Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Venit de la pediatra.Suntem bine..adica 7400g ,67 cm.

A zis ca daca observ ca nu-i plac legumele sa adaug 2 picaturi de lamaie, s-ar putea sa aiba preferinte pt gust mai acrisor.

Si de congelat a zis ca e ok.

Laura,bravo pt Dani frumuselul (e tare dulce).Dar cum masori 300 g de legume?

Si noi spunem ba-ba si da-da!

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:



Adriana, te referi la suzeta aia maro?Da,e de la Chicco, dar tare urata e.Nu stiu la ce zici tu normala,e in forma de picatura.Mai mult o roade,decat suge.

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna30 spune:


Lavinia P, da, la cea maro ma refeream. Inseamna ca e identica cu aceea pe care am vazut-o acum 2 zile in magazinul lor (Chicco), si mie mi s-a parut uratica. Normala=in forma de picatura, cum zici tu. Mi-a acceptat candva si suzeta tesita (avem vreo 4-5 suzete, dar toate-s rotunde....ca model general), dar tot pe cea veche o prefera. Si pt. Andrei e mai mult pe post de jucarie sau pt. calmarea gingiei, dar, fara ea, nu vrea sa adoarma. Doar daca adoarme in timp ce bea laptele din sticluta renunta la suzeta, evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:


MULTUMESC,FETELOR,PT URARI !!!
AM PUS POZE DE LA BOTEZ LA CONTUL COMUN ,TREBUIE LOGARE.


RALUCA,multa sanatate si sa scapati repede de febra ! sper sa nu fie nimic serios !!

teutz hahaaaa asta am vrut si eu sa spun,ca erati lesinate cand va scotea ca racii din baie sinormal ca dormeati neintoarse.

e boala mare sa doarma copiii ORICUM,lesinati,ametiti,cum o fi numai sa doarma!!! pai sa le dam somnifere,domle !

defapt,nu ma mira,ca am auzit de bone care sedau copiii,cum spune si chriss.si ca sa ajungem la vorba aia des intalnita " nu a murit nimeni,toti sunt bine merci "..ca sa vedeti ce inseamna ceva nociv si ceea ce se vede la suprafata...

cu controalele bonelor,PAI DEGEABA LE COTROLEZI !! nu ai cum sa te prinzi daca i-a dat vreun somnifer copilului!

dianocica,nu am stat ascunsa,nu am mai intrat ,cu botezul asta am avut multe pe cap.si cand am intrat,am citit tot din urma,ca asa se cade shiiiiiiiiii mi-au sarit neshte chestiuni in ochi !!hehe
cum zici tu,nici a mea nu a plans degeaba,si la fel consider ca nu e un copil frustrat ,ca e fericita,si eu la fel !
eri_ka daaaaaaaaaaaaaa,bravo!! e bine sa creada ca sunt camere !!!! f buna ideea!!!



LA MULTI ANI,ROXANICAAAAAAAAAAAA SI MADALUTA !mULTA FERICIRE ALATURI DE FAMILIE!!!

SA CRESTETI MARI:
Erica Elena Nicoleta -Ank999
Andrei Nicolas- Luciab
Ioan Dragos Nicolae- Monicabb

INTREBARE : cum se face rezonanta magnetica la copii in varsta de 7 ani? in ce consta? ii baga in tubul ala ca pe adulti? cum stau cuminti acolo? nu se sperie?
(pt o prietena)



S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

aelita, RMN -ul la copii se face cu sedare obligatoriu ca sa nu se miste .. se prinde o flexula pe vena si se sedeaza... si oricum flexula tb pt substanta de contrast ... hai mai intreba ca-s doxa ca asta face sotzul

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Somnleac, saracuta, e greu cu unul bolnavior, dar cu trei...probabil e cumplit!
Tin pumnii sa treaca repede!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Raluca...sper ca Adinutza sa fie ok!
Somleac...saraca de tine...curaj si sa se faca bine cat mai repede puiutii!
Aelita....ptiuuuuu...da ce frumosi sunteti...si Sophia e o printesa...dar poza asta o ador...!Sa fie intr-un ceas bun crestinarea Sophiei!Sa stii ca tare bine iti venea rochia!Si ce ochi frumosi are mami..!
Flore...exact acelasi discurs il avem si noi de azi...!



alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Si eu care intrasem sa va pun o pozica de care-s mandra rau cu
dintisorii lui Rares
Nu de alta dar ne-am chinuit 4 oameni sa o facem...si pe termen scurt, probabil ca va ramane singura
Pup si noapte fara evenimente va doresc!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetelor

multumim mult pentru gandurile bune la toata lumea. Energia pozitiva a ajuns pana la Adina. suntem binisor. Adina are rosu in gat da o forma usoara asa ca luam panadol alternativ cu nurofen 3 zile si gata ne facem bine. acum inainte sa o culc am verificat-o si nu mai avea febra.
pentru tot suportul si gandurile bune multumim in special Dianei si Ruxandrei.

stiti ce ma gandeam in drum spre casa. eu am facut caz pt ca a facut 39 febra si deja fetele de pe forum au fost alaturi de mine, si asta nu pt prima data. sunteti asa importante si speciale pt mine. eu citesc in fiecare zi care mai este starea Dianei fetita care a avut accidentul in SUA si ma gandesc cum s-au mobilizat fetele de pe forum si pentru familia ei. sunt si eu alaturi de ei si cand puteti si va rugati si pentru familia voastra, rugativa si pentru sanatatea Dianei.

va pup si va multumesc ca existati.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea 12 nov 2006

poze Adina

botez Adina

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=55417098" target="_blank">slide Adina

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am uitat sa felicita mamicile a caror fulguleti mai au putin si o iau la fuga...Bambo,Ktrinel!
Dianocica....si noi plecam Vineri si nu am facut inca nici o lista....in schimb o tot memorez pe "hard".......oricum ceva uit eu acasa!
Danutz...ce scumpic e...a intrat si el in clubul ...felicitari!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput