***Mamici de mai-iunie 2007***(67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Michigan chiar ma intrebam ce mai e cu tine!
Elteka bine ai revenit cu Dolafanel! Nasoala faza cu travaliu de 5 ore!
Chris esti tare harnicutza! Mai si mananca ca sa ai laptic!

Eu aseara am avut dureri "surde" de burta, de credeam ca mi-a sosit ceasul,,, Dar au trecut!

Alina-Mirela 37+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Vali, e dulce foc Andreiutzul tau!Pe burtik sunt mortali!Poate ne vedem cand ajung in Cta!Dar prin august dupa botez(care e pe 22 Iulie).Avem apartam in km 4-5.Voi?Unde stati?





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Am ramas si eu singurik.Pitik a iesit afara cu sor'mea!
Profit de ocazie sa fac si eu o curatenie ca lumea in casa si sa aerisesc!Ca mori de cald la noi!Stam la 4, ultimul etaj si sunt 30 grade in casa!Asa ca....intru mai incolo cand termin treaba!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Fetele, am venit acasa, inca nu am nascut! Maine seara ma internez iar si vineri fac cezariana. Ideea e sa nu nasc pana vineri ca dr nu e in oras...doamne ajuta sa mai stea bebe. La controlul pe masa, mi-a zis ca nu ar trebui sa nasc pana vine ca colul e posterior nu mai stiu cum. La ultima eco avea 3700 kg, desi eu o suspectez de mai putin . Dr care mi-a facut eco radea de labiile fetei mele, ca sunt FOARTE FOARTE mari I-as fi dat doi pumni. A mai chemat un dr sa vada si ala, dar fata nu le-a mai aratat, na!
Vreau sa intreb fetele care au facut cezariana, in seara de dianinte mai pot manca ceva , mai pot bea apa? Dar dimineata, cum e clisma?
Mentionez ca ma dor toate, bebe nu e foarte vioi dar nu mai pot mereg ca simt ca imi cade bebeb printre picioare.

39+Livia Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

michigan, si mie imi merge mai greu forumul. Am zis initial ca e din cauza conexiunii mele la net, dar restul paginilor se incarca ok.

Ma bucur ca va place Andreiutul meu! Intr-adevar, poza aia cu el pe burta mi s-a lipit de suflet. Bineinteles ca am pus-o pe desktop

Alyna24, si eu am botezul in iulie, pe 14. Noi stam aproape de Navodari, dar vin cel putin de 2 ori pe saptamana in Constanta. Si presupun ca veti face ceva plimbari prin parc sau prin Mamaia, asa ca avem unde sa ne intalnim.

chiquitita, saracuta de tine, nu mai ai mult si scapi de burtica asta grea. Pun de pe acum majoretele pentru tine, ca doar maine te internezi si sa apuci si tu sa le vezi Si ma rog sa mai stea bebita pana vineri in burtica.
Despre seara dinaintea operatiei nu stiu ce sa-ti spun. Cel mai bine il intrebi pe doctorul tau.

Valentina, mamica lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

pai alyntam-au trimis acasa de la spital ca bebe mai vrea sa mai stea putin in burtica
nu mult pt ca deja am inceput sa elimin din dop, dar nu avea sens sa stau in spital si sa astept cand de fapot sunt la cateva blocuri distanta de maternitate...
asa ca astept acasa...unde e mai dulce asteptarea, imi mai gasesc cate ceva de facut...
vad ca si chiqui a avut cam aceeasi soarta , eu sper insa sa nu fie nevoie de cezariana
in rest totul e ok


mihaela
39 sapt Octavian Andrei
POZE
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
soricei pt Tavi
AMR: un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

vali eu m i-am pus eco de la 4 D pe desktop...asa ca te inteleg perfect!

mihaela
39 sapt Octavian Andrei
POZE
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
soricei pt Tavi
AMR: un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

kay inca nu a nascut; se pare ca va intra in operatie diseara la 8 cand termina tutu la cabinet. ne pupa pe toate si ne va tine la curent.

chiqui, iti tinem pumnii si tie vineri!

vali, mie imi place mult poza in care sta andrei cu manutele sub cap, pe o paturica albastra, e printre primele facute ...

Andreea 37+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

ELTEKA bine ai revenit acasa cu bebele tau !!! Ne-ai lipsit pe forum sper sa mai timp sa mai intri din cand in cand pe la noi si sa ne dai vesti despre Dolofanel.

Bebitza mea a mai crescut si ea putin, are cam 2600gr, ca si Maria Bucuria (Ralucami), dar burta e jooos asa ca nu stiu daca mai sta mult... dar e adevarat ca eu tot timpul am avut burtica mai lasata... o sa vedem dar eu sper sa mai astepte inca putintel!!!

si pt viitoarele mamici

Bebe Isabella creste

37+ Isabella

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Elteka imi pare rau ca ai nascut asa de greu! Nu vreau sa imi imaginez cum e sa impingi 5 ore, ca mie mi s-au parut o vesnicie si cele 20 de minute cat am impins eu cu tot cu epidurala.
Voiam sa te intreb de fibrom: ti l-au scos la cezariana, sau ti-au spus ceva in legatura cu asta? Cu durerea de maini cum stai?

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Ana Teodora

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput