Mamici de Ianuarie- Februarie 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Irda, Bubu nu-mi vine sa cred... Sa va ajute Dumnezeu sa treceti usor peste durerea asta si sa reusiti sa o luati de la capat si sa fie bine!!!
Acum am si o rugaminte la voi...puteti sa ne spuneti dc ati simtit ceva in neregula? Greturi mai aveati, sanii va mai dureau...? Asa de frica imi este si mie sa nu se intample ceva rau...
Suntem alaturi de voi!

A venit Bebica!!!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by inuta12

Gina...dar poate influenta cu ceva negativ sarcina? oricum am zis ca nu mai calc niciodata...a fost ca un scurtcircuit...
am 4 saptamani


Inuta - sunt de aceiasi parere cu sotul tau si personal, vreau sa cred si cred ca totul, este bine cu "bobita mica din burtica ta..O trece si ceasul acesta rau.Hai capul sus.

Poze - Recente BB#3 & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, sunt socata si ingrozita si plang! Nu imi vine sa cred, de ce atatea vesti proaste la capitolul nostru! Si Bubu care nici nu ne-a spus ca sa nu ne intristeze.... Nu pot sa cred, de ce atatea nenorociri?

Nu stiu ce sa mai spun. Dintr-o data ma sperie lipsa mea de simptome... nici sani, nici greata, nimic, nimic... offf, fetelor, ce ne facem, cand ne linistim si noi odata?

Sunt la pamant cu moralul, nu imi vine sa cred, imi pare asa rau pentru fete...

Pupici,
Angelique 10+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

AngeliquedeS - ridica-te si iesi afara din starea aceasta.
Uita-te la Bubu si Irda, desi trec prin valea "umbrei mortii" si este extrem de greu, sunt optimiste.Eu vad optimism in ele,sunt luptatoare,si vor invinge intr-o zi.Altcumva, nu are cum sa fie.Tu/noi suntem inca in "cursa si trebuie sa privesti tot inainte.Asta-i viata.
Uneori cand nu eram chiar in apele mele tata, imi spunea adesea:O lupta-i viata deci, te lupta.

Poze - Recente BB#3 & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF ce trista sunt

Irda si Bubu pentru voi sa va reveniti rapid si sa redeveniti optimiste! TREBUIE sa fie bine pana la urma si la voi!!!

Mi s-a facut pielea de gaina, amintindu-mi ca am trecut eu insami prin 3 experiente de genul asta si e tare dureros, noroc ca ne da Dumnezeu suficienta putere sa trecem peste intamplari dureroase de genul asta si sa luptam din nou pentru acelasi tel. Putere fetelor, fiti barbate si veti reusi!!!

Ufff Sper sa fiu bine, mai ca-mi vine sa merg la medic sa verific va zice ca-s nebuna.



Natalia 11+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Natalia, exact asa si eu, imi vine sa plec de la birou si sa merg la eco...

GinaM, multumesc

Pupici,
Angelique 10+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!
Vin cu niste explicatii, pt ca.... oarecum.... cineva drag m-a tras de maneca... sau poate nu asta era intentia, dar m-am simtit putin dojenita (cu grija si cu drag)...
Nu am citat mesajul bubuleanei ca sa supar pe cineva, ci pt ca eu am fost socata si m-am gandit ca macar voi -poate- veti fi in stare sa le incurajati pe fetele astea dragi, pe bubu si pe Irda (la care oricum ma gandisem tot weekendul, fara sa vreau)....
Despre bubu citisem de dimineata, si pana seara nimeni nu a mai postat macar o vorba buna la subiectul ei (care cazuse deja pe pagina 2)... iar la zuzici parea ca nu se stie nimic.... Eu am tremurat toata ziua....
Voi nu vreti lista cu sarcinile pierdute (si inteleg de ce, ca am trecut si eu prin asta!), dar mie mi se face mai rau cand inca le vad pe fete pe lista gravidutelor zambarete (iertare daca supar pe cineva!).....
....Ce sa mai spun?! Ma macina gandurile... Acum 4 luni, exact la varsta asta (mica, e drept) a sarcinii, mi s-a spus ca s-a oprit in evolutie, am sangerat, apoi n-au mai vazut-o in uter si totusi... m-au chiuretat. Si simptomele de sarcina au persistat inca vreo doua sapt. dupa chiuretaj.....
Acum, la dr n-am ajuns pt confirmare, sanii deja nu ma mai dor de o saptamana, greata nu am (la sarcina cu Sebi deja varsam dimineata-pranz-seara si... noaptea!), starea de somnolenta mi-a disparut, uterul nu-l simt marit daca ma palpez cu mana pe burta, singurele "semne" care raman valabile (si nu stiu "cat de valabile" pot fi!?) sunt faptul ca inca nu mi-a venit menstra si ca saptamana trecuta am avut doua teste de sarcina pozitive (si stim foarte bine, ca asta nu este destul, de fiecare data....).
....Eu nu mi-a zis ca "de data aceasta trebuie sa fie bine", ci ca acum SUNT FOARTE BINE!
....Dar uite ca... tot ma chinuie gandurile (si stiu ca ma intelegeti foarte bine)....
Nu o sa dispar, dar am nevoie sa iau o pauza.
In concluzie, pe forum nu mai intru macar pana voi reusi sa merg la dr si am sa vin ori cu vesti bune, ori cu vesti proaste. Asta e!
Va rog mult, nu va suparati pe mine!!!!!!!!
Va doresc toate cele bune, din suflet!



6+ Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Mav te inteleg perfect! Si eu as vrea sa citesc doar vesti bune despre toate fetele ca sa ma incurajez si eu, dar din pacate se pare ca nu prea se poate...Nici eu nu as mai intra pe forum, dar sunt prea atasata de zuze, de aspirante (unde am postat pana sa raman gravi)...Sunt alaturi de tine si peste cateva sapt. te astept cu vesti buuuune!!! Si sa fie cat mai curand!

A venit Bebica!!!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Angelique,Mav,ce-i cu voi?!?M-ati incurajat pana acum si acum ce faceti?Fruntea sus!Suntem deja 3 zuze care ducem lipsa de simptome!De ce-ar fi musai ceva rau?N-am patit nimic,suntem in stand-by,ne pregatim pt.caldurile alea mari cu stari de rau pe masura!Hai,fiti optimiste,va fi bine!Eu m-am programat la dr.T.pt 9.07 si sigur voi fi prezenta cu un bebe marisor si frumusel!Va pup si lasati gandurile negre.Altfel...

Carmilia9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Fetelor care aveti lipsa de simptome LINISTITI-VA!!!! Eu la prima sarcina nu am avut nici macar un simptom in afara de durerea de sani si a fost totul bine , am facut la termen o fetita de 4200, deci nu trebuie sa-ti fie rau sa ai o sarcina OK.

Natalia 11+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput