Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

roxanica Doamne Dumnezeule! cum se poate asa ceva!!!! ANIMALELE!!! imi pare rau, nu aveti decat sa ma raportati pe unde vreti dar alt cuvant nu gasesc!!! Fereasca Dumnezeu!!! offf, bine ca acum sunteti acasa! cu tati! toata familia sanatoasa asa cum trebuie sa fie! pupa baietelul curajos si mama curajoasa! bine ca a trecut!

offff ce imi vine sa iau pe cineva la pumni si palme. mai bine ma duc sa imi pup puiul si sa ii multumesc lui DD ca Dani e sanatos!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

Roxanica ai trecut printr-un cosmar. Imi curg lacrimile si nu le pot opri. Ai fost curajoasa, eu nu cred ca as fi reusit sa trec prin asta. Doctorii astia sunt buni de reclamat. Nu exista ceva tip Protectia Consumatorului unde sa poti sa-i reclami? mamica si bebe curajosi

Cris mami de Alessandra (26.12.2006)
poze Alessandra
vrem si noi un vot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

O. dragele de voi, stiam ca veti sari ca arse si veti protesta fata de un asemenea 'profesionalism". Da, m-am gandit si eu sa-mi iau copilul in brate si sa parasim spitalul pe proprie raspundere, dar atat de tare m-au speriat dr si toate bolile care asa brusc se ingramadeau pe capul copilasului meu, incat mi-am perceput puiul ca pe un copil extrem de bolnavicios si sincer, ma gandeam ca nu ar rezista la un drum de Cj, ca acolo ma gandeam sa alergam. sotul mi-a repetat de mii de ori sa plecam , dar eu, in prostia mea, am incercat sa-i sugerez asta dr, si mi-a spus ca sunt inconstienta sa parasesc spitalul cu un copil cu febra 40.
Diagnosticele le-a pus pediatra, sefa sectiei de pediatrie de la noi.

La plecarea din spital a incercat sa fie mai umana, si tot zambea asa complice, si spunea: "Ei,lasa, asa e david, mai firav, mai mofturos, cati copii nu sunt mai slabuti cand sunt mici si nu inseamna ca-s bolnavi!!"
Daca n-as fi trecut personal printr-o asemenea experienta nu credeam ca e posibil sa se intample asa ceva.


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

ROXANICOOOOOOOOO,mama!sa traiesti 1000 de ani ce puternica ai fost,si nu numai tu,mai mult david a fost puternic!Doamne dar cum este posibil sa te trimita sa te interneze cu copilu fara sa-i ia probe.nu exista pe lumea asta diagnostic dat din ochi.ce tampiti de doctori si asistente.cuuuuuuuuuuuum?!10 LINGURITE DE ZAHAR?imi pare rau ca trebuie sa spun,dar santem in lumea a treia privind "metodele de reabilitare" din spitale.ce Dumnezeu ma,ca si bunica de la tara stie ca nu se da zahar la copil.faza cu perfuzia in cap,m-a facut vraiste,pot sa-mi imaginez ce-a fost in sufletul tau,mai ales cand ai vazut sangele siroindu-i pe fata....eeeei,da sigur e slabut!dar cat sa fie?de vreo 14 kile?e un copil normal iesit dintr-o mamica mai finuta,mai micuta....ca nu erai tu acuma cat un urs si el arata ca o vrabie....imi vine sa ii omor pe astia din spitalele din romania....cum ii cheama?doctori?....nu cred ca sant asa ceva.
va pupa mama pe amandoi si ii doresc multa sanatate lui davidutu....uite pascal ii strange mana barbateste si sophia ii trimite un pupic...pe obraz,ca altfel se supara mark de ALEXANDRA.


fetelor,intru mai tarziu sa va spun despre : in ce sperieti m-ati bagat.ma refer la produsele din romania.si o sa mai am nevoie de sfaturi,care o sa puteti sa mi le dati.

multumesc TEUTZ,A-DEJU,ASIZA pt sfaturi,imi sant de mare ajutor.

DESIREE....ai vazut ca nici eu nu am umblat cu masura privind papa la sandokani.le-am dat pana s-au saturat.bine ai facut si tu!

DIA,CHINICO.....noi plecam in romania cu avionul.am la dispozitie in total 70 kg de luat dintre care sportul sandokanilor cantareste 18 kg si e considerat bagaj,deci clar imi raman numai 50 de kg dintre care sigur 20 iau pt copchii(le-am si sortat hainele si cantarit si s-a facut 20)plus ca-mi iau laptele (vreo 10 cutii)tot de aici,iar borcanele nu pot lua pt ca am calculat si imi cam trebuiesc in 3 saptamani,nici mai mult nici mai putin de 100 buc.iar sa le trimit nu pot,pt ca ici unde stau nu sant transporturi organizate ce duc in romania.prin posta?nu se poate.....asa ca mancam din piata sau borcanele din romania.


fug ca acu mi-a intrat sotul pe usa cu un pachet,nu stiu ce are in el....iuhuuuuuu!revin

Pascal si Sophia
www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dar pentru ca acum suntem sanatosi, voinici , voiosi, si pentru ca asa-i viata, trebuie sa mergem inainte, sa va spun si partea buna a experientei asteia. Nu va mirati! Da, exista o parte buna!
David a invatat sa faca ..cu manutza, sa salute asa, intelegeti voi, cum fac micutzii! Initial am crezut ca e o intamplare, dar am constatat ca o face in mod constient.
Cand statea cu perfuziile, copiii din saloanele vecine ii tot faceau asa , semne cu mana, sa-i distraga atentia, sa-l determine sa stea linistit, si probabil si-a insusit si el gestul. Noi am stat singuri in salon si saloanele erau separate prin pereti de sticla, asa ca vedeam si noi alti nefericiti...
Apoi v-am spus ca a invatat sa zica "ta-ta" si asta e o parte buna..Si, dupa cum ma avertiza Bambo, acum sta in patru labutze si se tot leagana cu viteza mare.
In ultima zi radea mereu, parca presimtea ca ne pregatim sa mergem acasa, eu plangeam tinanadu-l in brate si-mi ceream iertare pentru tot ce i se intampla, iar el, probabil amuzat de suntele pe care le scoteam, radea nevoie mare!Ras cu plans...


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavyada spune:

Roxanica il pupam pe David si ne pare rau ca ati trecut printr-un asemenea cosmar, am ajuns sa nu mai avem incredere in doctori....
Eu m-am pricopsit cu o anexita stanga, am avut dureri mari, am vrut sa mergem la urgente duminica dar am aflat ca este de garda la ginecologie renumitul dr. din cauza caruia am pierdut ingerasul si am rezistat pana luni. Acum urmez cu tratament si deja ma simt mult mai bine.
Ada este cam maraita, cred ca din cauza dintisorilor de sus care se tot chinuie sa apara.
Va pupam dulce pe toti si uram de pe acum tuturor copilasilor LA MULTI ANI pentru ziua lor, ziua de 1 iunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

cititnd povestea roxanei mi-am adus aminte.... cand aveam vreo 6-7-8 ani, mi-am spart ochiul in coltul de la un leagan. ai mei m-au dus la spital, de grada era un doctor mai in varsta.. m-a controlat si a spus ca trebuie sa fiu cusuta. dar... pt ca sunt fetita, iar el e barbat si mai e si in varsta o sa o sune pe doctorita tanara, sa vina de acasa sa ma coase o mana de femeie sa nu imi ramana semn. asa ca acum nici nu se vede. dar ma intrebam.... se mai gasesc in tara asta a noastra doctori care sa recunoasca ca altii fac mai bine, ca altii sunt mai buni sau ca, pur si simplu, nu se pricep???????!!!!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

roxanica... doamne... nu am cuvinte.. am urlat si eu, si nu-mi sta in fire... nu stiu ce sa zic, sa te iei in piept cu sistemu'? sa te dai in judecati cu medici idioti? sau sa-i omori pur si simplu??? ai o fisa de externare? scrie negru pe alb toate procedurile la care au suspus copilul? scrie diagnostic, in urma caror expertize? scrie ca au administrat antibiotic fara analize, ca vb aia, era inchis pana luni...............
aparent, fara legatura, dar asta mi-a readus in creier ceva ce ma enerveaza la culme la maica-mea... pur si simplu nu crede chestii din astea. io nu stiu frate cu ce i-o fi indoctrinat la scolile lor medicale, dar maica-mea chiar e batuta-n cap la faze de-astea.. i-am povestit o mie si unu' de cazuri, i-am deschis pagini si i-am aratat pe forum... nooo, nu e adevarat.. A FOST CU MINE IN SPITAL... a vazut cu ochii ei unele si altele... tot nu-i adevarat... morrrrrrrrrrrrrrr de nervi..... ideea era ca daca cu acest specimen, care-i al meu, nu pot ajunge la niciun rezultat, d'-apai cu o intreaga tagma de idioti cu diplome........... fuck the system, si scuzati limbaju'...

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianocica de ce nu trimiti tu un mes pe forum cum se deschide cap nou? ca sa invatam toate? pls!
ruxmax noi nu am avut, multumesc lui DD, dar stiu ca Ramsan a avut probleme cu Rares. dar ea intra tare rar pe forum! in schimb ma gandesc...febra, dureri la urinat, nu? iar pt recoltat urina am inteles ca se gasesc niste pungute speciale la farmacie. multa sanatate!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Am inceput sa citesc primele pagini plangand, ca sa ma linistesc. se pare ca m/a luat plansul mai rau citind postarea roxanicai. Ai fost foarte curajoasa, eu sincer nu stiu daca puteam face fata. Pupici la viteaz si sa dea DD sa fiti bine.

Si acum sa incep cu ale mele. Marti va scriam ca suntem bine cu urechile. EI se pare ca nu. ASeara mi se pare ca are putin febra.Pun termometru 37,8. Ok. sun pediatra, si zice: "asta nu/i febra la bebe, dar pune/i un paracetamol in fundulet. Si oricum nu are de la ce sa faca febra ca doar am consultat/o.". Azi noapte 38,2 temperatura .Azi la pranz fuga la alt doctor. Diagnostic otita. Ce/i mai grav e ca ii bate fontanela si tre sa am grija sa nu faca convulsie. Idioata mea de pediatra de ce nu a consultat/o ca lumea??? TRe sa las rusinea si sa o schimb, altfel nebunesc. Acum doarme saracuta, dar mi/e asa de mila de ea! Tot plang...Chiar mai, ce /i cu doctorii astia.
Ca sa fie totul complet, tre sa/i scot ghipsul. ASA vreau eu.Si incepem cu masaj. Ma intreb oare nu din cauza ca are gipsul s/a tras febra la cap de bate fontanela? Daca nu avea ghips oare nu iesea febra prin picioruse??

FLORE ALESSIA LIANE ( 16-12-2006)

Mergi la inceput