*** Mamici de Mai-Iunie 2007 *** (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Fetelor, bebelusa mea nu prea se mai agita deloc, ma cam ingrijoreaza treaba asta...

39+Alma Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Bune fetelor

Am aparut si noi dupa o absenta mai lunga deoarece Yannis a facut viroza si nu mi-a ars de nimic. Inca mai este pe antibiotic pana luni, preventiv, dar este bine (mai tuseste din cand in cand si are muci la greu). Nenorocita de viroza a fost adusa de soru-sa si am luat-o toti de la ea. Mie mi-a fost atat de rau si ma gandeam cu groaza ca daca lui Yannis i-a fost doar jumate din cum mi-a fost mie a suferit cumplit. Asa ca mamici de bb2 aveti mare grija la colectivitatile prin care umbla fratii mai mari si la primul semn faceti tot posibilul sa ii izolati oricat de greu ar fi!

Acum sa incep urarile:
Elteka, DidiAlex, Monytza, Liviana felicitari pentru copii pe care ii tineti in brate! Sa fie sanatosi si fericiti!

La Multi Ani tuturor cireselelor de aprilie mai si iunie!
Kay - iti doresc sa iti revii repede si sa pleci putin din Buc ca sa te linistesti. Vorba lui Ralucami, in secunda doi l-as fi schimbat pe Tutunaru, as fi plecat acasa... Eu la primul semn al doctoritei ca e "ocupata" cu doctoratul si ca ma poate vedea "eventual" peste o saptamana , am schimbat-o. Si desi am nascut la spitalul Caritas, care se spune ca este cel mai cazut spital din bucuresti (asa este), comportamnetul celor din jur (medici si asistente) au acoperit acest deficit si nu regret o clipa alegerea facuta.

Ancamari - eu am putut face dus cum am ajuns acasa. Mi-a spus sa ma spal cu apa si sapun, sa pun compresa de ceai de pelin si sa ma dau cu galbenele. Dar mie nu mi-a supurat, nu am avut nici o problema. Firele mi le-a scos dupa 10 zile.

Andrada - insanatosire grabnica!

Miniuta - ca alaptezi sau nu tot mama esti. Sau daca nu reusesti de la inceput sa il linistesti asa usor precum sotul sau mama ta. Incet, incet vei invata, alaturi de puiul tau, "meseria de parinte" pentru ca asta nu vine nici de la sine si nici daca citesti 100 de carti. Tu l-ai purtat in burtica 9 luni si tu ii vei fi alaturi toata viata. Lasa super-mamele la o parte, si eu am probleme si recunosc ca nu stiu cum se descurca mamele cu 2 bb fara ajutor. Eu nu pot (deocamdata). Sau am mai avut probleme vav de modul de nastere dar pana la urma am spus ca ce, fetele care au nascut prin cezariana (eu de 2 ori) sunt mai putin mame? NU. Daca nu il pot alapta pe Yannis direct de la tzata am trecut la pompa. Si de la pompa am trecut la completare cu formula. Si acum aproape ca nu mai am lapte (stiam ca asta se va intampla). Si gandesc exact cum ai spus tu: e mai important ca cel mic sa aibe o mama sanatoasa la cap... Este normal ca temerile sa te copleseasca la inceput dar ma bucur enorm ca "simt" ca esti mai bine.

Va pup si aveti grija de voi, de burtici si de pitici!






Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR BB NASCUTI SAU PE CALE SA SE NASCA!!!

poohy am vazut urarea si am crezut ca mi-a scapat mie mesajul nu nasterea...da' las' ca-i bine si anticipat

chiquitita e normal...nu mai are loc



Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

In primul rand "La multe lunisoare" tuturor bblushilor nostri, inclusiv cei pe care inca ii asteptam.

Kay, imi pare tare rau de suferinta ta.Nu e normal ce ti se intampla, si asa cum ziceau si fetele mergi la alt doctor, ca nu e Tutunaru unicul din lumea asta.Oricum, fruntea sus pt bebelina ca sa ii dai putere sa se mai ingrase putiuntel.Or sa treaca si nenorocirile astea si o sa iti tii fetita in brate.

Ancamari, frumos foc puiutul tau.E un dulcic!

Elteka, felicitari pt Dolofanel!Cred ca esti tare fericita in aceste momente.

Angelabv, felicitari si tie pt bb, sa creasca mnare si cumintel!

Andrada, sanatate multa, sa iti revii cat mai repede si un Antonio neplangacios!


Lavinia, 37+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

ancamari,

operatia ta supureaza? de ce intrebi cu ce sa dai?
A mea arata groaznic si pun doar compresa cu spirt, asa mi-a zis dr. Radoi.
Ai voie sa faci dus, fara teama, dar sa nu stai prea mult sub apa.
imi pare rau de experienta in Municipal, bine ca ai ajuns acasa.



, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

fetele am vorbit cu monytza si aseara si acuma.atat ea cat si bebelusa sunt bine, chiar plangea micuta cand am sunat...adevarata muzica ptr urechile mele....mi-au dat lacrimile cand ma gandeam ca peste cateva zile am sa-mi aud si eu puiuta din burtica.
mony ii fericita, micuta papa la san chiar de ieri.
operatia o doare putin si o ustura dar dupa cum zice si mony "toate trec cand o pui la san,i-ti ia durerea cu mana"....cred si eu mony, cand i-ti vezi printesa cum papa laptic ti se umple sufletul de bucurie.

sa veniti cu bine acasa.

37+Riana Alessya

poze

bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

chiqui eu zic ca ii normal sa se miste mai putin ca nu prea mai au loc.important ii sa miste din cand in cand...a mea de exemplu misca imediat daca beau ceva dulce...sau daca stau mult cu mana pe burta.mai ai putin ...luni te internezi nu?

FETELE AM PUS POZE NOI CU MONYTZA MAMICA FERICITA DE BEBE MARIA ANTONIA!!
poze maria antonia si mamica

MONY sa va traiasca printesa.

37+Riana Alessya

poze

bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

chiquitita am cam aceeasi varsta a sarcinii ca si tine si o simt din ce in ce mai putin;sunt unele zile cand se agita ea rau de tot acolo de mi fac griji dar in cele mai multe zile misca mai usor si mai rar; daca trece mai mult timp eu ma asez in pat cu burta in sus si mangai pana incepe sa miste;
dianalaura multumesc pentru raspuns!

pupici!

cristina 39 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

chiquitita am cam aceeasi varsta a sarcinii ca si tine si o simt din ce in ce mai putin;sunt unele zile cand se agita ea rau de tot acolo de mi fac griji dar in cele mai multe zile misca mai usor si mai rar; daca trece mai mult timp eu ma asez in pat cu burta in sus si mangai pana incepe sa miste;
dianalaura multumesc pentru raspuns!

pupici!

cristina 39 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Dragi mamici si viitoare mamici
Eu sunt o graviduta de iulie august (adica din capitolul imediat urmator dupa voi) si ma intereseaza daca a nascut sau va naste cineva cu DR. Peteu de la Municipal. As vrea sa tin legatura cue ea sau cu ele ca sa stiu si eu cum este....
Va rog, puteti sa-mi raspundeti si la acest capitol si la capitolul iulie august, eu o sa fiu atenta la raspunsuri oriunde. Multumesc si bebei sanatosi va doresc.


32+

Mergi la inceput