Mamici de septembrie - octombrie 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina m spune:

gata, m-am hotarat, nu am de gand sa va parasesc.
Stiti ca eu am mai trecut printr-o nenorocire (si nu e mult spus) si mi-a fost greu sa imi iau la revedere de la fetele din acea perioada. De aceea acum nu prea am dat multe date despre mine pt listuta.
Dar acum, iata-le:
-nascuta 7 oct 1977
-dr prof Bogdan Marineascu
-spit Panait Sirbu (fost Giulesti)
-si cel mai important lucru: RARES
-eu vreau sa nasc natural cu epidurala (asta daca nu ne obliga Rares la cezariana ca are tendinte de "urias" ca tata)

pupici, ma duc sa invat ca peste o luna am examen de expert contabil si parca ma trag cainii la invatat, gandul meu e la bebe, abia astept sa-l tin in brate
dar daca mi se face dor de voi parca vad ca mai intru pe aici


poze

25+ (Rares)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Danielle, ma bucur ca va intelegeti mai bine, e foarte bine sa discuti cu el tot ce te apasa si ce e important pentru tine.

Roxana, , hai ca e figura sotul tau cu udatul gradinii, a meritat putin .

Cecilia, eu ce sa mai spun, al meu e plecat tot de dimineata dar cu serviciul si nu vine pana seara tarziu. Eu zic sa mancam niste cirese .

Am reusit sa trec si eu pe la biserica, dar nu am stat decat 30 min ca era foarte cald, e o zapuseala afara.

Mandarinutza 25+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Alina M, poate ne vedem pe la spital cand nastem. Si eu o sa nasc tot la Giulesti(dr. Simonescu), probabil in aceeasi perioada, ca vad ca avem amandoua 25 saptamani. Succes si spor la invatat.

Mandarinutza 25+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana,as pleca de acasa, dar cica tb sa vina socrii in vizita, vin din provincie, asa ca nu stiu pe la cat ajung, asa ca ma sacrific pt ei, sunt niste oameni tare de teaba si nu merita sa-i tin pe la usi.
Al meu baiat tot nu a ajuns, dar mi-am gasit de treaba, imi fac manichiura, nu prea am rabdare, sa vad ce iese. Eu nu suport sa-mi faca nimeni manichiura sau pedichiura, rar ma dau pe mana altora, vreo nunta sau alte ocazii speciale, cand tb sa fie impecabila.


cecilia,25+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxana macar al tau mai da importanta la ce ii ceri si mai face chiar daca mai sunt si comentarii,dar al meu...
alina ma bucur ca esti asa hotarata sa nu ne parasesti o sa fie bine de data asta ai sa vezi.toate o sa ajungem la termen si o sa plecam pe rand la spital,or sa fie mesaje pe aici numai :hai pa fetelor,ma duc la marea intalnire
mandarinutza sa dea Dumnezeu sa ne intelegem mai bine,daca nu...asta e.

noi mergem sa cumparam var si vopsea,ne apucam de treaba fiindca ne-am hotarat sa nu ne mai mutam de aici,o sa imi fie greu si mai avem de facut o excursie pana acasa.
la anul vrem sa ne bagam acte ca sa ne putem lua casa noastra si nu cred ca mai conteaza de stam aici inca cateva luni.nu ma mai carambanesc nicaieri



danielle 22+ Ebonee
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina m spune:

sper sa ne intalnim, mandarinutza, eu mai ajung acolo si pe 11 iunie sa ma internez putin pt concediu medical (de fapt eu vreau sa stau acasa sa invat). Cred ca de asta nu sant stresata, ca stiu ca voi avea zile intregi la dispozitie...
mandarinutza, tu te-ai gandit la nastere? cum vrei sa nasti?
eu m-am hotarat la naturala cu epidurala si stiu ca acolo sunt ceva obisnuit dar am o mare teama sa nu ajung la forceps daca va fi mare si va fi greu sa iasa. Cu toate ca la mine se considera a doua nastere si se zice ca e mai usor, mi-e teama cand ma gandesc prin ce-am trecut prima data (si erau f mici...) Cred ca ar trebui sa mai citesc si despre cezariene.

ai auzit ceva daca ii lasa pe tatici la nastere? tare mult mi-ar place sa stea la capul meu (nu la picioare)....

uraaaaaaaa, m-a chemat mama la gratarel (eu sunt singura, sotul lucreaza 2 sapt la CT)
gataaaaa, nu mai invat...de parca as fi invatat ceva.....
imi ploua in gura, mie foame, si rares topaie de fericire...


poze

25+ (Rares)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna ziua si de la noi. Dar aveti chef de vorba, nu gluma! Pe mine m-a toropit caldura. Zac de azi dimineatza sub aerul conditionat si atat. Bine ca am apucat ieri sa fac mancare si curat, ca altfel era jale.

Roxana, ma bucur ca Alex e mai bine. Poate isi face in sfarsit efectul antibioticul si scapati de belea.

Domnisoara Hapciu Annisia, nici racita nu te lasi de goange. Nu-i bai mare ca esti racita, febra sa nu faci.

Danielle, stiu ce spui de sotul tau. Cam asa a fost cu al meu cand eram insarcinata cu Miruna. A avut o reactie tare aiurea, desi ne doream amandoi copilul, chiar foarte mult. Cred ca s-a speriat. vestea buna e ca Miruna e fata lui tata acum. Sunt nedespartiti. Iar acum s-a bucurat foarte mult de Vladutz, poate chiar mai mult decat mine.

De rest, lancezim, Miruna s-a bagat in pat, la fel si taica-su. Cred ca le urmez si eu exemplul. Cand s-o mai racori citesc si eu din urma, ca aveti limbarita, nu gluma.

Ana 24+ si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Alina, nu stiu daca ii lasa pe tatici la nastere la Giulesti. Pe sotul meu nu l-as lua langa mine oricum, ca parca vad ca lesina pe acolo. Nu le are cu spitalele. Eu am doua colege care au nascut acolo, prin cezariana, una cu doctorul tau (era la a doua cezariana)si alta cu dr.Puia(bebe a avut peste 4 kg si au recurs la cezariana), si au fost multumite amandoua. O sa le mai intreb detalii.

Eu as vrea sa nasc natural. Doctorita mea mi-a zis natural cu epidurala sau cezariana daca nu s-o putea natural.

Mandarinutza 25+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si pentru ca nu ma invidiati destul, va mai zic una.... Acum m-am intors de la doctor si l-am vazut pe bebe!!!! E super bine, mare si dragut. Are un nasuc micut si carn... Abia astept sa-l vad si sa-l simt la propriu.
Nayel mi-a zis sa nu imi fac probleme ca o sa nastem natural. La-m intrebat sa nu fie in concediu sau plecat pe undeva si a zis ca intai ma naste pe mine si apoi pleaca... E tare dragut doctorul asta. Imediat cum ma vede ma baga in cabinet, indiferent cate paciente sunt la usa. Bine, stie si ca il asteapta prajiturica, dar eu sunt multumita ca imi acorda atentie si nu stau sa behai pe la usi dupa el... Cica bebe are 700 de grame, ceea ce mi s-a parut putintel... A luat doar 150 in doua saptamani? Credc ca de la obsesia mea cu mancatul ca vrabiuta... Lasa ca ma pun eu pe recuperat... Sau sunt eu truli? Doctorul era foarte incantat. Nu contenea sa exclame ca e foarte multumit, ca bebe arat super bine, ca ce frumos e... Iar mi-a aratat puta si nu l-am mai tachinat, am trecut repede peste ca eu vroiam sa-i vad moaca... Offf, ce frumusel era. Cred ca o sa fie un copilas tare reusit. Nu ca e al meu, dar chiar era frumusel cu nasucul lui ala carn si dragalas... Statea desigur cu capul in jos, ir picioarele le are atat de lungi ca ii vebneau peste abdomen pana la cap. Era pliat ca un sezlong...
Am fost si la cumparaturi. Mi-am luat peste pane, lapte cu cozonac, piersici, alami si ceaiuri...tot tacamul...
Sunt foarte multumita. Acum ma bag la un DVD si dupa ce mai trece caldurica asta fug in vizite la prieteni sa le dau si lor raceala. Ca nu sunt egoista, doar stiti...

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Annisia cu ultima postare chiar m-ai facut invidioasa...si mie mi-e dor de ceva imagini cu bb si de certitudini ca e O.K. da' avem inalnirea abia joi!Oricum, frumoase vesti!Vizinare placuta!

Raluca 19+ si mami de Ilinca

Mergi la inceput