-a linistit fff repede, ne-am mai jucat un pic, apoi i l-am dat lui tati si eu am plecat. se uita asa trist dupa mine, dar nu a mai plans! deci ma iubeste si pe mine.... macar un pic!

dianocica ce lista mami.... ia TOT! dar sa nu uiti...... batista bebelusului/pompita de nas, termometru de baie, forfecuta de unghii,. in rest .... sa le iei sistematic... pt baitza, pt papitza, hainutze. la slatina.... hmmmm.... sotul e oltean! al meu! tu esti din slatina?

lavinia blenderul meu are gradatii, eu ii fac 400 gr de piure (atat imi iese), impart jumi-juma (pt 2 zile... impart ochiometric,e drept). azi a papat portia de azi si cam 1/2 din portia de maine. si uite asa mi-au iesit cca 300gr. dar ? totusi nu e cam mult??? sau sa nu ma stresez ca atata papa el??

raluca totul bine??? intra sa ne dai vesti despre adinuta!

noi nu mai mancam azi??? hai.... cine sare cu meniul zilei???

pupici!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am intrat sa va spun ca si eu sunt praf. Am dureri musculare si mai ales de spate si de burta. Sper sa-mi revin pana maine ca altfel nu stiu ce ma fac. Acum seara am avut noroc cu sotu, dar maine pana la 18-19

Danutz am vazut pozele de la vama Veche.Unde ati stat? Nu stie nimeni ceva vila numai buna de inchiriat la Vama Veche sau 2 mai cu conditii decente si obligatoriu cu curte.? Pe net oferta mi se pare redusa.

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Salutare fetelor dragutelor si multumesc mult pentru sprijin si cuvinte si flori si pupici. Catinel, catinel revin eu la sentimente mai bune, desi nu pot sa ignor calculatorul, nu pot sa ignor DC-ul si subiectul trist de la generale. Chestiunea e ca eu am vazut multa moarte si multa suferinta la viata mea (da' multa, nu asa...) insa acum e ceva ce ma atinge inexplicabil. Cu mamica respectiva am facut schimb de mesaje, m-a ajutat cu info cand am avut nevoie... simt ca tragedia asta e mai aproape de mine decat altele.
Azi am fost si noi in rand cu lumea... lumea bolnava, nu aia cu vesti bune de la inceputul zilei:)... Cristi a maraito-plans azi noapte, deja ma gandeam la voi cu noptile nedormite, iar dimineata am realizat ca e cam fierbintel, avea febra asa ca am ajuns la medic. E ceva viral, nu se vede nici urma de boala, el papa bine, asa ca mergem inainte cu Paracetamol si vedem ce se mai intampla. Pana una-alta a tras un somn de vreo 2,5 ore la pranz, acum sper ca il mai ajuta si somnul asta sa fie in dispozitie mai buna.

Ma duc sa il hranesc si va pup.

roxanica, sa fii fericita si iubita de baietii tai (si de ai altora...)! La multi ani si sanatate!

dianocica, distractie placuta in deplasari!





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:



Numa ce am sosit de la pediatru si are febra:38.3.
In rest nimic..se joaca,papa,rade.
Nas nu curge,nu tuseste,daca avea ceva la plamani arfi auzit pediatra,ca l-a ascultat.

Ce-o fi dle?Sa fie dintii?

Dam ceai,san, piele goala si PAnadol.

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

claire din ce oras esti? sunt f curioasa de ce ati inceput diversificarea asa repede. se recomanda la 4 luni pt cei hraniti cu formula si la 6 la cei alaptati. sper ca nu ati avut vreo problmea
danutz cat de tare e dintisorul... eu zic ca a meritat efortul.... da' mi se pare mie sau il vad si pe al doilea?
laura hai fata ca meriti doua...jap jap. auzi, cica te iubeste si pe tine...jap jap jap.da, baista o uitasem...
aelita doamne ce dulce e sofia. parca e din povesti in primele poze...iar aia cu floricele...e criminala. este FOARTE frumoasa fetitza ta, sa ti traiasca. sunt primele poze de la un botez care chiar m au impresionat. arata ca un ingeras. dna e mama ta?
mai erau da' mi e somn rau. donia cristinel, mihaitza, si toti 3 pui de somleac multa multa sanatate. sper sa intru si dimineata sa va pup. o noapte cat mai lunga si linistita

diana si david 03.12.06


"El m-a facut oligofren,eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat." Jiji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

aelita, nu m-am dus la culcare pana n-am vizionat pozele de la botezul sofiei
sunteti o familie superba, primele poze sunt de pus in rama! sunteti foarte frumosi!

sanatate bebeilor bolnaviori si mamicilor bolnavioare (somleac si cu mine - a dat o viroza peste noi, iar...)

Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Azi am avut multa treaba am schimbat unitatea de la Pc si a trebuit sa mut de pe una pe alta

Imi pare rau pt fulguletii bolnaviori le doresc insanatosire grabnica

Am vrut sa vad si eu pozele Sofiei dar nu am parola cine mi-o trimite si mie?

Laura- 300 g,dragul lui mama cum sa nu te iubeasca sunt ei satuli de noi dar nu ar putea sta fara noi

Krinel-eu i-am pus perne in patut de jur imprejur altfel si ea cade si se loveste

Dianocica,Alexandra-distractie placuta

Porumbita-ati fost la medic?

Maine dim mergem la analize sa ne tineti pumnii

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 8
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Hai ca mi-au plecat musafirii si am intrat putintel sa va imbratisez tare, tare si cu mare drag si sa va multumesc pentru urarile multe si din suflet pe care mi le-ati facut! Va multumesc!

Imi pare rau sa aud ca Mihaitza, minune de Lavinia, Adinutza Ralucai, Cristinel al Doniei si cei trei iedututzi de Somleac sunt bolnaviori...dar las' fetelor ca nu e nimic grav, un rosu in gat, un scaun mai moale nu e un capat de lume.Veti vedea ca maine dimineata toti bolnaviorii se vor trezi veseli si sanatosi nevoie mare. Noi va dorim multa sanatate si mamicilor putere sa-si ingrijeasca micutzii!

FELICITARI ANTONIEI SI JULIEI pentru ridicatul in picioruse! Super, furnicutzelor harnicutze!!
Danutz, am admirat dintisorul lui Rares si jumatatea cealalata de dintisor! Bai, da te izbesc instantaneu lacrimile cand vezi un dintisor de bebe, d-apoi cand mai auzi ca se ridica in picioare plangi de sare camesa pe tine, ca Smaranditza popii! Sa ne traiasca! L-am vazut si pe Rares la mare, super vacantza!!

Eu am avut o zi superba, am sarbatorit asa linistit , in familie, ne-am simtit bine, cum se putea altfel: e prima mea aniversare in calitate de MAMA!!

Va pup pe toate! Noapte buna!


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Fetele am vrut sa vad si eu pozele sofiei si ori m-am rablagit de tot ori s-a schimbat parola. cine ma ajuta si pe mine pe pm cu parola.
pupici

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea 12 nov 2006

poze Adina

botez Adina

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=55417098" target="_blank">slide Adina

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Hai, fetelor, ca v-am trimis parola, da' nu s-a schimbat, e aceeasi, cred ca tastati voi ceva gresit. Da' merita sa vedeti pozele Aelitei ca-s superbe, desavarsite!!!
Foarte frumoase sunteti, Aelita si Sophia!!!


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput