Colectia de toamna iarna 2005(136)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

LA MULTI ANI COPILASI, SA CRESTETI MARI SI SA FITI SANATOSI!

Noki pai daca ma uit in lista avem 2 gravidoase (Ioana si Joy) care nu si-au expus votul, Pitic care a zis IOR, iar cu 2 copii avem pe Cristinamh care vrea IOR si Lavi care vrea Tineretului. Deci cum o dai tot nu iese calculul...io presimt ca ne vom intalni in IOR daca e sa ne luam dupa pondere. dar sa vedem ce va fi pana la final. Io oricum nu lipsesc

Catutza wow, ati zugravit cu Bia in casa? Felicitari! Si noi sugravim bucataria dar acum cat suntem noi plecati, ramane mama sa aiba grija de "ostilitati"

Madutza daca tu zici ca al tau e gras, io ce sa mai zic de Miruna care are 13 kg si 83 cm?. Stai linistita ca e foarte bine copilul.

ancatrana multumesc ptr sfaturi, am mai sunat si eu acum de dimineata la comanie si ne-au zis ca (,) carutul intra la cala, oricum as prefera asa,mai ales ca-l impachetez ca lumea de acasa.

Fug la treaba, ne auzim la raportul de pranz

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

CNegara,imi pare rau ca are rosu in gat ,las ca trece!Cu inaltimea nu-ti face probleme ,o a creasca ea ,Orlando in comparatie cu alti copii esti si el piticutz

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

LA MULTI ANI tuturor copilasilor!! Sa va traiasca, sa fie sanatosi si veseli.

Noi ne-am cantarit si masurat ieri: 82,5 cm si 10840g. In rest, dupa cum mi se paruse si mie, iulia sa niste semne de rahitism....un torace putin evazat, piciorusele tind spre x, transpira la greu. Asa ca vitamina D, soare....

Eu plec in Grecia o saptamana,iar pe pitica o duc la mama....Mi-e groaza de despartire...

Am citit la un moment dat despre vaccinul antivaricela aici pe forum. Cineva spunea ca boala lasa imunitate mai buna decat vccinul. Ei bine nu! Va rog sa nu va luati dupa medicii de familie care spun numai ineptii, daca chiar vreti, intrebati un infectionist. Vaccinul trebuie facut si lasa o imunitate lunga si eficace. Face imunitate inclusiv pentru Herpes Zoster (Zona). In schimb, boala NU lasa imunitate in mod sigur. Ff\ multe persoane fac boala a doua oara. Sa vedeti cate doctorite au facut varicela desi o mai facusera! Asta e. Nu ocoliti vaccinul asta.

Va pup si sa petreceti frumos de ziua copilului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Noi am facut azi dim 37,9-38. Deci s-ar putea sa fie iar o viroza... sau un rosu in gat. Deocamdata o tin pe antitermice. Tot azi se duce Doru dupa rezultatul la analize, sa vedem ce zic si acelea.
Mirabils bine ai revenit printre noi! Concediu placut in Grecia! Sa mai scrii ca avem nevoie de sfaturi documentate
Apropo de asta, of, ce dor mi-e de Silvia!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Hello!
Noki vecina nu am iesit aseara ca am fost la coafor, pentru ca, desigur, am nunta in week-end, deci sorry. De dormit am dormit bine deci cred ca hotii au dat chef ca sirenele cartierului au tras pe dreapta.
Ce faci diseara? Bagam un Herastrau? Am auzit ca si in Parcul Tei, ala de la fac de constructiie ceva organizat.
Si noi vom face varilixul in toamna, atat mama cat si fiu, ca nici eu nu am facut boala si am fost vaccinata in copilarie, asa ca mai fac o doza.
Pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna! Am intrat sa va zic ca am pus niste poze noi cu Stefania. Bucurati-va de ele.

Ina... ma rog din suflet. F trist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna,

LA MULTI ANI LA TOTI COPII FRUMOSI SI VOIOSI! SANATATE SI SA FIE CUMINTI!

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Laviiii, daca esti aproape, imi poti spune cum se manifesta bronsiolita? Ca Stefania muceste rau de tot de o saptamana incheiata, o aspir la greu, a trecut-o dr. pe tratament de marti, dar nu e nici o imbunatatire, dimpotriva, mucii s-au ingrosat si ingalbenit, inmultit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Gandacel daca s-au inmultit si ingalbenit mucii, nu e bine. Du-o la Gr Alexandrescu s-o vada un dr.
Bronsiolita la noi s-a manifestat prin tuse groasa, din piept, ca de fumator.

catutza nu stiu nimic despre casa, dar deja 2 persoane (care se pricep) mi-au confirmat ca pot face o casa la banii astia, doar terenul sa-l am.
Dar inca mai caut apartament.

Sanatate multa copilasilor bolnavi! In special lui ginerica Stef sa-i treaca urticariile
Ilinca, de bolnava ce e a distrus casa si acum se odihneste in cadita Cine o vede nu crede ca are febra.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Felicia, multumesc. O intrebam pe Lavi, ca stiam sigur ca Nati facuse boronsiolita, ca mi-a zis de curand despre imunitatea bebeilor abia nascuti.

Ilinca si febra: sunt copii atomici, Bogdan la aproape 40 de grade radea, chiuia si sarea! Cu episoade alternante de moleseala maxima... cam asa cum si-a luat Ilinca pauza in cada! Pupam fata bolnavioara.

Mergi la inceput