Ai nostri, ca brazii ! - ian-feb 05 (45)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Asa e Bestuza, hotelul arata bine, dar daca poti, alege sa pleci in alta tara.
Sunt oferte bune, totul e sa ai ceva timp sa gasesti.





Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Bubu,am vazut si eu pozele,foarte frumoase!Am vazut ca ati fumat si narghilea...hmmm,mi-e pofta,dar mi-e lene sa fac.Si lipie am vazut ca faceau la hotel acolo?Aici o fac pe un fel de perna.

Mancarea arata super,iar dulciurile alea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by lavinia345

Bubu,am vazut si eu pozele,foarte frumoase!Am vazut ca ati fumat si narghilea...hmmm,mi-e pofta,dar mi-e lene sa fac.Si lipie am vazut ca faceau la hotel acolo?Aici o fac pe un fel de perna.

Mancarea arata super,iar dulciurile alea....

Lav




Poate-l convingi pe jupan sa va duca intr-o vacanta...., ce zici?

Natalia



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Nu,in vara asta nu,poate in toamna,la noi nu e nimic premeditat.Am aproape 2 luni de cand m-am intors din Ro,in august asteptam musafiri,multi,poate chiar si in iulie.

Oricum,la noi e complicat,pana ne hotaram unde sa mergem.Eu zic ca vreau Maroc(deh,ma uit la Clona),el zice ca mai bine in Tunisia,eu zic ca vreau in Grecia,el zice cum in Grecia,la 2 pasi,mai bine in Caraibe.Eu zic Roma,el zice Paris,si tot asa.Si are un fix cu Thailanda.Eu am un fix cu o vacanta gen ce a avut Bubu,adica hotel,plaja,soare,terase,relaxat.El neaparat daca mergem undeva trebuie sa se lase cu cautat ba de bussiness,ba sa cumpere masina(cum mi-a facut cand am mers in Belgia),in Londra mergem la shopping si alte chestii de ma intorc de acolo super obosita si dorm o saptamana.Cred ca daca reusesc sa-l conving de vacanta,gen concediu,relaxat si atat,dupa 2 zile ne intoarcem acasa ca se plictiseste.Cand mergem la plaja aici,ma lasa dimineata pe mine la plaja si le revine dupa cateva ore.Ca sa stea la plaja de la 10 dim pana la 3 dupa-amiaza e ca si cum l-as inchide intr-o cusca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hehehehe, trageti la sorti.
Despre Thailanda, al meu nu are cuvinte de lauda. A fost recent.
Daca vrei detalii il intreb si iti spun.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, arata f bine hotelul Cocor. Sper sa va simtiti bine acolo. Distractie placuta si sa ne arati poze la intoarcere. Macar cu atat sa ma delectez si eu daca tot n-o sa am parte de vacanta anul asta...
Multumesc pt raspunsurile cu pretul la avion pt copii. Intr-adevar sa pare ca depinde de companie. Imi amintesc ca o data m-am interesat
la Tarom si astia nu aveau deloc reducere la biletele pt copii...
V. Erica, ce-as mai veni si eu la un masaj... Uf, si durerile astea intercostale nu ma lasa deloc. Chiar incep sa-mi fac griji, caci de 3 sapt le am si nu mai scap de ele... Ma dor si vergeturile, mai exact pielea unde mi-au aparut si nu stiu cu ce crema sa dau...
Bubu, spune-mi si mie te rog cum faci tu piftelele din peste. Ce peste folosesti si cum inlaturi oasele crud fiind? Mercic.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Al meu a fost acum un an(in trecere dar a stat cateva zile totusi) si i-a placut mult mancarea(spre deosebire de China,unde a slabit 7 kg),fructele si oamenii,peisajele,atat cat a vizitat.Mi-a povestit de piata lor,undeva pe un fluviu,oamenii vand lucruri si mancare din barci,iar cumparatorii sunt pe mal sau in barci si ei.Mi-a placut chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Chiar vroiam sa laud initiativa Ericai.E o idee buna chestia cu sala de fitness.Aici,la sala unde ma duc eu pt aerobic,tipa e fizioterapeut,e profesor de fitness si face si masaj anticelulitic,medical,de relaxare.Are o camera cu 2 paturi si diverse masini pt masaj,o parte din sala e pt aerobic,are si sauna si restul aparate de fitness.Are cate o ora de aerobic pe zi,de luni pana sambata,sambata dimineata are o ora de balet pt fetitze,spre seara e ora de karate pt baieti,iar in fiecare seara de pe la 7-8 sala e deschisa pt barbati(stiti aici cum e,nu se prea amesteca unii cu altii).Dar ii merge foarte bine.Mai cumpara cate un aparat nou din cand in cand,acum vrea sa faca si o mini terasa la intrare si sa ofere numai sucuri naturale,de fructe sau legume de sezon.Ea a inceput cu masajul si cu o sala de aerobic in casa(!!!!),apoi s-a extins si a construit sala de acum ,ca o anexa la casa ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Heheheh Erica, cred ca o sa ai coada.

Lavinia, lui tocmai mancarea nu i-a placut. In rest mi-a spus ca vreo 2 zile a prins niste ploi cum n-a vazut in viata lui.
Oricum, pana nu vad eu cu ochii mei nu-mi fac nici o parere, insa, deoacamdata am alte prioritati pe lista de vizitat.
Ah, as calatori non stop, as vrea sa vad toata lumea.


Liviana, pentru durerile intercostale ia vit B1. Le ai in permanenta sau ai crize?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Buna fetelor,

Noi am fost in concediu o saptamana, la Rasnov. La dus am incercat un medicament nou ca Mara vomita in masina, dar fara efect..., a varsat de 2 ori, am oprit de 20 de ori... La retur i-am dat clasicul Metroclopramid si a dormit bustean. Cred ca invatam zona Brasov pe de rost. Nu putem pleca din tara cu ea, ca e grav...

Alta noutate: si eu o sa mai am un bb. Al meu e mai "vechi" decat al lui Shobo , o sa fie in decembrie da' am zis ca in primele luni sa nu spun, asa se zice, sunt riscuri de pierdere a sarcinii.

cand o sa descarc poze din concediu, va pun si eu. Nu-s asa spectaculoase/haioase ca cele pe care le-am vazut la voi, dar sunt dragute.






Mergi la inceput