Colectia de toamna iarna 2005(136)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LA MULTI ANIT TUTUROR COPILASILOR MAI MICI SAU MAI MARI
sunt intoarsa nitel ca am citit despre DIANA si imi vine sa plang cand ma gandesc prince trece ea dar si mamica ei...

LAVI drum bun la timi si sper sa fie Nati cuminte.

MADAU me ferefeam la BAGAJE, EPILAT...strans prin casa...facut lista si cumparaturile.. pai cu vlad eu nici curat numai fac de un timp incoace.

GANDACEL sanatate Stefaniei. si CHITI a avut bronsiolita, deci si feli este (din pacate) in tema.

VLAD are 11,3 kg, nu l-am mai masurat de mult, dar nu cred c aare mai mult de 82 cm.
are o masea in ultimul hal de umflata, de parca ar avea sub gingie o boaba de porumb. cam de 1 saptamana este asa, maseaua nu i-a dat si mie mi se apre ca se trage la loc
am fost marti cu el la dr stomatolog a zic ca asa-s unii copii si ca nu am ce-i face.
cred ca s-a invatat sa doarma in paatul mare ca si ziua se trezeste si cand il pun in pat adoarme la loc...

(de vreo 5 minute sughite bobuletul de m-am si speriat. nu stiam ce-s loviturile astea ritmice asa, si intrasem in panica dar doar sughite. il simt muuult mai puternic decat pe vlad si asta pt ca zic eu acum este placenta posterioara, la vlad era anterioara si se mai atenuau loviturile)

cu intalneala...pai si mi-e mi-e un pic egal. adica mi-ar place Tineretului ca mi-e mai usor dar am zuzit si ca IOR-ul este super.
herestraul este la fel de departe ca IOR, eu nu pot veni nici cu trici si exclus cu carutu asa ca mi-era mai usor sa urc in RATB si sa cobor la tineretului.
asa ca as zice si eu IOR.
zdravana sa fiu si cu copil mai ascultator ca vin oriunde. (problema noastra e ca nu sta langa mine decat daca-s cucarutu sau trici sa le impinga si el, dar nici asa nu sta permament. si voi avea 30 saptamani atunci si nu stiu cum as putea alerga dupa el pe strada )

MIRABILIS bine ai revenit cu vesti despre voi.
si eu ma cam uit la vlad si parca ar tinde ca are un pic de rahitism. dar nu ma pricep prea bine. adica el are din cosul pieptului un pic evezate coastele si abdonemul este umflatel si la picioare...de la genunchi in jos se X-ulesc ca sa zic asa.

daca stii despre antivaricela...pt mine este vreun risc daca i-l fac lui? adica poate face boala post vaccin ?? ca mama numai stie daca eu am avut sau nu varicela....

intreba cineva de dormitul pe perna: vlad ziua doarme pe perna. dar cam cu tot corpul nu doar cu capul si noaptea daca este in patutul lui doarme fara, daca-l pun in pat langa mine, clar pe perna.
e de rau?




Joy 23+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor cine ma ajuta si pe mine cu un sfat, va rog?. Miruna tocmai a facut a doua oara kk pe ziua de azi, dimineata a facut ok, insa acum a facut cam molutz si cu ceva urme de mucus prin el....ce fac, o trec pe regim, ii dau ceva Smecta, sau o las asa? (A mancat ieri vreo 6-7 cirese, poate sa fie de la ele, cu toate ca a mai mancat pana acum cirese si n-a avut nimic).

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MADAU asa a facut si vlad cand cu ultima viroza dar abia dupa vreo 4 scaune moi l-am bagat pe regim. 4 scaune in doar cateva ore.
si i-am dat copilului regim ca de diaree si apoi l-am constipat de numa.

io as zice sa mai stai nitel sa vezi daca mai face. si apoi sa incepi prin a nu-i mai da cruditati, fructe.
daca-i de la cirese, ii trece. daca nu, o sa faca mai rau.

Joy 23+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

madau, decat sa va faca surprize pe drum... bag-o nitel la regim. Da-i macar un ceai de menta, cascaval, banana, orez, ceva sa-i mai stranga scaunul. Eu zic sa mai astepti cel putin un scaun moale si apoi sa incepi sa-i dai smecta si alte medicamente. Poti in schimb sa-i bagi Biotics in lapte, ca din cate imi amintesc din prospect, se da si in caz de diaree / constipatie, nu numai la antibiotic.
Gandacel, . Vazut Stefania. Mie mi se pare ca seamana bine cu Bogdan cand era mic. Numai ca el era mai blondut.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Multam ptr sfaturi, astept sa se trezeasca si-i fac niste cereale de orez cu banana. Poate reusesc s-o pacalesc sa pape nitel. Sper sa nu fi fost decat ciresle de vina si sa-si revina.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

si vlad a facut azi 2 scaune nu moi, normale dar tinand cont ca el este constipat si scotea pietroaie....
si acum a tras un part cu un pic de mucus apos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tocmai il schimbam de pampers....

Joy 23+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

la noi este clar DIAREE

ps: la mamici cu 2 copii nu intra si GANDACEL si CORAP???

Joy 23+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Joy de unde ti-ai dat seama ca e diaree...iar a facut moale?

Am uitat de Gandacel ,insa ea e ptr Herastrau..deci tot incurcata ramane treaba. Iar Corap n-a zis nimic, nu e pe lista deci nu pot sa ma pronunt. Dar avand in vedere unde sta..cred ca tot IOR va vota.

Dordia hai ca te asteptam cu lista, baga si votul lui JOY ptr IOR sau Tineretului.

S-a trezit maimutza, ma duc sa continui cu impachetatul

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani tuturor copilasilor de ziua lor!

Ioana, felicitari!

Mada, spor la impachetat!

Anda

Mandy, Gandacica si Joy, multumesc din suflet ca ati dat curs rugamitii mele.
Imi cer scuze celor pe care le-am deranjat!

Gandacico, mi se pare ca Stefania seamana leit cu tine! tare scumpa si dulce,mica dolofana, cum scoate ea limbuta la mamica!

Feli, Joy, Dordiuta sanatate micutilor!

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


What I am looking for is not out there. It is in me.
I am the power in my world.
Today is a wonderful day and a new beginning
I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Salut la fete!!

LA MULTI ANI COPIILOR SI CELOR CARE SE MAI SIMT COPII!!!!


Va mai aduceti aminte de noi?
Vad ca va pregatiti de o mega intalnire. As vrea si eu sa ajung dar nu promit nimic. O sa va citesc si daca prind momentul sa vin, acolo voi fi!
Dragos este bine, creste ca un urias, incepe sa rupa cuvinte, e din ce in ce mai alintat. Cand ajung acasa de la munca numai la mine in brate vrea, sa-l pupacesc. Incepe sa-mi para rau din ce in ce mai mult ca m-am intors la munca. Pierd toate momentele frumoase de la aceasta varsta. De exemplu am pierdut primul lui somn cu fatza in castronul cu mancare. De alte traznai nu mai vorbesc.
Pupam toata colectia, uram concediu placut celor care pleaca, celor care nu pleaca le uram sedere placuta prin parcuri.
Avem si poze si filmulete noi: www.dropshots.com/day.php?userid=210775&cdate=20070513&ctime=170221" target="_blank"> fortele armate , www.dropshots.com/day.php?userid=210775&cdate=20070517&ctime=211139" target="_blank"> pianistii , www.dropshots.com/day.php?userid=210775&cdate=20070525&ctime=194254" target="_blank"> micul dansator ,www.dropshots.com/day.php?userid=210775&cdate=20070527&ctime=113936" target="_blank"> fac gratarul .
Va pupam si va uram o zi frumoasa!!!

Alina si Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos
www.dropshots.com/new.php?userid=210775&cdate=20061217&cimg=1" target="_blank"> Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=1ed8b109e0f4936c7f453f&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Film aniversar

Mergi la inceput