Mamici de septembrie - octombrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Tomasa felicitari ptr rezultat!

Iuli cu primul m-am vopsit de trei ori in timpul sarcini, acuma parca m-au speriat doctorii recomanda doar suvite, in asa fel facute sa nu atinga pielea capului...am sa incerc fara amoniac si voi vedea.
La noi nici iarna nu se pun 2 body-uri cu maneca lunga...ptr primul am dus la spital mai multe si l-au imbracat cu un body maneca scurta +body complet in ianuarie si binenteles i-am pus o caciulita si l-am bagat in sacul portbebé (in ian ).
Cum ti-a explicat si Tomasa treaba cu infofolitul nui buna.



Ali19+ Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Carpatina, uite aici un link cu pompe Avent, pe siteul bebelusul tau, sper ca se vede:

http://reclama/produse.php?categorie=Pompe+pentru+san

Mandarinutza 26+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Ah, nu-l arata, pe site-ul bebelusultau.ro, la sectiunea pompe sani.

Mandarinutza 26+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am fost azi la putin shopping si am luat cateva body-uri de alea cu mesaje de la Z, 3 perechi de sosetute pentru cand va fi mai frig si o caciulita. Am pus pozele in semnatura in albumul Lucrusoare bebe.
Mai vreau sa iau vreo 4 body-uri cu maneca lunga pt 3 luni si apoi trec la salopete, costumase si alte trasnai.
Rodicamaries, prenatalul si postnatalul sunt suportate de stat.
Tomasa, eu am luat niste body-uri cu maneca scurta si ma gandeam ca o sa mai iau niste salopete de astea cu totul cu maneca lunga. Sincer, mi se pare prea mult pt bebe sa il imbrac cu 2 chestii cu maneca lunga, mai ales ca va fi cald.
Chiar vroiam sa intreb si eu cum e bine sa il imbrac in spital. Ma gandisem la body cu maneca scurta si salopeta cu maneca lunga, dar nu prea groasa si ambele de bumbac.




Sim 26+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, eu am incredere ca astia de la Instit de Hemato fac analize bune.

Sim 26+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

multumesc sim pentru raspuns, asa am sanse sa rama pe prenatal, si sa am si ceva banuti...

va pup... week-end placut gravidutelor...

Rodica 24+

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;31/st/20070919/dt/8/k/b0aa/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Simona, nu te lasi deloc cu cumparaturile astea. Cred ca e cam cald sa ii pui si body si salopeta cu maneca lunga in spital. Acuma depinde cat de cald va fi in spital, eu am nascut in februarie si era coacere in salon. Numai body a fost suficient. Ultma strigare daca vrei ceva din Germania. Te gandesti si imi dai PM pana maine seara. Nu e mare problema sa aduc ceva.

Rox 26+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:


Roxana scoica are spatarul reglabil?
aaaa, si mi-a placut pledoaria ta despre utilitatea scoicii. Drum bun!

Annisia multumesc pt raspuns. Mi-ai dat o veste buna. Inca ceva... norma de hrana va fi intreaga sau redusa?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Alinush, eu nu am avut din cea cu spatar reglabil, dar cred ca aceea e mai buna. Pledoaria sa stii ca e bazata numai pe experienta. Nici nu imi imaginam cand am luat-o ce minunata va fi. Noi am scos-o mult pe Alex cu masina, chiar de la o luna, si chiar si pana atunci am mai mers la medic. Cand plangea rau de colici, i-a venit sotului ideea sa o legene in scoica, intrucat nu mai puteam de spate, si am observat ca se potolea imediat. Apoi se constipase, si cand o mai asezam cate jumatate de ora sa se linisteasca de burtica, am descoperit ca acolo functiona pe post de laxativ. Si cand sa trec la diversificare si pica in toate directiile si dadea din maini, si nu aveam cum sa o si tin si sa o si hranesc, am pus-o tot in scoica. Si uite asa. Serios pentru noi a fost o minune. Insa nu am tinut-o atat de mult pe cat se poate intelege din mesaj. In afara calatoriilor, a stat numai la mese, si maxim 2 ore pe zi. Dar era utila la momentul potrivit.

Rox 26+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor poate ma ajutati cu o problema ma mananca sanii de mor de vreo 2 zile in special in zona mameloanelor ,iar acum am observat ca sunt fierbinti...nu ma dor si nici nu sunt tari oare ce sa fie?

poate a mai patit careva asa ceva!

LAVINIA26+

Mergi la inceput