Mamici de Ianuarie- Februarie 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Sa vedeti ce va dau eu voua...astea cu lipsa de simptome! eu la prima sarcina n-am avut nimic,nada.la a doua vad ca la fel. doar somnolenta.in rest NICI MACAR O GREATA.

nu va mai faceti probleme..20% din femei nu au simptome de sarcina!bucurati-va!!

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Zuzelor,sunt toanta rau!Mai devreme am mancat branza cu rosii,dupa care am luat 2 Utrogestan,1 No-spa,1 acid folic,toate deodata,cu lapte(Zuzu).Dupa 30 min,am varsat,probabil ca inclusiv medicamentele.Ar trebui sa le iau separat,dupa masa,in timpul mesei,cum sa fac?

Carmilia 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

De ce nu iei utrogestanul vaginal?

A venit Bebica!!!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne nu-mi vine sa cred cata nenorocire in ultima zi
Imi pare atat de rau, dragele mele Irda si Bubu Nu imi vine sa cred...sunt in stare de shoc! Dragelor sa va intareasca Dumnezeu, sa va refaceti rapid si analizele sa va iasa bune! Suntem alaturi de voi si va sustinem

Mav ai facut foarte bine ca ai postat mesajul lui Bubu, ca altfel nu aflam Saracutele de ele, prin ce trec

9+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Laura, ai dreptate si eu ma bucur ca a postat Mav mesajul, altfel nu stiam nimic....

Flaviutza, Carmilia ,

Irlandeza, sper ca te simti mai bine!

Am si eu o intrebare pentru fetele care au trecut prin groaznica experienta a pierderii unei sarcini: poti sa o pierzi fara sangerare? Pur si simplu te trezesti ca mergi la eco si nu mai e acolo? Asta e cosmarul meu cel mai mare, dupa experienta de anul trecut cand "mi-a gasit sarcina", mi-a facut poza si peste 2 saptamani mia spus ca "a gresit"

Pupici,
Angelique 10+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Oooff, Angi Din pacate se poate intampla si fara sa-ti dai seama...am trei sarcini oprite in evolutie si la doua dintre ele nu am avut nimic, adica nu am sangerat (la prima si la ultima). Prima s-a oprit la 8 saptamani, urmatoarele la 6 si la 5 saptamani. Asa ca sper ca de acum inainte sa nu mai patesc nimic Trebuie sa fim optmiste, trebuie!

Am trecut o parte din fetele noi pe listuta.

Rog urmatoarele fete sa ne dea datele (DN, UM si DPN) pt a le putea pune si pe ele pe lista: sorina16, inuta12, pusel si crissandrada

9+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Kalosalina,nu e recomandat sa stai culcat dupa ce pui ceva in vagin?()

Carmilia 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

buna gravidutzelor! ma inscriu si eu in clubul vostru. DN 28.09.1977, DUM 21.04.07, DEN 30.01.2008.
azi merg la doctor, la primul eco. am emotii, mi-e teama sa nu fie extrauterina insa ma straduiesc sa gandesc pozitiv. nu stiu daca se va vedea mare lucru, probabil un puncticel clipocind . practic abia joi as fi in 4s varsta fatului. va scriu dupa ce ma intorc. la 3.30 am programare.
va doresc 9 luni de sarcina sanatoase si fericite!

Ce nu ma omoara, ma face mai puternica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

In sfarsit avem prima graviduta de februarie Pusel am gasit datele tale si le-am trecut pe lista, felicitari

9+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Mie asa mi-a recomandat dr. si am auzit ca majoritatea fetelor il ia vaginal. Nu tb neaparat sa stai culcata...incearca sa le bagi cat mai "adanc"

Zuzelor m-a luat asa o stare de tremur, simt ca nu ma pot tine bine pe picioare, sunt ametita de cap, nu prea stiu de mine. Ce o fi? Cadere de calciu, glicemie?.. Ce sa fac?

A venit Bebica!!!

6+

Mergi la inceput