Mamici de septembrie - octombrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Simona, nu te lasi deloc cu cumparaturile astea. Cred ca e cam cald sa ii pui si body si salopeta cu maneca lunga in spital. Acuma depinde cat de cald va fi in spital, eu am nascut in februarie si era coacere in salon. Numai body a fost suficient. Ultma strigare daca vrei ceva din Germania. Te gandesti si imi dai PM pana maine seara. Nu e mare problema sa aduc ceva.

Rox 26+
si Alexandra Maria (10.02.2004)



Eu ma gandeam body cu maneca scurta + o salopeta cu maneca lunga. Dar ce fel de body ai folosit atunci? Ca eu ma gandesc ca body cu maneca scurta e destul de ... sumar ca sa spun asa. Ma gandeam la niste salopete subtirele, dar mai vedem noi pana atunci cum e vremea.
Sar'na de intentie, dar o sa iau de aici ce vad cu ochisorii mei si probabil ca o sa mergem si noi la cumparaturi la Viena cand o sa faca bebe suficiente luni sa il pot lasa cateva zile cu mama. Drum bun si distractie placuta!


Sim 26+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Lavinia... mai putin tari decat la inceput, si nedurerosi sunt si ai mei.. nu cred sa fie vreo problema. De mancarimi parca am citit prin carti.. eu zic ca esti ok.

Roxana, drum bun, sa va intoarceti sanatosi si odihniti.

Sabina, azi ai avut invoire.. dar maine trebuie sa spui povestea in continuare... Daaaaa?

Annisia, sa aduci scutire de la doctor, ca daca nu, azi ai nemotivat!

21+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am venit si eu sa ma plang....... ma doare spatele de ieri de inebunesc, dar durere nu joaca, abia mai pot sa merg. Voi ati patit asa ceva, ce-mi recomandati???????????
Auzisem ca te doare spatele in timpul sarcini....dar chiar asa dintr-o data? asta ma ingrijoreaza, pana ieri nu aveam nimic.

Gata fug sa ma intind ca nu mai pot,parca as fi o baba din aceea care se plange... dar ma seaca durerea asta de spate, si tocmai acum cand am treaba acasa.....



toate si noapte buna

cecilia,26+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am si eu o intrebarea...Daca ptr. un an intreg am dreptul la 24 zile concediu de odihna, cum imi calculez acum CO? In functie de perioada efectiv lucrata sau am dreptul la toate 24 zile?

25+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

carpatina eu sun acasa de pe voip si este gratis cu Ro (pe fix) si cu mute alte state chiar si pe mobil, trebuie insa sa te inregistrezi si sa platesti o suma inainte. Vezi daca te tenteaza, eu sunt multumita si sun din decembrie 2006 numai asa. Adresa este:
http://www.lowratevoip.com/en/index.html

24+ & 17kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Am uitat sa va spun... pentru fetele cu arsuri la stomac puteti lua cu incredere Maalox. Ma intalnesc si eu cam in fiecare seara cu aceeasi problema ... si l-am intrebat pe sotul meu ce-as putea sa iau si mi-a zis de Maalox. Am citit si pe net si nu este contraindicat in sarcina...cititi mai jos:
http://www.netmedic.ro/medicamente-afisare-medicament/61/MAALOX
Eu n-am luat inca pentru ca n-am ajuns azi la o farmacie dar voi lua cat de curand ca sunt disperante arsurile astea.

Iuli25+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Devylla,sa stii ca mie nu mi-a interzis doctorul sushi sau sashimi.
Chiar l-am intrebat despre asta;mi-a zis ca sa nu imi fac nici o grija daca voi manca sushi proaspat nu este nici o problema.Eu am incredere in el.


Bianca 22+
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Carpatina . Maria isi va primi cu siguranta mutritza ei cea mandra dar, ai ghicit bine, astept sa o nasc intai. Nu sunt superstitioasa dar mi se pare ca mai este atat de mult pana in octombrie...poate si pentru ca am tot avut emotii in sarcina asta. Eu mi-am dorit foarte mult si dintotdeauna o fetita, astfel incat acum parca nu-mi vine sa cred ca o voi avea intr-adevar. Prietenele mele virtuale de la odiseea de ian-feb 2005 stiu ca am sperat pana in ultimul moment ca Tudor este fetita. Normal ca dupa ce l-am avut pe el mi-a trecut si culmea este ca, avand unul acasa, in timp au ajuns sa-mi placa si baietzeii . Acum deja ma resemnasem la gandul ca voi fi soacra cu trei nurori.
Sim, ma bucur ca am fost de folos cu experienta mea in legatura cu hainutele. Eu in maternitate i-as pune un body cu maneca lunga si o pereche de pantalonasi din aia cu labutza sau salopeta peste body, dar cu bretelute nu cu maneca. Iar apoi poti trece la maneca scurta fara probleme daca va fi cald. Cand am nascut eu prima data, de Boboteaza era cald in spital de stateam cu geamul deschis.
Cat despre analize, si eu tind sa-i cred pe cei de la hemato. Imi si convine de altfel, fiindca analiza lor a fost buna. Oricum e trist ca nu se lucreaza cu atentie analizele in laboratoarele noastre si ca ajungi sa traiesti in tensiune sarcina, in loc sa te bucuri de minunea care ti se intampla.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
22+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata gagici cu burtici
unde sunteti?pana la ora asta aveati scrise ceva pagini...
eu am fost aseara sa imi i-au bilet din aeroport si cica nu se vand acolo.trebe sa merg la o agentie de turism...ciudattt....
mai tarziu decolez prin aras sa vad care e treaba ca nu mai am rabdare,vreau sa plec acasa
lavinia si pe mine ma mai mananca sanii si mie ciuda ca nu ma pot scarpina fiindca ma dor,

va pupacesc si va doresc o sambata superba



danielle 23+ Ebonee
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna,

Am intrat in fuga sa vad ce mai spuneti, dar vad ca activitatea este foarte slaba.
La mine in casa e santier , va puteti inchipui, iar eu sunt arestata in sufragerie''daca nu vrei sa pleci de acasa, stai in sufragerie nu in curent si in praf'' asta mi-a spus sotul meu. Intrebarea este:pot sa nu-mi bag si eu nasul?????????//

In legatura cu durerea mea de spate, e la fel, ingrozitoare. Ce-mi recomandati?????????

Un sfarsit de saptamana placut


toate

cecilia,26+Cristian

Mergi la inceput